Reklamı Kapat

İzmit Belediyesi ekiplerinin özverisini vatandaşlar fotoğrafladı

Sokağa çıkma yasağında da büyük bir özveriyle kentin her noktasında çalışan İzmit Belediyesi ekiplerini sokaklarında gören ve iş başında görüntüleyen vatandaşlardan sosyal medya üzerinden teşekkür mesajları yağdı

İzmit Belediyesi koronavirüs salgını sebebi ile getirilen sokağa çıkma yasağında, hem halk sağlığını korumak hem de vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz mesai harcıyor. Salgın önlemlerine adapte edilerek hazırlanan 23. Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm kente büyük bir coşku yaşatan İzmit Belediyesi, diğer çalışmalarını da bir an olsun aksatmadan sürdürmeye devam ediyor. Kentin her noktasında farklı çalışmalar sürdüren ekipleri sokaklarında gören vatandaş belediyenin sosyal medya hesaplarını teşekkür yağmuruna tuttu

 

SİVRİSİNEKLERE KARŞI İLAÇLAMA

Tüm mahallelerde devam eden dezenfekte işlemlerinin yanı sıra hava sıcaklarının artmasıyla baş gösteren sivrisinek işgaline karşı ekipler ilaçlama çalışmalarına da başladı. İzmit Belediyesi, vatandaşların sokağa çıkma yasağında evlerine en yakın çöp konteynırlarına atıklarını gönül rahatlığıyla bırakmaları için düzenli olarak çöp toplama ve konteynır temizliklerini de sürdürüyor. 

 

GERİDÖNÜŞÜM AKSAMIYOR

Ekonomiye büyük katkısı olan geri dönüşüm için ambalaj, giysi, elektronik atıklar için de kurulan kumbaraların temizliğini düzenli olarak yapan İzmit Belediyesi, atıkların ayrıştırılması için büyük çaba sarf ediyor. Öte yandan sokağa çıkma yasağında ilaç alımı, erzak temini gibi acil ihtiyaçlara da cevap veren İzmit Belediyesi ekipleri gün boyu vatandaşların talepleri doğrultusunda adreslerine ihtiyaçlarını teslim etmeye devam ediyor.

 

İZMİT HALKININ HEDİYELERİ ULAŞTIRILIYOR

Koronavirüs salgını sebebi ile ekonomik olarak zor günler geçiren ihtiyaç sahiplerine İzmit halkının hediyesi olan erzak kolileri de hızla adreslerine götürülmeye devam ediyor. İzmit Belediyesi’nin ihtiyaç sahipleri ile ihtiyaçları karşılamak isteyenleri buluşturduğu dayanışma platformu günden güne büyüyor. Ramazan ayının başlamasıyla artan halk imecesinde koordinasyonu sağlayan İzmit Belediyesi, sokağa çıkma yasağında da her ihtiyaca cevap veriyor. Yiyecek bulması zorlaşan sokak hayvanları da belediye ekipleri tarafından her gün besleniyor. Ayrıca ekipler, hayvan dostlarının rahatsızlanması halinde kendilerine ulaşan vatandaşların tedavi desteği talepleri için de yardımcı oluyor.

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN 7/24 HİZMET

İzmit Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla Mehmet Ali Paşa Gençlik Merkezi’nde kurduğu  dikimevinde sağlık çalışanları için gönüllü kadınlar maske, siperli maske, bone ve önlükleri de üretmeye devam ediyor. Sağlık kitleri, talepte bulunan sağlık kuruluşlarına ve personellerine sokağa çıkma yasağında teslim edilmeye devam etti. Sağlık çalışanları için kurulan çamaşırhane de sokağa çıkma yasağında hizmet veriyor. Koronavirüs mücadelesinin kahramanları görev kıyafetlerini çamaşırhanede dezenfekte ederek evlerine gönül rahatlığıyla döndü.

TEŞEKKÜR YAĞMURU

Anlaşmalı marketlere kurduğu dayanışma askılarıyla ‘Askıda Gıda’ projesini başlatan İzmit Belediyesi sokağa çıkma yasağı süresince saat 14.00’a kadar açık olan marketlere bırakılan erzakları toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Vatandaşlar, kentin her noktasında canla başla çalışan ekipleri kendi sokaklarına gördüklerinde çektikleri fotoğrafları sosyal medyada etiketleyerek paylaştıkları İzmit Belediyesi ve İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in hesaplarını teşekkür yağmuruna tuttu. 

25 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Hafta sonları sokağa çıkma yasağı kalksın mı? Kalkmasın mı?