Reklamı Kapat

İYİ Parti Kartepe’de yeni yönetim belli oldu

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 2’nci olağan Kongresine tek aday olarak katılan mevcut başkan Haluk Tamyüksel yeniden başkan seçildi.

Nuri AKÇAHARMAN
Nuri AKÇAHARMAN Tüm Haberleri

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 2’nci Olağan Kongresi Uzunçiftlik Düğün Salonunda gerçekleşti. Kongreye mevcut ilçe başkanı Haluk Tamyüksel tek aday olarak girdi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 30 asil 30 yedek yönetim kurulu üyesi ve 36 il delegesi seçildi. İYİ Partililer sabah erken saatlerde kongrenin yapılacağı Uzunçiftlik Düğün Salonuna akın etti. İzmit başta olmak üzere kongre yapan diğer ilçelere nazaran Kartepe kongresine katılım oldukça yoğundu. Kongrenin yapılacağı salon İYİ Parti ve Türk Bayrakları ile adeta bir gelin gibi süslenmiş, salonun her köşesi Atatürk ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener posterleri ile donatılmıştı. İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel herkesi kapıda karşılayarak tokalaştı.

YOĞUN KATILIM

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede Divan Başkanlığını Ufuk Turan, Başkan Yardımcılığını Ayşegül Babacan, Katip üyelikleri ise Ozan Caner, Reha Çakar ve Yasemin Tunca üstlendi. İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatının 2’nci Olağan Kongresine İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar, DP Kartepe İlçe Başkanı Ahmet Cengiz, CHP Meclis Üyeleri, İYİ Parti Kartepe Meclis Üyesi Fedai Yazıcı, Millet İttifakı Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, Saadet Partisi Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı İdris Sevil, Suadiye eski Belediye Başkanı Musa Öğünç, İYİ Parti Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm, İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü, İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altunay, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, İYİ Parti Kartepe Kurucu Başkanı Musa Coşkun,  Kartepeli Muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

31 MART'TAN İTTİFAK YAPMAYI BIRAKTIK

Kongrede ilk açılış konuşmasını yapan mevcut başkan Haluk Tamyüksel, katılımcılara teşekkür etti. İYİ Parti’nin simgesi olan bayrağı gösteren Tamyüksel, “Sözü fazla uzatmak istemiyorum. Gelen herkese teşekkür ediyorum. Bu bayrak var ya bu bayrak, gerisini siz anladınız “dedi.Kocaeli’nin merkezi İzmit, zirvesi Kartepe, ben de gördüm ki Kartepe İYİ Parti zirveye koşarak gidiyor diyerek konuşmasına başlayan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Siyaset yapmak öyle kolay değil. Siyasetin kendi içinde nüansları var, gün gelip ben zirveye çıkacağım demek değil. Ben inanıyorum ki Haluk Kartepe’de başkan olacak. Bundan rahatsız olanlar var ama Haluk bunların üstesinden gelecek. Biz 31 Mart’tan sonra ittifak yapmayı bıraktık” dedi.

HERKEZ ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ EN LAYIĞIYLA YAPACAK

Yıldız, “Biz şehide kelle diyen değil şehide can diyenlerdeniz. Cumhurbaşkanı kesinlikle bağımsız olması lazım. Bir siyasi partinin başkanının Cumhurbaşkanı olması bizim ne örfümüzde var ne âdetimiz de var. Bu yüzden Genel Başkanımız Meral Akşener mahalle mahalle, köy köy, ilçe ilçe geziyor. Biz bu bayrağı göklere çıkartmak için başa geldik. Ben ilçe yöneticisiyim, ben başkanım, yok öyle. Herkes üzerine düşen görevi en layığıyla yapacak. Kongremizin herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından partiye yeni katılan üyelere protokol üyeleri rozetlerini taktılar. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız partililerle bol bol fotoğraf çektirdi. Protokol üyeleri toplu fotoğrafın ardından İYİ Parti Gölcük kongresine katılmak üzere salondan ayrıldı. Protokol üyelerinin kongreden ayrılmasının ardından oy kullanma işlemi başladı. Oy verme işlemleri saat 17:00’a kadar devam etti.

İŞTE TAMYÜKSEL’İN YÖNETİMİ

ASİL: Başkan Haluk Tamyüksel, Ahmet Çetin Kocaağa, Ahmet Sarıoğlu, Ahmet Yusuf, Ali Çevikel, Ayhan Er, Ekrem Tarhan, Emrullah Turan, Enes Turanlı, Fatma Sivri, Filiz Tetik, Halil Şahin, Hülya Özdemir, Hüseyin Bekil, İpek Engin, Kenan Kuzgun, Koray Van, Murat Can Özbek, Ozan Caner, Özhan Besler, Özlem Yücel, Rauf Kemal Durmuş, Recep Teper, Reha Çakar, Serdar Hoşarslan, Serpil Gözel, Seyit Osman Akyüz, Tuğçe Öz, Yasemin Tunca.

YEDEK: Süreyya Topçu, Ferruh Özkal, Ali Osman Tekoğlu, Murat Korkmaz, Yasin Eşgin, Adem Kapan, Aytaç Taşdelen, Ziyettin Ağırman, Nilay Uygun, Cüneyt Tanrıverdi, Furkan Balkan, Mümin Ersoy, Eser Özçelik, Ali Aydemir, Yasin Şahin, Maide Yılmaz, Ahmet Temiz, Ömriye gül, Emrah Çeçen, Murat Özaydın, Serhat Işık, Mert Gümüş, Gizem Çakar, Eda Nur Çavaş, Muhammet Aksakal, Mustafa Sağlam, Nihat Eren Tarcan, İzzet Erkan, Emre Baykal, Erol Orçan.

İL KONGRE DELEGELERİ

ASİL: Haluk Tamyüksel, Seyit Osman Akyüz, Emrullah Turan, Ekrem Tarhan, Recep Teper, Osman Çakar, Hüseyin Bekil, Serdar Hoşarslan, Mecit Durmuş, Ahmet Yusuf, Engin Turanlı, Ahmet Çetin Kocaağa, Kubilay Işık, Banu Aykan, Engin Çakmak, Bora Savaş, Tuğçe Öz, Özelm Yücel, Hülya Özdemir, Yasemin Tunca, Okan Kula, Serpil Göze, Esra Tamyüksel, Musa Coşkun, Süreyya Topçu, Ali Çevikel, Ferruh Özkal, Ersin Soykan, Ahmet Sarıoğlu, İlhan Tamyüksel, Deniz Sarıyıldız, Vedat Sarman, Eda Nur Çavaş, Eda Yılmaz, Rauf Kemal Durmuş, Mustafa Mutlu Sarı.

YEDEK

Uğur Tiryakioğlu, Nilay Uygun, Serhat Işık, İzzet Erkan, Emre Baykal, Nihat Eren Tarcan, Fatma Sivri, Ömer Faruk Onur, Ali Aydemir, Ziyettin Ağırman, Filiz Tetik, İpek Engin.

23 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Nuri Akçaharman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 42763579


Varnish cache server