AKP eski İl Yöneticisi İzmit’i neden kaybettiklerini anlattı

AKP eski İl Yöneticisi Erdoğan Şentürk İzmit Belediyesi’nin bir yılını değerlendirdiği videoda, “Fatma Hürriyet Kaplan milletvekilliği döneminden beri son 2 senedir İzmit’te aday olacağı aşağı yukarı belliydi. Adayın geç açıklanması nedeniyle bence, AK Parti İzmit’te kaybetti” ifadelerinde bulundu.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

AKP eski İl Yöneticisi ve İzmit eski Başkanvekili Erdoğan Şentürk, sosyal medya hesabından İzmit Belediyesi’nin bir yılını değerlendirdiği bir video paylaştı. Şentürk hem AKP’nin İzmit’te kaybetmesi, hem de İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in çalışmalarına yönelik eleştirilerde bulunurken, Hürriyet ile önceki dönem İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı karşılaştırdı.

 “HÜRRİYET’İN ADAY OLACAĞI BELLİYDİ”

 AKP’nin İzmit’te kaybetme nedenlerini değerlendiren Şentürk, “31 Mart seçimlerinde CHP, Fatma Hürriyet Kaplan ile seçimleri kazandı. 1 senelik süreç doldu. Fatma Hürriyet Kaplan’ın karşısında Sibel Gönül Hanfendi adaydı. Fatma Hürriyet Kaplan milletvekilliği döneminden beri son 2 senedir İzmit’te aday olacağı aşağı yukarı belliydi. Ve bunun için de sokakta, vatandaşın içerisinde devamlı nabız yokluyordu. Özellikle AK Parti adayının gerçekten ne kadar mütevazi, hanfendi, geçmiş dönemlerde milletvekilliği yapmış biri olmasına rağmen adayın geç açıklanması nedeniyle bence, AK Parti İzmit’te kaybetti” dedi.

“MECLİSTE KOMEDİ GÜNLERİ”

Mecliste komedi günleri yaşamaya başladık diyen Şentürk, “Mecliste AK Parti 21 meclis üyesiyle çoğunluğu ele geçirdi. Dolayısıyla meclisteki aritmetik biraz farklı oldu. Ondan sonra mecliste komedi günlerini yaşamaya başladık. Her meclis kavga, gürültü. 1 sene boyunca devam etti. İzmit bir sene içinde herhangi bir hizmet gördü mü? Tabi ki yol, kaldırım, temizlik vs. bazı şeyler belediyenin görevi zaten normalde yapması gerekiyor. Ancak baktığımız zaman bu gibi hizmetlerde bile sorun yaşandığını hepimiz gördük” ifadelerinde bulundu.

ÖNCEKİ DÖNEMLE KARŞILAŞTIRDI 

Belediye başkanının görevlerini hatırlatan Şentürk, “Belediye başkanı herkese eşit bir şekilde hizmet, proje götürür. AK Parti grubu ‘Başkan çalışmıyor’, başkan da ‘Meclis beni çalıştırmıyor’ şeklinde ifadelerde bulunuyor. Ama bu işin sonucunda belediye başkanının meclisi çalıştırması gerekir. Geçmiş dönem belediye başkanı meclisi daha iyi çalıştırıyordu. CHP’lilerle daha iyi geçinip, onlarla daha yakın olup, iyi bir ilişki kurup stres yönetimini daha iyi yönetiyordu. Fakat Fatma Hürriyet Kaplan, sinirlerine hakim olamayıp, özellikle bu stres, kriz yönetimini başarıyla yönetemiyor diye düşünüyor. Birebir, dostane ilişkiler kurup bu işleri daha iyi bir şekilde götürebilir diye düşünüyorum” şeklimde konuştu.

“OLAN İZMİT HALKINA OLUYOR”

 Şentürk sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi; “Zaman zaman bazı konular gündeme geldiğinde AK Parti sıraları ayağa kalkıyor; zaman zaman CHP sıraları ayağa kalkıyor. Ama olan tabi ki İzmit halkına oluyor. Çünkü iller bankasından gelen bir para var. Para nüfusa göre geliyor. Ve para, İzmit’te hizmet olarak kullanılması gereken bir para. Geçmiş dönemde hakikaten çok iyi hizmetler oldu. Bu krizin bir an önce çözülüp hizmete dönüşmesi gerektiğini düşünüyorum. Fatma Hürriyet Kaplan’ın bir büyükşehir hayali olduğunu biliyoruz ama geçmiş dönemdeki belediye başkanının da bir büyükşehir hayali vardı. Sonucu ne oldu hepiniz biliyorsunuz. Bir an önce herkesin kendine çeki düzen verip İzmit’te hizmet, proje, yardıma ihtiyacı olanlara yardım; bunları yapması gerekiyor.  

 “İZMİT BELEDİYESİ’NDE KOCAELİSPOR ÇALIŞMASI YOK”

Fatma Hürriyet Kaplan’ın Kocaelispor ile ilgili yönettiği bir süreç vardı ama aslında büyükşehir belediyesi Kocaelispor’u belki 3 sene içerisinde Süper Lig’e çıkartacak herhangi bir sorun gerçekleşmezse. Dolayısıyla para veriyor, reklam veriyor. Bunların aynısını İzmit Belediyesi de gerçekleştirebilir ancak şu ana kadar gördüğümüz bununla ilgili bir çalışma yok. İzmit Belediyesi’nin bu konuda bir şeyler yapması gerekiyor. Çünkü özellikle Kocaelispor taraftar grubunun Fatma Hürriyet Kaplan’ı çok desteklediğini biliyoruz.  

“BAZI OYLAR CHP’YE KAYDI”

 Bu kayıp AK Parti açısından niye oldu? Özellikle AK Parti’de bazı kızgınların, Bekirpaşa bölgesi özellikle, CHP’ye oy kayması olduğu görülüyor. Geçen dönem yönetim anlayışında ne CHP, ne başka parti kimseyi ayırmadan hizmet ediyordu. Seçim biter, hizmet devam eder.  İzmit Belediyesi’nin bir sene içerisinde yaptığını hatırladığım tek şey sırf AK Parti teşkilatlarında görev aldılar diye birçok insanı kapı dışar etmeseydi ve yerlerinde birilerini almasaydı. Bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Sonuç olarak o insanların aileleri var. İnşallah bundan sonraki süreçte de daha iyi bir yönetim anlayışı sergilenir. Çünkü AK Parti grubuna baktığım zaman gerçekten kaliteli arkadaşlar var; CHP’de de aynı şekilde. Ortak yolu bulup İzmit halkı için ortak düşüncelerle, ortak projelerle iyi bir şekilde hizmet etmeleri İzmit halkının bir isteği.

‘KEŞKE OY VERMESEYDİM’ DEDİĞİNİ GÖREBİLİRİZ”

 Şu anda bir seçim yapılsa Fatma Hürriyet Kaplan’ın popülaritesinin düştüğünü, bazılarının belki de ‘keşke oy vermeseydim’ dediğini görebiliriz. Aynı şekilde bu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için de geçerli. Ankara’da bir nebze daha iyi yönetiliyor süreç. “

27 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

27

Doğrucu - YORUMUN NEYİ BEĞENMEDİNDE YAYINLAMIYORSUNUZ. GERÇİ SİZİN GAZETEYİ OKUYANDA HATA..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 11:33
26

Şevket Yerimdar - Yahu Erdoğan Allah aşkına bu işler sana göre değil kardeşim sen git perdeni sat , siyasi nezaketi bile bilmiyorsun,bir kaç milletvekili seni sevdi , belediye başkanı seni sevdi diye bu işlerde bende varım dedin ama durum ortada.Çok erken zıpladın ve gittin...Sen kimmm İzmit'e belediye başkanı olmak kim? Allah aşkına bu gazı kim verdi sana onu merak ediyorum,o adamlar yemişler seni ..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 13:41
25

Murat Usta - 31 Mart ve 23 Haziran seçim yenilgileri akp tarafından hâlâ anlaşılamamış anlaşılacağı da yok.

Bir sonra ki yerel seçimlerde de Kocaeli Büyükşehir Belediyesini de kaybedeceksiniz

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 09:43
28

Kral - @Murat Usta 25 nolu yoruma cevabı: inandın yani buna hahahha

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 00:26
24

Doğrucu - Yorumlarda adamın dediklerine kızanlar karşı çıkanlar, aynısını şuan siz yapıyorsunuz. Bir senedir belediyenin bir hizmetini yazın görelim ne iş yapmış. EĞER GERÇEKTEN KOCAELİ ni SEVİYORSANIZ particiliği bırakın öyle yorum yapın. AK PARTİ de ilk döneminde çalıştı sonraki dönemler yattı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 08:17
23

osman han - başarısızlık sebebi hizmetin azlığı noksanlığı değil.Mahalli seçimlerde AKP yi desteklemiş biri olarak son seçimde Erdoğanın kibirli ve hesap vermez tutumundan dolayı Fatma Hanıma oy verdim. gerçek şu ki Fatma Hanım Nevzat Doğan kadar da hizmet edemeyecektir,ama seçmene daha yakın ve kibirden uzak.O yeter.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 00:41
22

Hamdi Usta - Bekirdere Şirinevlerden itibaren yollar bozuk, köyleri bitirdiniz,gençler aç işsiz, tarıma hep atıl gözle baktınız, aday gösterilen kadın senede kaç kez İzmit'e gelip insan içine çıkmış? Bırakın Fatma hanım çalışsın önünde 4 yıl daha var.Bir görelim neler yapacak, deneyelim diye oy verdik.Oda hakkını veriyor karalama yapmayın.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 23:45
21

İlyas Dereci - Izmitte ben belediyeyi kesin alırım diyemezsiniz. Bu ilçenin insanı sağa sola bakmaz.Saplantılı değildir.Kızdığı zaman çok kolay diğer adaya oy verebilir.İktidarın veya başka etkenlerin gazına gelmez.Kısacası ben bekirdereliyim.3 dönem dilimizde tüy bitti.bekirdereye hizmet gelmiyor diye.Aldınızmı oyu.Koyun mu sandın bu halkı.Aynısı Fatma hanım içinde geçerli,büyükşehir için de geçerli.O sandık yine gelecek

.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 23:39
20

Esnaf - Bir sonraki seçimde neden izmit i kaybettik yerine neden Kocaeli de ki başka ilçeleri de kaybettik i konuşacaksın.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 23:14
19

Dede - Hala neden kaybettik tartışmasındasınız. Bu hazımsızlık esnasında da İzmit halkına ve kendi seçmeniniz olan İzmit Belediyesi çalışanı işçilere de yazık ediyorsunuz. işçinin günahına giriyorsunuz..

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 22:28
18

A.yıldız - Sizin yatacak yeriniz yok iş yaptırmayın sonrada çıkıp belediye çalışmıyor diyin kul hakkı yemek sizin işiniz

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 21:57
17

Izmitli - Erdoğan bey boş boş konuşma sen mi gelip yönetecektin izmi ti sana mi kalmış fatma hanımı eleştirmek bak işine

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 21:26
16

Mbzyılmaz - körsünüz,sağırsınız,dilsizsiniz bu yüzden olabilirmi acaba.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 21:07
15

Mbzyılmaz - Büyük düşünür,filozof konuşmuş tespit yapmış,körsün, körsünüz,körler topluluğu olmuşsunuz vesselam.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 21:05
14

Ahmet - haberin içeriği nekadar doğrudur bilinmez,kesinlikle liyakatlı insanlarıa siyasi görüş ayrımı yapılmaksızın ,partizanlık yapılmadan fırsat verlmesi temennisine katılmamak mümkün değil.ancak bu temenni sadece izmit ile sınırlı kalmamalı,ülke genelinde c.başkanlığından tutun tüm kamuda geçerli olmalı,hele bir üniversite rektörlüğü için bir tarafta kurumu içinde 5000 oy alan elenip karşısında 300 oy alan tercih edildiğinde de dilsiz şeytan olunmamalı,aksi halde yazıda bahsi geçen zatın samimiyeti sorgulanır.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 20:01
13

Ayhan - Hem mecliste çoğunluk bizde deyip hava at, hem başkanın elini kolunu bağla hemde başkan çalışmıyor de.

Yanıtla . 17Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 18:37
12

İzmi̇tli̇ - ERDOĞAN ANCAMI HAZMETTİN GÜLÜM.DOĞANIN YAPTIKLARINI NİYE ANLATMIYON.KİBİR ABİDESİ HERKESE TEPEDEN BAKAN ADAM.İFTARDAN SONRA BİR SOĞUK SODA İÇ,İYİ GELİR GAZA BE BOLUUUM.NE BİÇİM TABİR O 21 ÜYE İLE MECLİSİ ELE GEÇİRDİK.HEP AYNI ZİHNİYET.AMA EMİN OL HEPİNİZE GÜLE GÜLE İLK SEÇİMDE.

Yanıtla . 17Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 18:35
11

Talat - Sen perdeci , pardon başkan adayı..Akp zamanında Bekirdere için ne yaptın,kimi işe soktun,kimlerin peşinde koştun? CHP gelince hizmet görmedik diyorsun, AKP'nin bıraktığı borçlanma yeni yeni organize edildi bunu sende biliyorsun..Belen köyüne sırf alevi olduğu için 15 sene asfalt yapılmadı,bunu Fatma hanım geldiğinde yaptı.Hizmet yok diyorsun...Boşyere giden paralar kısıldı dimi birileri bedavadan para kazanamıyor.Dur bakalım perdeci oyun yeni başladı CHP'yi izlemeye devam edin.Haktan ve doğru yoldan ayırmasın mevlam..Kul hakkı nasip etmesin.

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 17:20
10

Tekin 41 - HADIYIN ORDAN.FASA FISO ANLATMA BEYEFENDI.BEN CHP V.S PARTILI DEGILIM.BILEREK OY VERDIM.NEDENMI HIZMET ICIN DEGIL.YUZSUZLERI ARSIZLARI IFSA ETSIN DIYE VERDIM.SENDE KALKMIS HIKAYE ANLATIYORSUN.AKP DE KUL HAKKI YEMEK FARZ OLMUS.SANKI DERINCE YI HAKKINLAMI KAZANDI AKP.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 17:16
09

Erol Demirbek - yanlış teşhis sn . eski yönetici. konu adan meselesi asla değil. halk ile daha sık temas ederseniz ., bunu öğrenirsiniz TÜRK halkı artık hak ettiği değeri görmek istiyor adeta halk ile nisbet yaparcasına suriyeliler toplamanıza çok kızıyor. devlette ve belediyelerde şeffaf olunmamanıza kızıyor , dine de ters olan aşırı israfa kızıyor, yardımlarda ve maaş makam verilmelerdeki eşitsizliğe kızıyor . bunlar çoğaltılabilir . hemşehriciliğe kızıyor , teşhisi doğru koyarsanız sizler açısından iyi olur. s-400 lerin kurulmamasına kızıyor. abd istedi diye casusların salınmasına kızıyor halk bunları böyle değerlendiriyor siz belki farklı düşünüyorsunuzdur .

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 16:23
08

Texas Paşa - Ağır saçmalamışın bence hacı abi.Bu kadar realizmden uzak bu işlere neden girilir insan hayret ediyor.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 16:02
07

ali akbaş - Ak partinin kaybetmesinin sebebi reklam panolarına çırılçıplak kadın resimleri asarsanız kaybedersiniz, o kadar yanlış yapıldığını anlatmamıza rağmen çırılçıplak kadın resimleri asmaya devam ettiniz.reklam komisyonu reklam panolarını islam düşmanlarına kiraladılar, reklam komisyonunda bulunan kişiler fetöcülerdir. haberiniz ola

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 27 Nisan 15:28
06

Vatandaş - tarafsız bir seçmen olarak söyleminize katılmıyorum, Fatma Hürriyet Kaplan'ı çalıştırmamak için AKP Meclis Grubu olarak her türlü zorluğu çıkartıyorsunuz, sonuçlarını seçimde hep beraber görüceğiz!!!

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 15:22
05

Ayşe Yılmaz - Boş konuşmuşsunuz Erdoğan Bey Ak Parti Meclis Üyelerinin her çıkışı kendi karnelerine eksi olarak not edildi . Siz yolunuza devam edin.

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 14:37
04

Izmitli - boşuna çenenizi yormayın izmitliler izmitli bir başkan seçti sayın cumhurbaşkanının sırtından geçinme devri bitti adayınız izmitli olsaydı

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 14:22
03

Lazo - İZMİR,İSTANBUL,ANKARA,ADANA,MERSİN,ANTALYA GİBİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİDE NİYE KAYBETTİĞİNİZİDE AÇIKLA İÇİMİZ SERİNLESİN

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 13:59
02

kibarcik - AKP DE BELIRLI MAKAMLAR ICIN ÇEŞİTLİ KONULARDAKI SECIMLERE ADAY OLAN LAR EMIN OLUN MAHALLE MUHTARLAIGINA BILE ADAY OLACAKLARDI SECIMDEN EVVELKI ZAMNLARIGOZUNUNUZUN GETIRIN ŞİMDİ NEREDELER BEN YOKUM MENFAATCILER HER DEVIRDE VARDIR VEDE OLACAKTIRHER PARTIDE OLUR BAK TEMLESIZ TEMEL BILE CHP ILE KANKA OLDU HAK DÜŞMANLARININ YANINDA MUKAFATIN VE MUCAZATIN NEDENINI ACIK OLARAK ACIKLAMAZ VE YAPMASSAN MILLET HICTE KERIZ DEGIL VESELAM

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 13:55
01

İzmitli - Hala neden kaybettiğinizi göremiyorsunuz. Sebep adayın geç açıklanması değil. "ADAY YANLIŞ ADAY"dı. Nevzat bey İzmit'in doğusuna hiç ama hiç hizmet etmedi. Sizler önce Nevzat beyin sonra da Sibel hanımın peşine körü körüne takıldınız. Kiminiz yeniden meclis üyeliği kiminiz başkan yardımcılığı hayali kurdunuz. Bunu Bekirdere'de herkes biliyor. Bunun yanında üç dönem B.Ş. B.başkanlığı yapan İbrahim beyde aynı şeyi yaptı. Karşıyaka'yı özellikle kendi hemşehrilerinin yaşadığı yeri pırıl pırıl yaptı yollar uçak pisti gibi. Burada Santral'dan Çayırköy'e kadar yol köstebek yuvası. Daha bunlar saymakla bitmez. Millet CHP ye aşık olduğu için oy vermedi. AKP nin bu iki yüzlü riyakar politikasından bıktığı için oy verdi. Bilmem anlatabildimmi.

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 27 Nisan 13:31Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz