300 milyonluk proje bakanlığa devrediliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2020 yılı 1. Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda Şehir Hastanesi Tramvay Hattı yapım işinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devri ile ilgili protokolün imzalanması konusunda başkanlık makamına yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2020 yılı 1. Olağanüstü Meclis Toplantısı bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın başkanlığında gerçekleştirilen mecliste 8 madde görüşülüp karara bağlandı. Mecliste hem divan hem de meclis üyeleri ayrı ayrı oturdu.

“BİR AN ÖNCE BAŞLAMASI LAZIM”

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın, Şehir Hastanesi Tramvay Hattı yapım işinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na Devri ile ilgili protokolün imzalanması konusunda başkanlık makamına yetki verilmesi ile ilgili olarak Büyükakın, “Buradaki projenin ortak yapılması konusunda mutabakata vardık. Kamulaştırma bedelleriyle 300 milyon TL’yi bulması beklenen proje Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacak.  Bunlar şehrimizin kaynaklarının şehrimize kalması konusunda son derece kritik projeler. Bir an önce protokolü imzalayıp sürecin başlaması lazım” dedi. Madde oy birliğiyle kabul edildi.

22 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Osmann - Tahir başkan sende pişmansın değil mi? Nereden bulaştım bu işlere diyorsun. Karaosmanoğlu'nun bu denli müsrifçe belediye kaynaklarını kendi çocuklarına ve yandaşlara peşkeş çektiğini hiç düşünmedin. Bu adam Müslüman dedin, din öğretmenliği yapmış haramdan korkar dedin ama çok geç kaldın. Bırak onun gibi sende yanacaksın. Onlar bunun farkında değil ama sen yol yakınken dön hani derlerya yapamayacağınız vaadin sözünü vermeyin. Size 3 gömlek büyük geliyor. O adi adam çok söz verdi kredi tükendi hiç olmazsa itibarını kaybetme, Tahir hoca vardı dürüst adam dı diyebilmeli....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Nisan 11:48
01

Mert Ataman - Vergi toplarken bu ilin belediye başkanı hangi partili demeyeceksin, hizmet verirken AKP'li belediyelere çeşmeyi açıp diğerlerine bırak yardımı bir de engel olmaya çalışacaksın. AKP ve genel başkanı bitmiştir. Her kes göz önünde olanları görüyor. Gidecekler ama ne yazık ki ülke değil gırtlağa saçının en üst teline kadar borç batağında.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 23 Nisan 09:38Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz