Reklamı Kapat

Maske üretene ileri girişimci desteği

KOSGEB’in İleri Girişimcilik Destekleri, Türkiye’nin stratejik öncelikleri doğrultusunda belirlenen sektörlerde girişimcilerin kurduğu yeni işletmelerin hayatta kalma oranının artırılmasını sağlıyor

KOSGEB’in İleri Girişimcilik Destekleri, Türkiye’nin stratejik öncelikleri doğrultusunda belirlenen sektörlerde girişimcilerin kurduğu yeni işletmelerin hayatta kalma oranının artırılmasını sağlıyor. Bu program girişimleri düşük, orta ve yüksek teknoloji olarak kategorize ediyor ve ona göre destekliyor. Maske üretimi de KOSGEB’in bu konuda duyurduğu listede yer alıyor. Şirket kuruluşunda 10 bin lira hibe, 100 bin liraya kadar makine teçhizat ve 40 bin liraya kadar performans desteği bu üreticilere sağlanıyor.

KORUYUCU AMAÇLI

KOSGEB, İleri Girişimcilik Destekleri Programında yer alan faaliyet konularını listeler haline açıklamış durumda. Maske üretimi de bu listelerde, “Koruyucu amaçlı solunum ekipmanları ve gaz maskelerinin imalatı” başlığıyla yer alıyor.  Bu destekten yararlanmak isteyen girişimcilerin yerine getirmesi gereken şartlar ise şöyle: KOBİ Bilgi Sistemi’ne ve KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmak.  İŞGEM ya da TEKMER’de ileri girişimcilik eğitimini tamamlamak. İşletmenin desteğe başvuru tarihinden önceki son bir yılda kurulmuş olması.

24 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Corona virüsü için alınan tedbirleri yeterli buluyor musunuz?