Reklamı Kapat

Bilgi Evleri 71 bin öğrenciye ulaştı

Başkan Büyükakın, ilk ve ortaokullara yönelik faaliyet gösteren Bilgi Evleri’nin, 2009 yılından bu yana 71 bin öğrenciye ulaştığını açıkladı

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak ilk ve ortaokullara yönelik faaliyet gösteren Bilgi Evleri’nin, 2009 yılından bu yana 71 bin öğrenciye ulaştığını açıkladı. Bilgi Evleri’nin öğrencilere mutlu olabilmeyi öğrettiğini ifade eden Başkan Büyükakın, “Bilgi Evlerimiz ile eğitimde kente değer katmak ve Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayacak çocuklarımıza bu alanda imkân tanımak amacıyla faaliyet gösteriyoruz” dedi.

SPORDAN KÜLTÜRE GELİŞİM HEDEFLENİYOR

Bilgi Evleri’nin 17 farklı tesiste hizmet vermeye devam ettiğini belirten Başkan Büyükakın, “Bilgi Evlerimizde öğrencilerimize ilgi, yetenek ve becerilerine uygun zengin atölye faaliyetleri, derslerine yardımcı eğitimler, sınav hazırlıkları, spor çalışmaları, akıl ve zeka oyunları, robotik, sosyal ve kültürel onlarca etkinlik alanı ile öğrencinin kendisini tanıması için uygun eğitim ortamları oluşturuyoruz.”

BÜYÜKAKIN: Başkan Büyükakın, Bilgi Evleri’nin en önemli amacının çocuklara mutlu olmayı öğretmek olduğunu söyledi.

GTÜ’de İnsan Kaynakları Zirvesi

İnsan Kaynakları Zirvesi’20 etkinliği ile alanında uzman isimler GTÜ’lü öğrencilere günümüzün iş dünyasını anlattı

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Öğrenci Topluluğu bünyesindeki İnsan Kaynakları Komitesi tarafından gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Zirvesi’20 etkinliği GTÜ İşletme Fakültesi Amfi Salonu’nda düzenlendi. Etkinliğin ilk oturumu, uluslararası mağaza zinciri Decathlon’un İK Direktörü Berfu Gülerman’ın “Geleceğin İş Tanımları” ve “ZigZag Kariyer” başlıklı konuşmaları ile başladı.  Ardından Türkiye’den dünyaya uzanan İstanbul merkezli teknoloji şirketi Peak’in İK Direktörü Eda Azaroğlu’nun “Mobil Teknoloji Dünyasında Kariyer” sunumu ile ilk oturum tamamlandı.

MİLAKAT TEKNİKLERİ DE ANLATILDI

Öğleden sonraki oturum, giyim sektörünün önde gelen firmalarından LC Waikiki’nin İşe Alım Uzmanı Yeliz Sekizkardeş’in “Mülakat Teknikleri” konuşması ile başladı. Ardından Talentra Danışmanlık Şirketi’nin İşe Alım Müdürü Günnur Aktoros, Kariyer Danışmanı Girişimci ve Nişantaşı Üniversitesi SİMO Müdürü Semih Gümüş ve son olarak Logo Siber Güvenlik Teknoloji’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Hintoğlu’nun konuşmalarıyla sunum oturumları tamamlandı.

 

26 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Corona virüsü için alınan tedbirleri yeterli buluyor musunuz?