Reklamı Kapat

Bozkurt Uslu resmen aday

CHP İl Başkanlığı seçiminde Bozkurt Uslu bugün partisinin il binasında resmen aday olduğunu açıkladı. Açıklamaya katılım yoğun oldu.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kongre süreci kapsamında mahalle delegeleri ve ilçe kongrelerini tamamlamasının ardından sıra 1 Mart’ta gerçekleştirilecek il kongresine geldi. İl Başkan yardımcılığı ve il yöneticiliği görevinden istifa eden Harun Yıldızlı, eski Kocaeli Milletvekili ve eski büyükşehir belediye başkanı Hikmet Erenkaya geçtiğimiz haftalarda aday olduğunu duyururken, Körfez Belediye Başkan adayı olan ancak Millet İttifakı kapsamında İYİ Parti’ye bırakılmasının ardından adaylıktan çekilen Bozkurt Uslu bugün CHP il binasında resmen aday olduğunu duyurdu.

“MUTLULUĞUMU DİLE GETİRMEK İSTİYORUM”

Bozkurt’un adaylık açıklamasına İl Başkanı Cengiz Sarıbay, il yöneticileri, ilçe başkanları, adaylar Hikmet Erenkaya ile Bozkurt Uslu, aday olması beklenen Selman Yıldırım, partililer ve sivil toplum kuruluşları katılım sağladı. İl örgütü binası önünde yapılan açıklamada diğer iki adayın açıklamasına göre katılım azdı. Açıklamada açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu üçüncü il başkanlığı adaylığı açıklamamız. Daha öncede söylediğim gibi böyle coşkulu kalabalıkları görünce bu partiye emeği geçmiş biri olarak mutluluğumu dile getirmek istiyorum. Bu güne kadar hiçbir ilçe kongremizde kötü bir söz görmedim. Yine 3 adayın yarışması seviyeli ve parti değerlerimize uygun bir şekilde devam ediyor. Bu makama hangi arkadaşımız gelirse gelsin ben mutlu olacağım. İnşallah seçimlerimizi de bir düğün havasında gerçekleştiririz. Ben buna inanarak tüm aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“HEP SOKAKLARDAYDIK”

Bozkurt Uslu adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Hep bu coşkuyla devam edecek hiç eksik kalmayacağız. Sayın il başkanımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugün aldığımız haberlerle Gezi Davası’nda tahliyelerin başladığını duyduk. Ben Mustafa Kemal’e, şehitlerime, partimizin tüm rahmetli değerlerini rahmetle anıyorum. 55 yıldır İzmit’teyim. 3 evladım var. Ben gençlik kollarında yetiştim. O zamanlar partimize giremezdik. Hep sokaklardaydık. Çok arkadaşımızı kaybettik. Biz o günlerdeki mücadeleyle neler yapabileceğimizi öğrendik. Bu görevi üstlenmem ve sizlere güvenim, memleketime sevgimde bundandır. Ben kendimi buna hazırladım.

“SÖZ VERİYORUZ”

Çeşitli görevlerde yer aldım. Ben sizin arkamda olduğunuzu biliyorum. Ülke yanıyor, satıldı ama Mustafa Kemal’imiz var. Onun evlatları, sizlerin çocukları var. Bu vatan kolay alınmadı, kolay verilmeyecek. Ben size güvenerek hep bu gemiye bindim. Örgütler bu yolda çok önemlidir. 2012’den beri hep örgütlerden, komisyonlardan ve STK’lardan sorumlu olarak önemli görevler yaptım. Kocaeli’de zamanla oylarımızı yükselttik. İzmit’i aldık. Körfez’i, Kartepe’yi alacağız. Söz veriyoruz. Başardığımızda, bu göreve geldiğimizde başka hiçbir göreve talip olmayacağız. Bizler partililerimize karşı sorumluyuz. Ben hiçbir zaman bir mahalleye giderek bir kişiyi benim için delege yazın demedim. Benim için tüm delegeler aynı seviyededir. Onlar partimizin neferidir. Meclis üyelerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağım.

“HEP SİZE HESAP VERECEĞİZ”

Bu birliktelik çok önemlidir. Partimizin iktidar yolunda bu birlikteliğe ihtiyacı var. Tüm delegelerimiz batıda doğuda eşittir. Merkezde zaten temsil edilecek. Biz bu adaleti kuracağız. Kavga etmeyeceğiz. Birbirimizi her zamandan çok sevmemiz lazım. Ben sizin kardeşinizim. Benim size hata yapma şansım yok. Şehrimiz nefes almalıdır. Ben bu anlamda kendime bir misyon edindim. Ben o gün kongre salonunda bu duygularla salona çıkacağım. Yıllardır da buna hazırlanıyorum. Bu şehir partimizin önderliğinde çok ileri gider. Bu şehir bizden bunu görmek istiyor. Bunu gördüğünde de oyunu veriyor. Verdi de. Aramızda çok değerli STK temsilcilerimiz var. Gelemeyenler var. STK’lar, sendikalar, odalar, 60 bin kişilik üniversitemiz var. Biz onlarla birlikte çalışacağız. Yeter ki biz bunu isteyelim, yeter ki paylaşalım, yeter ki sevelim. Özünde birlikte yönetmek ve hep size hesap vermek olacak.”

18 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?