Reklamı Kapat

Aydınlar Ocağı, depremi konuştu

Kocaeli Aydınlar Ocağı, Sivil Toplum Merkezi’nde düzenlediği programda “Kocaeli ve Çevresinin Deprem Tehlikesi”ni konuştu

Kocaeli Aydınlar Ocağı geçtiğimiz günlerde “Kocaeli ve Çevresinin Deprem Tehlikesi”ni masaya yatırdı. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Tahir Serkan Irmak’ın konuşmacı olarak katıldığı program Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirildi. Irmak, sunumunda Kocaeli Fayları ve tarihsel depremleri hakkında bilgi verdi.

YOĞUN KATILIM

Programa Kocaeli Aydınlar Ocağı Yöneticisi ve KOÜ Mühendislik Fakültesi’nin deprem uzmanlarından Doç. Dr. Tekin Yeken, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin ve önceki dönem başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nurcan Göktaş Acaroğlu, İSKİ eski Yönetim Kurulu Üyesi Musa Ordu Derince eski Millî Eğitim Müdürü Remzi Turan, Gölcük eski Meclis Üyesi Zekeriya Tiryaki, Yesevî Ocağı eski Başkanı İrfan Memiş ile üyeler ve misafirler katıldı.

 

7.5 ŞİDDETİNDE DEPREM BEKLENİYOR

Ocak yöneticilerinden Doç. Dr. Tahir Serkan Irmak, 2000 yılından beri Silivri’nin Marmara Denizi açıklarından Kartal hizasındaki İstanbul Adalarına ve oradan da Yalova ile Karamürsel arasındaki Hersek Deltası ağzına kadar uzayan fay zonunda ortalama 7.5 büyüklüğünde bir deprem beklediklerini belirtti. Irmak, depremin Kocaeli için en kötü ihtimal olan Hersek Deltası’nda oluşması seçeneğine göre hazırlık yapması gerektiğini söyledi.

27 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?