Kocaeli’nin ilçe ilçe Coronavirüs durumu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan Kocaeli Coronavirüs haritasında ilçelerin durumu gözler önüne serildi. 11 ilçede virüse rastlanırken bazı ilçelerde virüsün yayılması dikkat çekti.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Coronavirüs nedeniyle dün yaptığı açıklamada Körfez ilçesine vurgu yapması dikkat çekerken, Kocaeli’nin Coronavirüs haritası da dünkü toplantıda paylaşıldı. Yayınlanan haritaya göre Gebze, Darıca, Çayırova, Körfez, Derince, İzmit’te durumu orta ağır olan vakalara rastlanırken, 11 ilçede de virüs tespit edilmesi dikkat çekti.

GEBZE

Yayınlanan haritaya göre Gebze ilçesi en çok virüsün görüldüğü yer. Test sonucu pozitif çıkmış ancak herhangi bir şikayeti olmayan bu nedenle evde izole edilen vatandaş yoğunluktayken, bu yoğunluğu durumu orta ağır olduğu için hastanede olanlar izliyor. Durumu ciddi olan vatandaşlar da var.

DARICA

Darıca merkez ve Nenehatun Mahallelerinde test sonucu pozitif çıkan vatandaş sayısı fazla görülürken, durumu orta ağır olan ve hastanede tedavi gören vatandaş da yoğunlukta. Ayrıca yine evde izlenen vaka sayısı da göze çarpıyor. Bayramoğlu’nda da hem pozitif çıkan ancak evde izlenen vatandaşlar, hem de durumu orta ağır olan hastanede olan vatandaşlar dikkat çekiyor. Durumu ciddi olan çok sayıda vatandaş da var.

ÇAYIROVA

Çayırova’da test sonucu pozitif çıkan ancak evde izole edilen vaka sayısı diğer vaka çeşitlerine göre fazla. Bu durumu, durumu orta ağır olan vatandaşlar izliyor. Durumu ciddi olan vatandaş ise diğer ilçelere göre az olması dikkat çekiyor.

DİLOVASI

Dilovası’nda yayınlanan haritaya göre yoğunluk görünmüyor. Dilovası’nda evde izlenen vakaların yanı sıra durumu orta ağır olan hastalar da var.

KÖRFEZ

Bakan Koca’nın dün açıklaması sonrası gözler Körfez ilçesine çevrildi. Körfez’de evde izlenen vaka sayısı diğer ilçelere göre fazla görünürken, Mimar Sinan Mahallesi’nde test sonucu pozitif çıkan ancak evde izole edilen vaka sayısı da dikkat çekiyor.

DERİNCE

Derince ilçesinde de yoğunluk yaşanıyor. Test sonucu pozitif çıkmış ancak herhangi bir şikayeti olmayan, evde izole edilen vaka sayısı yoğunlukta olan ilçede durumu orta ağır olan ve bu sebeple hastanede yatan hastalar da var.

İZMİT

Nüfusun ikinci en yoğun olduğu ilçe İzmit’te ise evde izlenen vaka sayısı oldukça fazla. Durumu ciddi olan ve bu nedenle hastanede olan vakaların da görüldüğü İzmit’te, durumu ağır olanlar da dikkat çekiyor. Vaka yoğunluğu genel olarak İzmit merkezde.

KARTEPE

Kartepe’de diğer bulgulara göre testi pozitif çıkan ancak belirti göstermediği için evde izole edilen vakalar öne çıkıyor. Merkez ve Ertuğrul Gazi tarafında vaka oranının yoğunlaştığı görülüyor.

BAŞİSKELE

Başiskele’de evde izlenen vaka sayısı diğer ilçelere göre dikkat çekiyor. Merkez ve Fatih Mahallesi’nde yoğunluk diğer mahallere göre biraz daha fazla görünüyor.

GÖLCÜK

Evde izlenen vaka sayısının en yoğun olduğu ilçelerden birisi de Gölcük. Durumu ciddi olup hastanede olan vakalarının da olması dikkat çekerken durumu orta ağır olan vatandaşlar da var. Bunların yanı sıra testi pozitif çıkan ancak belirti göstermediği için evde izole edilen vakalar da var.

KARAMÜRSEL

Karamürsel’de diğer ilçelere göre yoğun vakalar görünmese de testi pozitif çıkan vakalar mevcut.

08 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

Behzat Alper - Kartepe ilçesinde belediye yi Ataevler veya atakent Mahallesi'nde pek görünmüyor mahalle sakinlerinin bir ihtiyacının olup olmadığını hiç soran olmadi

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 10 Nisan 01:14
10

Gamze - gebzede sokaklar insan kaynio...bi tane polis jandarma yok...kbb kadar vurdum duymaz işbeceremez belediye yoktur heralde...hic bir kontrol yok burda...istanbuldan izmitten çalismaya gelen dolu...gunduz nufusuyla gece nufusu arasinda 5 kat fark var ona ragmen hicbir kontrol yok..belediye baskani cok kotu...

Yanıtla . 15Beğen . 6Beğenme 09 Nisan 11:57
12

Yusuf - @Gamze 10 nolu yoruma cevabı: Insanlar duyarsizsa belediye ne yapsin

Yanıtla . 6Beğen . 6Beğenme 10 Nisan 20:03
09

Metin Kaya - Kandıra da Vaka yok herhalde .Eğer öyleyse derhal Kandıra 'ya giriş çıkışlar kapatılsın.

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 09 Nisan 11:15
06

Kandıralı - Kandıra ilinin ilçeleri zannedersem bunlar?

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 09 Nisan 02:57
05

CENGIZ ÖZKAYA - Kandıra sadece seçim zamanı gelince hatırlanır üvey evlat kandıra.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 08 Nisan 19:50
04

Adnan deniz - Körfez mimar Sinan 3 ev karantina altında diye ilçeyi karartmak hiç hoş değil

Yanıtla . 5Beğen . 7Beğenme 08 Nisan 19:41
02

erol demirbek - @kimbilir 01 nolu yoruma cevabı: kandıra da yok demek ki.

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 08 Nisan 16:30Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz