Reklamı Kapat

Kandıralılar, Şair Özdemir Asaf’ı andı

Bizkandırayız Şiiir Topluluğu, Kandıra’da düzenlediği 16’ncı buluşmasında Şair Özdemir Asaf’ı okunan şiirleri ile anarken keyifli bir şiir akşamını daha birlikte yaşamış oldu

Bizkandırayız Şiir Topluluğu, Kandıra’da 16’ncı kez bir araya geldi. Gecede şair Özdemir Asaf, şiirleriyle anılırken şiirseverlerden Olcay Tokdemir Özdemir Asaf’ın hayatını ve şiirlerinin sunumunu yaptı. Katılımcıların neredeyse tamamı şairin şiirlerinden sırayla okudular. Emekli Edebiyat Öğretmenleri Mustafa Yıldız ve İpek Sümer ile Matematik Öğretmeni Sabahat Ulutaş şairin şiir anlayışı ile ilgili konuları açıklıkla anlattılar. Birçok katılımcı şairin hayatı ile ilgili anektodları anlatması şairin ne kadar sevildiğini ortaya koydu.

YOĞUN KATILIM

Bizkandırayız Kültür Platformu’nun 16. şiir buluşmasına eski Devlet Planlama Teşkilatı Genel Müdürü İsmail Sarıca ve eşi Dr. Süheyla Sarıca, ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Eczacı Sevim Deren, Emekli Edebiyat Öğretmenleri İpek Sümer, Eczacı Akif Aruca ve eşi Neslihan Aruca, Mustafa Yıldız, Öğretmen Sabahat ve Deniz Ulutaş, Necati Duyar, Bizkandırayız Müzik Topluluğu Eğitmenleri Engin ve Şahin Ecevit ile Münevver Ecevit, sunum yapan Olcay ve Zafer Tokdemir ile Deniz Feyza Tokdemir, Merih Ünal, İş insanları, Bizkandırayız Platformu kurucusu Aygün Aynagöz ve eşi Nurşen Aynagöz katıldı.

BİR SONRAKİ SUNUMU AÇIKLADI

Bizkandırayız sözcüsü Aygün Aynagöz, bir sonraki çalışmanın Kandıra’nın yetiştirdiği şair Muzaffer Uyguner adına olacağını ve sunumu ise Eski Devlet Planlama Teşkilatı Genel Müdürü İsmail Sarıca’nın gerçekleştireceğini ilan etti. Gecenin sunumunu yapan Olcay Tokdemir’e ve tüm katılanlara teşekkür ederek çekilen toplu fotoğraf ile etkinlik sona erdi.

20 Şubat 2020 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Corona virüsü için alınan tedbirleri yeterli buluyor musunuz?