Reklamı Kapat

İl eski başkanları kimi destekliyor?

CHP Kocaeli’de 1 Mart Pazar günü Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılacak olan il kongresi öncesi il eski başkanları hem kongre süreci hem de adaylar hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu

CHP’nin kongre takvimi kapsamında Kocaeli İl Kongresi’ne son 10 gün kaldı. Heyecanla beklenen kongre, 1 Mart Pazar günü saat 10.00’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılacak. İl başkan yardımcılığı ve il yöneticiliği görevinden istifa eden Harun Yıldızlı, eski Milletvekili ve eski belediye başkanı Hikmet Erenkaya ve CHP'den Körfez Belediye Başkanı olan ancak İYİ Parti ile yapılan ittifak sonrası adaylığı geri çekilen Bozkurt Uslu resmi olarak aday olduğunu duyurdu. Adayların belirlenmesinin ardından CHP’de önceki dönemlerde il başkanlığı yapmış isimler, gazetemize hem kongre süreci hem de destekledikleri aday noktasında değerlendirmelerde bulundu.

“GENEL MERKEZİN NE DEDİĞİ BELLİ OLMUYOR”

İzmit Belediyesi eski Başkanı ve eski Milletvekili Erol Köse, “Ben taraf olamam İstanbul’da oturuyorum zaten. Hangisi kazanırsa başımızın tacı” dedi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun gençleşme vurgusu hakkında da konuşan Köse, “Genel merkezin ne zaman ne dediği belli olmuyor. Adaylar ön seçimle belirlenmedikten sonra AK Parti’den ne farkı var? Olay sadece aday belirleme değil, 10 tane aday çıkarsa bir yere ona da 3 ay evvelinden başlarlar, seçim o zaman kazanılır. O bakımdan genel merkezin ne dediğine bakmamak lazım”

“YILDIZLI’NIN SEÇİLMESİNİ İSTERİM”

İl eski Başkanı Keramettin Gençtürk, “Süreç partiye yakışır tarzda heyecanlı ve güzel geçiyor. Demek ki umut var, değişim arzusu var. Takdirle izliyorum. Delege değilim ama Harun Yıldızlı’nın seçilmesini isterim. Daha coşkulu, heyecanlı, daha genç olduğundan Yıldızlı’nın seçilmesini isterim”

“KARTEPE İLÇE BAŞKANIMIZIN EĞİLİMİ DOĞRULTUSUNDA”

İl eski Başkanı Ferhan Şensoy, “İl delegasyonunun özgürce iradesini beyan edeceği, seviyeli bir il kongresi olmasını diliyorum. Adayların genel başkanımızın etrafında kendilerine dönük algı oluşturmadan, parti tabanına yönelik çalışmalarla kongrenin sonuçlanmasını diliyorum. Ben bütün adaylara başarılar diliyorum. Ben mümkün olduğu kadar Kartepe İlçe Başkanımızın eğilimi doğrultusunda bir davranış içerisinde olacağım. Herkes özgürce kendi iradesini sandığa yansıtmalı”

“HERKESİN YÖNETİM TARZI AYRI”

İl eski Başkanı Cihat Altunyuva, “Şu ana kadar 3 arkadaşımız adaylığını açıkladı. 3’ü de birbirinden değerli partililerimiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongreleri hep bir heyecan getirir. Bu kongrenin de bir demokrasi şöleni şeklinde olacağını tahmin ediyorum ve diliyorum. Hangisi olursa olsun partimize önemli hizmetlerde bulunacak arkadaşlar. Herkesin ayrı bir yönetim tarzı anlayışı vardır. Benim arzum, partinin kentte birinci parti durumuna getirecek kadroların yönetime gelmesidir”

“HADDİMİZİ BİLMELİYİZ”

İl eski Başkanı Mustafa Küpçü, “Biz de haddimizi bilmeliyiz. Genç bir kadronun gelmesinden yanayım. Dünyada artık 30-35 yaşındaki insanlar ülke başbakanı oluyor. Böyle bir dönemde belli bir yaşı geçmiş, belli deneyimlerden geçmiş insanların bir adım geride durarak gençlerin önünü açmaları gerektiğine inanıyorum. Artık kişiler değil kadrolar partide egemen olmalı. Bizim gibi belli bir deneyimden geçmiş insanlar da onlara abilik yaparak katkı vermesi lazım. Biz de haddimizi bilmeliyiz artık”

“ERENKAYA’NIN ADAYLIĞINI DOĞRU BULMUYORUM”

İl eski Başkanı Nadir Birok, “Hikmet Erenkaya’nın adaylığını doğru bulmuyorum. Bu tamamen prensip meselesi. Çok önemli görevlerde bulundu. Yapamaz anlamında demiyorum, çok büyük görevlerde bulunmuş arkadaşlarımız parti içinde gençlere destek vermeli. Harun Yıldızlı ise yeni bir ses, yeni bir nefes adına CHP il başkanlığını heyecanla savunduklarını gördüm. Yenileşen insanlara destek vermek kanaatindeyim. Bu tür arkadaşlarımıza destek vermezsek gelecekte tıkanma söz konusu olur”

“KANANAN CHP’Yİ İYİ TEMSİL EDER”

İl eski Başkanı, İzmit Belediyesi'nde CHP Grup Başkanvekili Necat Çakır, “Ben çıkmış oldukları bu yarışta başarılar diliyorum. Delege değilim. Nihayetinde her bir arkadaşımız çok değerli, pırlanta gibi. Kim kazanırsa Cumhuriyet Halk Partisi’ni en iyi şekilde temsil eder”

“BİR ARAYA GELİP KONUŞSUNLAR”

İl eski Başkanı Rıdvan Alkan, “Harun Yıldızlı genç bir çocuk seviliyor seçilmesinde yarar var” dedi.  CHP Kocaeli eski Milletvekili ve İl eski Başkanı Kenan Akman, “Ben rahatsızım. Partinin toplantılarına katılmadım, katılmak niyetinde de değilim. Bir araya gelsinler otursunlar konuşsunlar hangisi daha iyi hizmet verebilir bunu konuşalım, aday çıkartalım”

 “HAK EDEN YERİNE GELİR”

İl eski Başkanı Cevdet Barış, “Adaylar partiyi Kocaeli’de birinci parti yapmak için çaba sarf edecek. Verdikleri mesajlar var, il delegeleri de bu doğrultuda hareket edecektir. Kim daha fazla inandırıcı olursa o alacaktır diye düşünüyorum. İl başkanlığı yapmış insanların şu adayı destekliyorum demesi bana göre yanlış. Hak eden yerine gelir diye düşünüyorum”

“YILDIZLI’DAN YANA OYUM VAR”

İl eski Başkanı İbrahim Aydın, “Bugüne kadar kriz yaratanlar, sorun çıkartanlar bu defa aday olmamalı. Yeni yüzlere ihtiyaç var. Bütün ilçelerde hemen hemen genç arkadaşlar geldi. Dolayısıyla yetişkin, kendi mesleğinde başarılı olan nitelikli arkadaşların partide söz ve karar sahibi olması gerek. Kendimizi pazarlama zamanı değil partiye bir şeyler verme zamanı. Harun Yıldızlı ismi öne çıktı. Ben tarafım, Yıldızlı’nın çok seviliyor. Partililerine davranış biçimi çok uygun bir aday. Bütün yüreğimle Harun Yıldızlı’dan yana oyum var”

SİRMEN VE KUŞKAN GÖRÜŞ BELİRTMEDİ

CHP eski Kocaeli Milletvekili, İzmit eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl eski Başkanı Sefa Sirmen, önümüzdeki günlerde il başkanlığı seçimiyle ilgili geniş bir açıklama yapacağı öğrenildi. Eski il başkanı Yalçın Kuşkan da konuyla ilgili görüş belirtmeyeceğini söyledi. Kuşkan’ın il başkanlığında Hikmet Erenkaya’ya destek vereceği konuşuluyor.

21 Şubat 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Chp - İçlerinde bu dönem il delegesi olan Ferhan Şensoy ve Cevdet Barış var. Diğer arkadaşlar partililer tarafından böyle bir unvana uygun görülmedi. İl delegesi olan bu eski iki il başkanı da Hikmet Erenkaya'yı destekleme kararı aldılar. Bilginize...

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 22 Şubat 11:21
01

Doğru Aday? - Okuduğum ve anladığım kadarı ile çoğunluk Yıldızlı diyor, doğru olan bu genç ve partililerin ön yargısı yok ,söylemleri birleştirici halktan karşılığı alacak en uygun aday gözüküyor.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 21 Şubat 20:06


Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?