Reklamı Kapat

UlaşımPark, otobüslerinde yoğunluğa izin vermiyor

UlaşımPark, otobüslerinde yüzde 50 yolcu taşıma kapasitesiyle ulaşım hizmeti sağlarken yoğunluk olması durumunda o bölgeye ek sefer gönderiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre araçlarında yüzde 50 yolcu taşıma kapasitesi ile hizmet vermeye başladı. Bu kapsamda UlaşımPark kontrol merkezinin anlık kontrol ettiği otobüsler, eğer bir yoğunluk yaşarsa ek sefer yönlendirerek vatandaşlara güvenli ulaşım hizmeti sağlamaya devam ediyor.

SANİYE SANİYE OTOBÜSLER İZLENİYOR

UlaşımPark, vatandaşlara daha kaliteli hizmet sağlayabilmek için kontrol merkezi ile anlık otobüslerini kontrol ediyor. Kocaeli genelinde tüm ilçelere hizmet sağlayan yeşil belediye otobüsleri, kontrol merkezi çalışanları tarafından adeta saniye saniye izleniyor. Yolcu yoğunluğu, araç yetersizliği, ek sefer, geçmiş kamera görüntüleri, sürücülerin anlık takibi yapılıyor.

 İHTİYAÇ HALİNDE EK SEFER GÖDERİLİYOR

İçişleri bakanlığının yayınladığı genelgeye göre araçların ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50 oranında yolcu alması ile birlikte kontrol merkezi gün boyu 08:00 – 24:00 saatleri arasında anlık kontrol ederek ihtiyaç halinde ek sefer göndererek yolcuların daha rahat seyahat etmesini sağlıyor.

MESAFELİ KOLTUK UYGULAMASI

UlaşımPark, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre ikili koltuklarda tek kişinin oturmasına yönelik bir farkındalık uygulaması başlattı. Bu kapsamda koltukların üzerine de bilgilendirme stickerları yapıştırarak, yolcuların ikili koltuklarda tek tek oturması yönünde uyarılar yaptı.

YÜZDE 50 ARAÇ İÇİ YOLCU TAŞIMA

UlaşımPark, kent genelinde hizmet sağladığı farklı türdeki araçları ile vatandaşlara yarı kapasite ile hizmet sağlıyor. Araç içi yolcu taşıma kapasitesini İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre yarı yarıya düşüren UlaşımPark, ihtiyaç halinde vatandaşların fazla beklemeleri için ek sefer yönlendirerek sağlıklı ve vaktinde yolculuk yapmaları sağlanıyor.

 

26 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Ilımtepe - Kocaeli korfez ılımpedekı sabah 6 vede 6 20 gece arabalarını izleyin ek seferi bırakın insanlar ust ustte ise gidiyor ozellıkle 169 arabası

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Mart 06:10
04

Ilımtepe - Korfez ılımtepe 169 izleyin sabah 6 vede 6 20 gece arabalarını

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Mart 06:08
03

Izmitli - öyle bişey yok ne denetim var ne kamera izleme nede ek sefer artık otabus bile gelmiyor her sabah ayakta geliyoruz 118 hattı izlensin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 08:46
02

Dede - 630 nolu belediye otobüsünün akşam seferini iptal etmek bu uygulamanın neresinde!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 00:03
01

Murat - Çok saçma bir karar. Bu kararı alan merci ya benden önce o koltuğa oturan kişi virüs taşıyorsa o koltuktaki virüs bana bulaşmış olmayacak mı?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Mart 18:35


Anket Corona virüsü için alınan tedbirleri yeterli buluyor musunuz?