Reklamı Kapat

Haydar Akar son siyasi konuşmasını yaptı

İYİ Parti 2. Olağan İl Kongresi’nde TBMM Başkanvekili Haydar Akar son siyasi konuşmasını yaptı

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

İYİ Parti Kocaeli 2. Olağan İl Kongresi’ne İYİ Parti 2. Olağan İl Kongresi bugün Cephanelik Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Şanbaz Yıldız ve Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş’ın yarışacağı kongre öncesi partililer Koronavirüs tedbirleri kapsamında ateşleri ölçülerek maske ve dezenfektan verildi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve İl Başkanı Şanbaz Yıldız, stad önünde meşalelerle karşılanırken; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kongreye çelenk gönderdi. Kongrede 50 kişilik asil, 50 kişilik de yedek yönetim kurulu üyesi ile 30 üst kurul delegesi, 15 üst kurul yedek delegesi, 9 disiplin kurulu üyesi belirlenedi. İl kongresinde 599 il delegesi oy kullandı.

GENEL MERKEZDEN YOĞUN İLGİ

Divan Başkanlığı’nı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır’ın yaptığı kongreye adayların yanı sıra, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Bölükbaşı, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan Yardımcısı Burak Akburak, Teşkilat Başkan Yardımcısı ve GİK Üyesi Cumali Durmuş, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, KOTO Başkanı Necmi Bulut, delegeler ve partililer katılım sağladı.

CHP ÇIKARMA YAPTI

İYİ Partililerin yanı sıra TBMM Başkanvekili Haydar Akar, İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar da kongrede hazır bulundu.

“PARTİ KURAMAZSINIZ DEDİLER”

Kongrenin Divan Başkanlığını Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, katip üyelerini ise Ercüment Şahin, Salih Recep Şirin, Ayla İlgün, Zehra Özdemir, Zekeriya Sarı üstlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşmacılar kürsüye geldi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ümit Dikbayır, “Kurulduğumuzda bize siz kimsiniz?’ dediler. Meral Akşener’in yol arkadaşlarıyız dedik. Biz Ne Mutlu Türkü’m diyenlerle beraberiz dedik. Bize parti kuramazsınız dediler. Partimizi kurduk. Seçimlere giremezsiniz dediler girdik. Başarılı olmazsınız dediler olduk. Bunları sizlerin başarıları sayesinde yaptık. 31 Mart seçimleriyle duvarları yıktık. İzmit’i çeyrek asır sonra aldık. İzmit’e nefes aldırdık. Genel Başkanımız Meral Akşener’in memleketinde beni divan başkanı yaptınız. Sağ olun var olun” dedi.

“KOCAELİ’NİN ÇOK ÖNEMLİ YERİ VAR”

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Türkiye’de bundan böyle hiçbir şey değişmeyecek denildiği anda her şeyi değiştiren genel başkanımın selam ve sevgilerini iletiyorum. Kocaeli’nin bizim için çok önemli bir yeri var. Genel başkanımızın siyasete ilk adım attığı yer burası. Her kademede demokrasiyi sonuna kadar savunmak bizim şiarımızdır. Bizim hayal ettiğimiz Türkiye’ye bizimle inanan dava arkadaşlarımızla bir araya geldik. En zor zamanlarda bile birlik ve beraberlik örneği gösterdik. Bugüne kadar tamamladığımız ilçe kongrelerimizi İYİ Parti’ye yakışır bir olgunluk ve nezaketle gerçekleştirdik. Partimizin başarısı için partimize inanmış dava arkadaşlarımızın mücadelesine modern Türkiye için hız kesmeden devam edeceğine inanıyorum. Beraber oldukça aşamayacağımız hiçbir sorun yok. Kocaeli’de de olduğu gibi devletin sırtına yapışmış keneleri teker teker temizleyene kadar asla bir adım geri atmayacağız. ” dedi.

“BUNDAN SONRA FAZLA SİYASET YAPAMAM”

Türkkan’ın ardından konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Haydar Akar, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekilliği görevine yeni getirildim. Bulunduğum konum itibariyle bundan sonra çok fazla siyaset yapamam. Benim için çok zor. Meclis arkadaşım Lütfü Türkkan beni iyi bilir. Biraz zor olacak. Bu görev benim için dönüm noktası. CHP ve İYİ Parti’nin ittifakının ortak noktası demokrasiydi. Millet ittifakı başarısını gösterdi. Bunu İzmit’te başardık. Bir sonraki adım CHP ve İYİ Parti olarak ülkeyi yöneteceğiz” diye konuştu.

“YAPILABİLECEK EN BÜYÜK AYIPTIR”

Protokol konuşmaların ardından aday konuşmaları gerçekleştirildi. İYİ Parti İl Başkan Adayı, Büyükşehir ve Derince Belediye Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş, “Ben bir Türk milliyetçisiyim. Bundan gurur duyuyorum. İktidar için artık bir kadro hareketine dönüşmesine gerekiyor. 29 yıllık yönetici tecrübemi Kocaeli’de de göstermek için aday oldum. Parti tüzüğümüzün en başında demokrasi yazar. Demokrasi kenti dava arkadaşını dışlayarak olmaz, katakulliyle olmaz. Demokrasi kaybedenin olmadığı nöbet değişiminin adıdır. 8 bin kişilik İYİ Parti üyeleri dururken ailenin delege yazıldığına şahit olduk. Delegeler üzerinde baskı kurmaya çalıştıklarını duyduk. Bundan 4 sene önce otellerde yer verilmemiş, yolları çöp araçlarıyla kesilmiş genel başkana yapılabilecek en büyük ayıp budur” dedi.  

“KOCAELİ’Yİ HAK ETTİĞİ SEVİYEYE ÇIKARACAĞIZ”

Göktaş sözlerinin devamında, “Biz eğitimli, vizyon sahibi kadınlarımızı partimize katarak onların etkin göreve gelmesini sağlayacağız. Ölçülebilir başarı tanımları getireceğiz. Kocaeli’nin diğer illere kıyasla başarı seviyesini belirleyeceğiz. Bunu yaparsak Kocaeli teşkilatının başarılı mı başarısız mı olduğunu daha net görebiliriz. Kocaeli’nin üye sayısını nüfusa uyarladığımızda Türkiye’de 27’nci sırada olduğumuzu gördüm. Genel başkanımız Akşener’in memleketinde bu başarısızlıkları kimse bize başarı olarak pazarlamasın. Kocaeli’yi hak ettiği seviyeye çıkarmak için yapılacak çok şey var. İYİ Parti’yi Kocaeli’de birinci parti yapacağız” ifadelerinde bulundu.

“KİMSE DEMOKRASİ YOK DİYEMEZ”

Göktaş’ın ardından konuşan İl Başkanı ve mevcut aday Şanbaz Yıldız, “Hiç kimse Kocaeli İYİ Parti’de demokrasi yok diyemez. Biz siyasi yolculuğumuza ilk bismillah dediğimizden günden beri hepimiz aynı kilimin desenleriyiz. Bizden olsun veya olmasın, oy versin veya vermesin, devletin birlik ve beraberliğe sadakatla bağlı olan herkes bizim kardeşimizdir. Biz gelince Türk gelecek. Türkiye genelinde iktidara tek alternatif parti olduğunu anketlerde anlıyoruz. Biz insanımızı seviyoruz. Biz yükseldikçe onlar çirkinleşecekler. Memleketin sorunlarına çözüm bulmaya biz devam edeceğiz” dedi.

Yıldız, sözlerinin devamında, “Biz kazanınca işçi, memur, emekli kazanacak. Biz kazandıkça bu memleketin evladı kazanacak. Herkesin adalet önünde eşit olduğunu, en büyük torpilin nüfus cüzdanı olduğunu bir gün için yola çıktık. Söz veriyoruz. Herkes bıraksa bile biz devam edeceğiz. Başaracağız.

ŞANBAZ YILDIZ’IN YÖNETİMİ

ASİL YÖNETİM KURULU

Abdulkadir Erbağcı

Abdullah Uçar

Adil Gülez

Ahmet Haşim Şenel

Ali Karaca

Alper Bircanoğlu

Aysel Gül

Ayşegül Babacan

Baha Yavuz

Banu Aykan

Birsen Çulha

Buğra Yiğit Kılınç

Burak Aytaş

Burak Örçen

Cahide Uslu

Cem Serhat Dayanç

Cenk Aydın

Cenk Erbil

Cihan Bahadır Yaşar

Çağlar Özer

Çetin Kocatürk

Emre Evren

Ercan Sarıkaya

Fatih Kürşad Demir

Fatma Zehra Korucuoğlu

Fevzi Kurt

Gökçe Nesli Kondu

Güner Çiçekli

Güzin Alparslan Atalı

İbrahim Sarı

Kaan Dilmen

Kürşad Biçer

Mehmet Yıldız

Meltem Güzeller Karakuş

Murat Demirel

Murat Kurt

Mustafa Candemir

Mustafa Emre Mercan

Nusret Acur

Özhan Öztürk

Özlem Zafer Göktaş

Pelin Dönge

Salih Işık

Selman Gürpınar

Serhan Hacıhüseyinoğlu

Şaban Ufuk

Türkan Özcan

Yasemin Met

Yunus Uyar

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELERİ

Ahmet Murat Metin

Mustafa Demir

Engin Turanlı

İsmail Kayabay

Mustafa Ağı

Ayşegül Ercan

Yavuz Uzun

Nesrin Öztürk

Cengiz Şimşek

ÜST KURUL ASİL DELEGELER

Şanbaz Yıldız

Nusret Acur

Pelin Coştur Filiz

Burak Uluköylü

 Hüseyin Gündüz

İsmail Aynacı

Metin Savaş Sulu

Cahit Sürüm

Mehmet Şeref Uzunal

Haluk Tamyüksel

Ayşe Rüzgar

Orhan Kılınçsoy

Hilal Kübra Altınay

Emin Yılmaz

Ercüment Şahin

Salih Recep Şirin

Şaban Ufuk

Güzin Alparslan Atalı

Pelin Dönge

Nihal Kupşi

Fatih Kürşad Demir

Sinan Yıldız

Ersin Özyılmaz

Kaan Dilmen

Dicle Akın

Yaşar Kardaş

Ahmet Murat Metin

Çağlar Özer

Ahmet Yusuf

Cenk Erbil

NURCAN ACAROĞLU GÖKTAŞ LİSTESİ

YÖNETİM KURULU:

Ayhan Kedikli

Yaşar Adalı

Renan Kıran Argun

Elmas Kayhan

Canboray Soykan

Nezir Yakar

Ali kKurt

Seyfullah Sarı

Bora Kahyaoğlu

Rıza Güven Usta

Murat Atar

İdris Türkten

Bilge Bekil

Metin Çizer

Faruk Bostan

Ebru Soydan

Funda Yılmaz

Şazim Boztaş

Eylem Kaplankıran

Seyit Ahmet Yerebakan

Muhammed İşcen

Enis Köse

Funda Çelik

Zübeyde Geçer

Metin Boz

Şafak Akın İbiloğlu

Ali Koparan

Yusuf Araz

Taner Kahraman

Erkan Sayanoğlu

Yunus Batmaz

Haluk Leblebici

Recep Pekmezoğlu

Ülkü Tosun

 Hülya Özdemir

Gökhan Kurt

Seda Mutlu

Muzaffer Yenişar

Doğan Kaya

Murat Kumcu

Nermin Şenses

İsmail Kutlu

Onur Akbulut

Edip Orhanlı

Mukkader Doğanay

Harun Oruç

Nadir Kaypak

Mukkadder Korkmaz

Seçkin Seçgün

Ayşenur Bayraktar

ÜST KURUL DELEGELERİ

Nurcan Acaroğlu Göktaş

Selçuk Gencer

Hasan Baltacı

Muharrem Odabaş

Ahmet Yusuf

Zekai Kahyaoğlu

Rıza Güven Usta

Nazife Kandemir

Ayla İlgün

Renan Argun Kıran

Harun Demirkaya

Şazim Boztaş

Engin Çakmak

Nezir Yakar

İdris Türkten

Faruk Bostan

Bilge Bekil

Mukkader Doğanay

Nermin Şenses

Enver Okan

Hatem Soysal

Orhan Çakar

Seçkin Seçgün

Elmas Kayhan

Cavit Çakmak

Ziya Salazer

Cemil Uslu

Ersin Soykan

İlhan Haftacı

Selda Çiftçi

DİSİPLİN KURULU

Metin Hiçyılmaz

Ramazan Sevinç

Turgut Kayabay

Neşe Menekşedağ

Ertan Çakır

İsmail Kaya

Emine Eryılmaz

Celal Aydın

Ali Yenigün

21 Haz 2020 - 14:26 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Kocaeli Valiliği'nin aldığı koronavirüs tedbirlerini yeterli buluyor musunuz?