Reklamı Kapat

Hürriyet ve derneklerden İzmit için güçbirliği

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Kocaeli Dernekler Platformu’na bağlı derneklerle bir araya geldi. İzmit’i ortak akılla yönetmek için yola çıktıklarını belirten Başkan Hürriyet, “Fikirleriniz kentimiz için hizmetlerimize güç katacak” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Dernekler Platformu’na bağlı sivil toplum kuruluşları ile dernekleri, kahvaltı programında ağırladı. Başkan Hürriyet, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve derneklere göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür ederek, kenti ortak akılla yönetmek için bu buluşmaları sıklaştıracaklarını belirtti. Kocaeli Dernekler Platformu üyeleri ile her ay düzenli olarak bir araya gelmek istediklerini ifade eden Başkan Hürriyet, “Bütün derneklerimizin çalıştığı alanlar birbirinden farklı. Ama daha çok bir araya gelir ve daha fazla güç birliği yaparsak biz de belediye olarak sizlerin ihtiyaç duyduğu noktaları bilirsek, birbirimize daha çok destek verebiliriz. Hem kente daha iyi hizmet verebilmek için sizlerden destek istiyor hem de sizlerin taleplerinizi karşılamak, ihtiyaç duyduğunuz noktalarda destek vermek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

DERNEKLERE SALON ÜCRETSİZ

Kentteki dayanışmanın artması için güzel bir ortam hazırlamak istediklerini söyleyen Başkan Hürriyet, seçim vaatleri arasında yer alan dernekler yerleşkesi projesini de hatırlattı. Yerleşke için mevcut belediye binalarına fonksiyon kazandırma sürecinin devam ettiğini ifade eden Hürriyet, “İzmit Kent Konseyi’nin girişimleri ile baştan düzenlenerek kullanıma sunduğumuz Belsa Plaza B Blok’taki 100 kişilik çok amaçlı toplantı salonunu tüm derneklerimiz hiçbir şart ve koşul gözetmeksizin ücretsiz bir şekilde kullanabilir” duyurusunda bulundu.

İZBAK’A TEŞEKKÜR

Aralarında birim müdürlerinin de yer aldığı ve tamamı belediye personelinden oluşan İZBAK ekibine özverisinden dolayı kent adına teşekkürlerini ileten Başkan Hürriyet, “Yaptıkları çalışmalar bizler için kıymetli. Biz bu deprem gerçeğini çok önemsiyoruz. Önümüzdeki günlerde Yenişehir Mahallesi’ndeki idari binalarımızdan birini deprem arama kurtarma merkezine dönüştürecek ve gerekli tüm araç ve gereçlerimizi oraya kuracağız. Mahalle afet gönüllüleri dediğimiz yapılanmayı da İzmit’te hayata geçirmek istiyoruz. Umarız ki bu yapılanma diğer ilçelerimize de örnek olur. Önümüzdeki günlerde detayları paylaşacağız” ifadelerini kullandı. Programa katılan tüm sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri tek tek söz alarak kendi çalışmalarından bahsederek hem taleplerini iletti hem de kentte uygulanmasını istedikleri projeleri aktardı.

27 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?