Reklamı Kapat

Oynayarak çevre bilinci kazanıyorlar

Gölcük’ün köklü okullarından biri olan Piri Reis İlkokulu öğrencilerine TEMA Vakfı tarafından bu yıl hayata geçirilen “Yerküreye Saygı: İklimi Koru” projesi kapsamında iklim değişikliği sunumu yapıldı

Haber albümü için resme tıklayın

TEMA Vakfı’nın Sompo Sigorta’nın desteği Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ile bu yıl hayata geçirdiği ”Yerküreye Saygı: İklimi Koru ”projesi farkındalık çalışmaları kapsamında geçtiğimiz gün Piri Reis İlkokulu’nda İklim değişikliği sunumu yapıldı. Programda Kocaeli TEMA Vakfı Başkanı Nermin Tol ve Gölcük TEMA Gönüllü Öğretmeni Şevkiye Uğur, Piri Reis ilkokulu öğrencileriyle buluştu.  Öğrencilerin birbirinden güzel görselleriyle gerçekleşen programda öğrencilere doğayı nasıl korumaları gerektiği konunda bilgi verildi.

OYUN TABANLI ETKİNLİK

Gerçekleştirdikleri sunum ve proje hakkında bilgi veren Kocaeli TEMA Vakfı Başkanı Nermin Tol, “ Yerküreye Saygı: İklimi Koru Projesi” çocukların, mevsimlere bağlı doğadaki değişimleri fark etmelerini sağlamayı; aynı zamanda iklim değişikliğinin nedenlerini ve sonuçlarını tartışarak çözüm önerileri geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçlayan oyun tabanlı bir sınıf içi etkinliktir. Bugünde Piri Reis İlkokulu’nda sınıf öğretmenleri Deniz Yüksel’in ev sahipliğinde Sompo Sigorta’nın desteğiyle ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle çalışmamızı gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz seminere oldukça ilgi gösterdi ve doğaya sahip çıkacaklarına söz verdiler. Seminerlerimiz diğer okullarda ve sınıflarda devam edecek” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Murat Aşım ve Millî Eğitim İl MüdürüFehmi Rasim Çelik İzmit Kılıçarslan İlkokulu’nu ziyaret etti.İlkokul ve anaokul öğrencileri ziyaretçilerini sevinçle karşıladı. Ziyaretçiler, çocuklarla sohbet etti, anaokulu öğrencilerinin oyunlarına katıldı.

18 Şubat 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?