CHP İzmit’ten Büyükakın’a teşekkür

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Cedit Mahallesi’nin Bakanlık ve Büyükşehir tarafından yapılmasına ilişkin olarak, “Büyükşehir belediye başkanına da olumlu, uzlaşmacı bu tavrından dolayı da teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Yıllardır çözülemeyen, birçok mağduriyet yaratan Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmit Belediyesi ile yapılan protokolün iptalini kabul etti. Cedit’teki kentsel dönüşüm bakanlık ve büyükşehir tarafından yapılacak.

“GÜNDEMİNDEN DÜŞÜRMEDİ”

Alınan bu kararla ilgili olarak CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar yazılı açıklama yaptı. Çakar açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “2015 yılı mart ayında bir önceki dönem Belediye başkanı Nevzat doğan zamanında başlatılan ancak o dönemde tamamlanamayan, çözümsüzlüğe girip bölge halkını da bir belirsizliğe sürükleyip huzursuz eden “Cedit Mahallesi Kentsel dönüşüm projesini İzmit Belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet göreve geldiği ilk günden itibaren gündeminden düşürmeyip, gerek bölge halkıyla yapmış olduğu yoğun görüşme ve gerekse teknik çalışma sonucunda bir çözüme kavuşturulmuştur.

“TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİZ”

Partimizin “halka hizmet önceliğimiz” ilkesi çerçevesinde İzmit Belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet de halkın çıkarlarını, menfaatini önceliği yapmış siyaseti bir kenara bırakıp, gerçekçi hareket ederek halkın sorunlarının çözümü için tüm girişimleri yapıp, uzlaşmacı-olumlu tavrı ile “Cedit Mahallesi Kentsel dönüşüm projesi” konusu gerçekçi çözülebilir işlem aşamasına gelmiştir. Bu vesileyle bu işin çözümü için İzmit Belediyesi Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür eder ayrıca Büyükşehir belediye başkanına da olumlu, uzlaşmacı bu tavrından dolayı da teşekkürü bir borç biliriz.

“CEDİT MAHALLESİ’NİN YANINDAYIZ”

Bu noktadan sonra İzmit’imiz için ciddi bir öneme sahip olmasından dolayı kentin yaşana bilirliğini en üst seviyeye çekmek için şehir planlamasının, o bölgede yaşayan yer sahiplerinin çıkarlarının birincil öncelik yapılarak bir projenin ortaya çıkarılması en büyük temennimizdir. Cedit mahallesinin yanında olduğumuz bu süreçte onlarla birlikte sürecin takipçisi olmaya devam edeceğimizi bilinmesini isteriz.  Kentimize hayırlı olmasını diliyorum.”

22 Mayıs 2020 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

İzmit Esnaf - Bir de Şöyle Bakalım,

Tam Tersi Olsaydı Başkan Onlar da Aynı Şeyi Yaparmıydı Siz Gibi,

Yoksa İtiraz Ederek Yapılmaması Gerektiğine İnanarak Karşı Mı Çıkarlardı :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 12:29
01

erol demirbek - HALK YARARINA ÜLKEMİZ YARARINA KİM İYİ BİR ŞEY YAPARSA , TAKDİR VE TEŞEKKÜR EDERİZ . ALLAH RAZI OLSUN YAPANLARDAN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 12:24Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz