Şahin, ''Ramazan Bayramı'na ulaşmanın sevincini yaşıyoruz''

MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Kadir Şahin Ramazan Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulundu

Şahin, ''Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı şerifi yaşamış olmanın şükrünü eda ediyoruz. Buruk geçirdiğimiz Ramazan-ı Şerifimizi, camilerimizde Teravih namazlarımızı kılamadan, her sene kardeşçe oturduğumuz, bizlere paylaşmayı, birliği ve beraberliği hatırlatan  iftar sofralarımızda iftar açamadan hüzünle uğurladık. Hüzünle uğurladığımız bu mübarek ayın eksilmeyen bereketi ve maneviyatı ile de Ramazan Bayramı’na ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.''dedi.

''MÜMİNLER SABIRLIDIR''

Açıklamasına şu sözlerle devam etti: ''Bu günlerde milletçe zor bir imtihandan geçiyoruz. Ancak şunu unutmamak gerekir ki Müminler sabırlıdır. Her zorluğun Haktan geldiğini ve O’nun imtihanı olduğunu bilir. Bu sebeple şükretmenin hakkını verelim. İmtihanımızı, isyana kurban etmeyelim. Bu salgın ve buruk geçen Ramazan’dan çıkarılması gereken bir çok dersin olduğunu, sonraki Ramazan aylarının feyzinden yararlanmak için daha fazla çaba sarf edeceğimizi düşünüyorum.

Duruma Ekonomik açıdan bakacak olursak dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle dünya ve ülkemiz ekonomisini  pandemi öncesi ve pandemi sonrası olarak ayırmamız kaçınılmaz olacaktır. MÜSİAD olarak bu süreçte  ülkemizin dünyanın yeni tedarik noktası olacağını öngörmekteyiz. Bu krizin fırsata çevrilmesi hususunda çalışmalarımızı sürdürüyor ve tüm yetkili mercilere görüşlerimizi bildiriyoruz. İnanıyoruz ki Türkiye’miz, Ramazan ruhunun ve dayanışmasının en büyük örneklerini her zaman gösterecek, bu süreci en az hasarla atlatacak ve dünyaya örnek teşkil edecektir.''

''RAMAZAN BAYRAMIMIZI EN KALBİ DUYGULARLA KUTLUYORUM''

Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Ramazan Bayramı’nı Sevdiklerimize sarılamadan büyüklerimizin ellerini küçüklerimizin gözlerini öpemeden geçiriyor olsakta Allah’ın rahmetinden ümit kesilmemesi gerektiğini biliyor, Nice bayramlara sağlıklı, mutlu, huzurlu gireceğimize inanıyoruz.Bu bayramı da bizlere bahşeden Rabbimize şükrediyor, Cenab-ı Hak’tan tüm İslam alemine esenlikler getirmesini niyaz ediyorum. Ramazan bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

23 Mayıs 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz