Reklamı Kapat

Kırkpınar isyanı!..

Ünlü pehlivanlarımızdan Şener Sar ”2020 Edirne Kırkpınar Güreşlerinin yapılmaması İntihar olur” dedi. Sar açıklamasında “Bir sporcunun 1 yıllık emeği, alın teri, mücadelesi karşılıksız ve 1 yıl daha yaşlanması onu olumsuz etkiler.

Ünlü pehlivanlarımızdan Şener Sar ”2020 Edirne Kırkpınar Güreşlerinin yapılmaması İntihar olur” dedi. Sar açıklamasında “Bir sporcunun 1 yıllık emeği, alın teri, mücadelesi karşılıksız ve 1 yıl daha yaşlanması onu olumsuz etkiler.  O eski performansı bulamaması, sporcunun kulübü ile ilişkisini etkiler. Maddi imkansızlıklar, sporcu üzerinde kişisel bozukluk yaşatır ve kendini boşlukta hisseder” dedi.  Futbol için gösterilen çabanın, Kırkpınar için de gösterilmesi gerektiğini söyleyen Şener Sar “ Bir çok sporcuyu kaybederiz. Tekrar nasıl geri gelinir bilinmez. Ata sporumuz büyüt darbe yer. Çocukların içindeki gürex aşkı ne olacak ?..” dedi.

İSTERSENİZ YAPARSINIZ…

Sar son olarak şunları söyledi: Kırkpınar güreşleri sembolik olmaz, olamaz. 15 Eylül ‘de bile yapılabilir. Her bölgede ön eleme 4 grup ve her grubun ilk 4’ü toplam 16 başpehlivanların ilk 32’si Kırkpınar’da güreşebilir. Sporcular izole edilip, 14 gün karantina ve testler yapılıp, yarışmaya çıkabilir. Seyircisiz bile olsa Kırkpınar’ı yap, 700 yıllık geleneği öldürme !..

26 Nisan 2020 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz