Reklamı Kapat

CHP Gölcük’te kadınların başkanı Mine İşeri

CHP Gölcük Kadın Kolları kongresinde mevcut Başkan Mine İşeri tek adaylı olarak kongreye girdi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) kongre takvimi kapsamında ilçe kadın kolları seçimleri sürüyor. Bugün gerçekleştirilen Gölcük İlçe Kadın Kolları kongresinde mevcut Başkan Mine İşeri yeniden aday oldu. Tek adaylı gerçekleştirilen seçime CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve yönetimi, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Başkan Adayı Mine İşeri ve yönetimi, CHP eski il kadın kolları başkanları, İYİ Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Cahide Uslu, CHP Gölcük Belediye Meclis Üyeleri, parti üyesi kadınlar ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri katılım gösterdi.

“SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Mevcut Başkan ve aday Mine İşeri, yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Başkanlığı kongremizi 28 Aralık’ta gerçekleştirdik. Gençlik Kolları örgütlenmemizde 9 Şubat’ta yapıldı. Sıra bizlere geldi. Bizler, kadın eli değmeden hiçbir başarının gerçekleşmeyeceğine inanıyoruz. Bugün kadın örgütlenmesini hep birlikte burada gerçekleştireceğiz. Demokrasiye olan inancım; ülkemdeki eğitim, adalet, ekonomi, sağlık ve özgürlükler alanında yaşanan sorunların aşılması için kadının gücüne, diline, hassasiyetine olan inancımdan dolayı aday oldum. Hep birlikte mücadele ederek bu sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

“CİDDİ BİR DUYARLILIK VE UYANIŞ GEREKTİRİYOR”

CHP saflarında siyasete davet eden İşeri, “Her karış toprağı atalarımızın kanıyla sulanmış, hepimizin de anası olan vatanımız ne hale getiriliyor? Cennet vatanımızın içinde bulunduğu bu karanlık ortam, toplumun her kesiminde ciddi bir duyarlılık ve uyanış gerektiriyor. En büyük duyarlılığın ise biz kadınlara ve annelere düştüğüne inanıyorum. Artık demokrasi mücadelesinde en çok mağdur edilen kesim olan kadınların daha kararlı bir şekilde saf tutması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle toplumumuzun ve çocuklarının geleceği için kaygı duyan tüm kadınlarımızı, Cumhuriyet Halk Partisi saflarında siyasete davet ediyorum” dedi.

“SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ”

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ise yaptığı konuşmada, “Görevimizi yaparken öncelikle samimiyet gerekiyor. Samimiyet ve insan kazanmak gerekli. İnsan kazanabiliyorsanız siz kazanıyorsunuz demektir. İnsanı kazanıyorsak birlikte yol yürüyeceğimiz yoldaşlarımızı yanımıza almışız demektir. Sıkıntılarımız, ocağımızda yanan ateş, sağlık sorunlarımız aynı. Bunları en iyi biz anlarız. Herkesi öncelikle dinlememiz gerektiğini biliyoruz. Biz bu vatanı emanet aldık. Çocuklarımızın emaneti için savaştığımızı, mücadele ettiğimizi asla unutmayacak kişileriz. Hepimiz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Neyi nerede yapmamız gerektiğini bilen kişileriz. Parti içerisindeki arkadaşlarımızın bireysel davranışlarının sadece kendisini bağlamadığının bilincindeyiz. Yaptığımız bir hatanın partimizi bağlayacağını hepimiz biliyoruz. Hepimiz, üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Yüzünüzdeki pozitif enerjiyi hepimiz alıyoruz” ifadelerinde bulundu.

“Kadınların siyasetteki başarıları, küçümsenecek bir olay değil”

Tek adaylı olan ve mevcut Başkan Mine İşeri’nin aday olduğu kongrede divan kurulu, seçimin el kaldırma yöntemi ile yapılması konusunda bir oylama yaptı. Bu oylama oy birliği ile kabul edilince üyeler, el kaldırarak oylarını verdi ve kongreye katılan üyelerin oy birliği ile mevcut Başkan Mine İşeri yeniden ilçe başkanı oldu.

İŞERİ’NİN LİSTESİ

ASİL:

Elvan Albayrak

Ayşe Bektaş

Semra Erkan

Canan Eryılmaz

Filiz Giray

Pınar Kartal

Selma Köroğlu

Sevgi Tosun

Gökçen Yıldıran

İL DELEGELERİ:

Meltem Abanoz Kurt

Fatma Apak

Elvan Albayrak

Ayşen Barış

Ayşe Bektaş

Nadide Dilek Çağıltay

Günercan Çelik

Ayşe Kaya Çelik

Nehir Çetin

Canay Erdoğan

Yasemin Ergin

Semra Erkan

Rahmiye Ersoy

Emine Nalan Gülenç

Hatice Gür

Nuran Güvenol

Aynur İşeri

Pınar Kartal

Derya Korkmaz

Selma Köroğlu

Gülüm Köseoğlu

Türkan Toptaş

Sevgi Tosun

Semra Türken

Kıymet Türkoğlu

Emine Uzun

Gökçen Yıldıran

Arzu Kural Yılmaz

Ulviye Yılmaz

Hülya Güreli Yolcubal.

Özgün Erbulan

FOTOKOD:

YÖNETİM: Mine İşeri ve yönetimi

İŞERİ:CHP Gölcük Kadın Kolları Başkanı Mine İşeri

KAYA: İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya

 

20 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?