Reklamı Kapat

Filiz: Ayaklarım yere daha sağlam basacak

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Çoştur Filiz kongre sonrasını değerlendirdi.

15 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen İYİ Parti İzmit İlçe 2. Olağan kongresinde mevcut İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz seçilmiş başkan olmuştu. Filiz kongre sonrasında bir değerlendirme yaptı. Filiz şu ifadelere yer verdi: “Her şeyden önce kongremize katılan tüm siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerine, basın mensuplarımıza, delegelerimize ve üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

"PARTİ TÜZÜĞÜMÜZÜN GEREKLERİNİ HARFİYEN YERİNE GETİRDİK"

Kongre sürecinin başlamasından itibaren kongremiz sonuçlanıncaya kadar parti tüzüğümüzün gereklerini harfiyen yerine getirdik. Kongremizde, ilçemize bağlı 400 delegemizin 283'ünün katılımıyla İzmit ilçe başkanı, ilçe yönetimi ve 144 il delegesini belirledik. 5 oyun geçersiz sayıldığı seçimde, 278 delegenin tamamının oyuyla beni seçilmiş başkan unvanına layık gören tüm delegelerimize şükranlarımı sunuyorum.

"ÖZÜR DİLİYORUM"

Herkes için ama özellikle de siyasetçiler ve basın için en önemli şeylerden birinin zaman olduğunu bilen biri olarak kongremizin başlama saatiyle ilgili yaşadığımız bazı sıkıntılar için tüm katılımcılardan şahsım ve teşkilatım adına özür diliyorum. Kimilerinin iddia ettiği gibi salon dolmadığı için beklenildi yaklaşımı insana saygıyı en temel değerlerin başında gören benim gibi biri için asla kabul edilemez. En basit mahalle programlarını bile en az yüz kişiyle yapan teşkilatımızın 550 kişilik salonu dolduramaması düşünülemez. Eğer herkes yanında bir kişi getirecek deseydik o salon zaten dolup taşardı.

"KENDİMİZİ YÜCELTMEYE İHTİYACIMIZ YOK"

Kongremizin hemen öncesi bir hafta içerisinde Suriye'de 14 şehit, çığ düşmesi nedeniyle de Van'da 33 şehit verdik. Yani, son 1 haftada 50'ye yakın şehit verdik. Bizde bunun üzerine, doğru ya da yanlış, tek adaylı bir kongre olmasından dolayı kongremizi bir güç ya da gövde gösterisi havasında yapmaktansa delegelerimiz ve davetli misafirlerimiz ile yapmamızın daha uygun olacağını düşündük. Delegelerimizin önemli bir kısmı vardiyalı çalışan kardeşlerimiz olduğu için onların sıkıntı yaşamaması adına esneklik tanıdık. Bizim kendimizi pohpohlayıp taşıma insanlara kendimizi alkışlatıp yüceltmeye ihtiyacımız yok. Bizim düşünce yapımız, 33 şehit verildiği gün miting yapıp milletin kafasına keyif çayı atanların düşünce yapısında değildir.

SEÇİMLE GELMİŞ BAŞKAN

Hiç kimseyi suçlayıp ötekileştirmek istemiyorum ancak bu süreçte rakip partilerimizden görmediğimiz eleştiri ve hakaretleri bazı üye ve eski yöneticilerimizin sosyal medya hesaplarında gördük. Gönül isterdiki, sosyal medya kahramanlığı yapmak yerine, bizi eleştiren arkadaşlarımız yanlış olduğunu düşündükleri konuları bizzat partimize gelerek bize söylesinler ama parti yararından çok kendi beğeni sayılarını düşünenlerin zaten partimizi ileriye taşımaları düşünülemez. Sonuç olarak; bundan sonra, ayakları yere çok daha sağlam basan seçimle gelmiş bir başkan olarak yönetimimle birlikte yine aynı samimiyet, özveri ve dürüstlükle partimiz, şehrimiz ve ülkemiz için sokak sokak dolaşıp çalışmaya devam edeceğiz.

18 Şubat 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?