Reklamı Kapat

KOSİD yola Kocaeli tarihi ile çıktı

Kısa bir süre önce kuruluşunu kamuoyuna ilan eden Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüleri Derneği “Bir Medeniyet Şehri Kocaeli” konferansı düzenledi

Kocaeli STM’de gerçekleşen ve “Bir Medeniyet Şehri Kocaeli” başlıklı konferansa konuşmacı olarak Tarihçi Yazar Volkan Şenel katıldı. Kalabalık bir katılımla gerçekleşen konferansta KOSİD üyeleri ve çok sayıda misafir Volkan Şenel’insunumuyla Kocaeli tarihini dinledi.

“BÜYÜK BİR MEDENİYET MİRASINA SAHİP”

 

“Yaşadığınız şehri ne kadar iyi tanırsanız o şehirde yaşamaktan o kadar zevk alırsınız” diyen Şenel, “Tarih bilinci ve şuuru oluşturmak çok önemli. Kocaeli büyük bir medeniyet mirasına sahip. Binlerce yıllık bir kültür ve medeniyet mirası üzerinize emanet. Bu mirası bilmek ve taşımak çok önemli. Bu vesile ile bu güzel programa imza atan KOSİD’i de tebrike diyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. Umarım sadece bir başlangıç olur”  ifadelerini kullandı.

“ÖTEKİLEŞTİRMEDEN, KOCAELİLİK PAYDASINDAYIZ”

Programdan sonra konuşma yapan KOSİD Başkanı Hüseyin Öz, “ Kocaeli’de güzel projelere imza atmak için 41 kişilik bir yönetim kurulu ile yola çıktık. Hiçbir görüşü ve etnik kimliği ötekileştirmeden sadece Kocaelili olma bilinci ile hareket ediyoruz. Önce şehir ve insan bilinciyle hareket ediyoruz. Yaşadığımız şehrin değerlerini bilerek, bu değerleri daha ileriye taşımak, yaşamak ve yaşatmak için çalışmalar yapacağız. Kentin ortak paydalarını oluşturan değerleri tespit ve bu değerlere katlı için bu şehirde KOSİD farkını hissettireceğiz. Bu sebeple ilk programımızı tarihimizi ve şehrimizi tanımak üzerine planladık. Bu vesile ile Volkan Şenel hocamıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

 

26 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?