Reklamı Kapat

Ünlü: “Büyükşehir onlar için hayal olmaya devam edecek”

MHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın 13’uncu olağan kongresinde mevcut başkan Ahmet Yalçınöz yeniden başkan seçildi. Kongrede söz alan İl Başkanı Aydın Ünlü, “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i hedef alarak, “Büyükşehir’i hayal ediyorlarmış. Büyükşehir onlar için hayal olmaya devam edecek. Bir dahaki seçimde İzmit’te Cumhur İttifakı’nın adayı başkan olacak” dedi” dedi.

Nuri AKÇAHARMAN
Nuri AKÇAHARMAN Tüm Haberleri

MHP’de 13. Olağan Kurultayı ile tamamlanacak olan süreci Cumartesi günü başladı. Tek adaylı gerçekleştirilmesi kararlaştırılan kongrelerin ikinci gününde ilk olarak İzmit Kongresi gerçekleştirildi. İzmit teşkilatının 13.olağan kongresinde Mevcut Başkan Ahmet Yalçınöz yeniden başkan seçildi. 423 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 23 asil ve 22 yedek yönetimi kurulu üyesi ile 102 il delegesi belirlendi. Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede divan başkanlığını MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı yaptı. Divan üyelikleri görevini ise MHP İl Başkan Yardımcısı Sami Açıkkök ile MHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Engin Duymaz üstlendi. Sadece delegeler salona alınırken, kongreye giriş yapan herkese maske dağıtıldı ve ateşleri ölçüldü. 

"GÖREVİMİZ ÜLKÜCÜ HAREKETE HİZMET ETMEKTİR"

Tek liste şeklinde gerçekleşen kongreye Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MYK Üyesi Hilal Elmas, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney,Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Kurt, MHP İl Yöneticileri, MHP İzmit İlçe Yöneticilerive delegeler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu. Kongrede konuşan MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, “Milletimize hizmet etmek için tekrardan aday olduk. Şahsını davanın önüne çıkaranlarla değil, davasını öne çıkaranlarla birlikte yürüyeceğim. Ülkücülük inanmışlık meselesidir. Yorulmayacağız ve vazgeçmeyeceğiz. Davam ve milletim için ne ürettim sorusunu kendine soran arkadaşlarımla yoluma devam edeceğim. MHP fitneye şans tanımayacaktır. Görevimiz ülkücü harekete hizmet etmektir. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

"BÜYÜKŞEHİR HAYAL OLMAYA DEVAM EDECEKTİR"

Yalçınöz’ün ardından konuşan MYKY Üyesi Hilal Elmas, “13.İzmit İlçe Kongremiz ülkemize hayırlar getirsin. Bugüne kadar İzmit İlçe teşkilatımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bundan sonra emeği geçeceklere teşekkür ediyorum. Kazanan Türkiye, Kazanan Kocaeli, Kazanan İzmit olacak” dedi. Ardından söz alan İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i hedef alarak, “Büyükşehir’i hayal ediyorlarmış. Büyükşehir onlar için hayal olmaya devam edecek” dedi. Ünlü, “Ahmet Yalçınöz, MHP’nin her kademesinde görev yapmış bir arkadaşımız. Tecrübeye inanan bir il başkanıyım. Siyasetçinin okulu yok. Siyasetçi sahada yetişir. MHP’nin bir planı var. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin teşekkür ettiği bir il başkanıyım. Tüm illerde kavga var Kocaeli’de yok. Burada herkes kendi işini yapıyor. Bugün sandıktan çıkan arkadaşların oturacak günleri olmayacak. Gidilmedik hiçbir yeri bırakmayacağız” dedi.

"BELEDİYE KAPILARINDA BEKLETENLERE GÜNLERİNİ GÖSTERECEĞİZ"

Ünlü, “Bizim arkadaşlarımızı belediyede iş vereceğiz diye kandırıp belediye kapılarında bekletenlere günlerini göstereceğiz. Allah onlara bize yaşatacaklarını yaşatacak. Ülkücü hareketin gücü onları ilk seçimde sandığa gömecek. Mecliste 3 tane meclis üyemle kilit bir noktadayız. Cumhur İttifakı’na sahip çıktık. Vaatler geldi,rüşvetler teklif edildi ama biz bu girdaptan çıktık. Biz kimseyle var olmadık. Biz kendi öz kaynaklarıyla var olmaya bilmiş 50 yıllık bir siyasi hareketiz. Devlet Bahçeli’yi MHP’yi anlamak zordur. Türkiye’de bir tane aç insanın kalmadığı bir Türkiye hayal ediyorum. Biz anlam ifade eden bir siyasi partiyiz. Kocaeli Teşkilatları her üç ayda bir operasyon yiyor. Biz bir dava uğruna hizmet ediyoruz. Neden Aydın Ünlü sekiz yıldır burada sorusunun cevabı Devlet Bahçeli’de” dedi.

"İZMİT'TE CUMHUR İTTİFAKI'NIN ADAYI BAŞKAN OLACAK"

Son olarak Ünlü, “Kim ne yaparsa yapsın biz buradayız. İzmit, Millet İttifakı’nın kazandığı bir belediye ama onlar Büyükşehir’i hayal ediyorlarmış. Büyükşehir onlar için hayal olmaya devam edecek. Bir dahaki seçimde İzmit’te Cumhur İttifakı’nın adayı başkan olacak” dedi. Ardından söz alan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, “Türkiye, Avrupa ve Asya'yı bağlayan bir ülke Asya ve Avrupa'yı birbirinden kedersek dünyada ne ekonomi kalır ne huzur. Hilal mücadelesi hala devam ediyor. Türkiye ilk defa bir masaya oturmaya hak kazandı. Libya ile bu anlaşma yapılırken buna mecliste karşı çıkanlar oldu ama burada Türkiye'nin 60 yıllık ihtiyacı karşılayacak bir rezerv var” dedi.

SANCAKLI: "MASKE VE HİJYEN MESELESİ ÇOK ÖNEMLİ"

Sancaklı, “5 askerimizi mesaj vermeye gönderdik. Gereken mesaj alındı ki Yunanistan böyle yaygara koparıyor. Son 3 yılda 20 bine yakın terörist öldürüldü. Cumhurbaşkanımıza, Lider Devlet Bahçeli’ye ve İçişleri bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyorum. Pandeminin yakın zamanda pek biteceği yok gibi. Yaz aylarının etkisiyle bugün rahatlamış görünsek de dikkatli olalım maske ve hijyen meselesi çok önemli” şeklinde konuştu.

YALÇINÖZ’ÜN YÖNETİMİ:

Asil: Ahmet Yalçınöz, Mahir Demirayak, Coşkun Sarskaya, Metin Ceylan, Nurdoğan Erkul, Serdar Semih Türeyen, Adem Köse, Örsan Yücedağ, Ünal Turan, Recep Acun, Ergün Duran, Mehmet Çöplü, Murat Örnek, Ramazan Eryılmaz, Salih Köktürk, Okan Karagöz, Fatih Sultan Aşam, Serhat Gündoğdu, Adem Bozkurt, Turgut Yiğit, Hamdi Kartal, Adem Zengin, Ali Ayhan.

Yedek: Hakan Varol, Agah Dayanır, Burak Bartık, Zafer Sürücüoğlu, Recep Arı, İsmail Özdemir, Mehmet Duru, Kamil Bulut, Abdülsamet Debreli, Rahmi Yılmaz, Arif Recep Şahin, Fuat Yetik, Aydın Akgül, Gökhan Çalışkan, Şemsettin İnce, Serhat Bayar, Mustafa İpekçioğlu, Kadir Kocatürk, Cengiz Oruç, Enes Duydu, Hakan Kayacı, Halil Karakuş.

İL DELEGELERİ

Asil: Ahmet Yalçınöz, Mahir Demirayak, Coşkun Sarskaya, Metin Ceylan, Nurdoğan Erkul, Serdar Semih Türeyen, Adem Köse, Örsan Yücedağ, Ünal Turan, Recep Acun, Ergün Duran, Mehmet Çöplü, Murat Örnek, Ramazan Eryılmaz, Salih Köktürk, Adem Zengin, Hamza Ceylan, Burak Bartık, Hakan Kayacı, Ahmet Akyol, Ahmet Alperen Yalçınöz, Okan Karagöz, Ali Murat Köşeli, Alpaslan Bayrak, Bahriye Acun, Bekir Kenan Acıkök, Beyza Seymen, Bünyamin Akman, Cevdet Gökaltın, Cüneyt Akar, Cüneyt Akyıl, Tuğrul Kahraman, Dursun Özcan, Hakan Varol, Enes Acıkök, Engin Duymaz, Agah Dayanır, Erdal Alyüz, Erdinç Akman, Erol Torlak, Eşraf Yılmaz, Eşref Ayhan Arpacı, Eyüp Cebeci, Fatih Akar, Fikret Yalçınöz, Fikri Yalçınöz, Fatih Sultan Aşam, Emre Şahin, Hakan Aydoğdu, Hakan Kızmaz, Ümit Serter Keskin, Cemil Çelik, Hasan Öz, Hasan Temel, Ferhat Gündoğdu, Hatice Urgancı, Adem Bozkurt, İlker Rodoplu, İsa Yalçınöz, İsmail Kızmaz, Kudret Kolay, Levent Çelebi, Ahmet Öztürk, Turgut Yiğit, Mehmet Bayrak, Mehmet İlker Kazan, Mete Bayrak, Muharrem İzmitli, Murat Balkan, Murat Erkan Selvi, Mustafa Yaşar Baştürk, Mustafa Zengin, Muzaffer İzmitli, Fehmi Çöplü, Necmi Bulut, Nurdoğan Kaçar, Oğuzhan Gürkan, Onur Mengül, Rukiye Çöplü, Ömer Can Kaplan, Ramazan Bayrak, Recep Elmas, Salih Acun, İbrahim Gündoğdu, Sefa Karamak, Selim Aydın, Serhat Gürel, Sibel Ceylan, Kadir Bilek, Şenol Candemir, Tuncay Aygün, Volkan Bayrak, Hamdi Kartal, Yaşar Yiğit, Zafer Sürücüoğlu, Niyazi Turgut, Ali Ayhan, Zuhal Acun, Zehra Yalçınöz, Hayriye Sarskaya, Ercan Taşçı, Fatih Çöplü.

Yedek: Abdülsamet Debreli, Enes Duydu, Cengiz Oruç, Kadir Kocatürk, Recep Arı, Mustafa İpekçioğlu, Serhat Bayar, Şemsettin İnce, Aydın Akgül, Arife Recep Şahin, Rahmi Yılmaz, Kamil Bulut, Mehmet Duru, İsmail Özdemir, Sertaç Fehmi Keskin, Onur Yılmaz, Cengizhan Yılmaz.

#

16 Ağu 2020 - 15:55 - Siyaset

Muhabir Nuri Akçaharman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

23

Babacan - Sizler MHP olarak kendinize bakın şayet AKP nin sizle işi bittiniz gün baraj altında kalıp Meclis'e bile giremeyeceksiniz bukadar engellemeye rağmen Fatma kaplan çok başarılı kimse görmezden gelemez

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 15:29
22

Gören Göz - Senin hayal dediğin bir gün gercekleşir ya senin neyin var gercekleşecek

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 15:18
21

Mucize - Cok emin olmayin. Ekonomide basarisiz hic bir parti yerel secimde kazanamadi bugune kadar su an da ekonomi cok iyi durumda degil. Mucize olmazsa bir daha akp yerel secimlerde varlık gosteremez gorumunde..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 13:41
20

Köprülü - onlar dediklerinin bir hedefi bir umudu var senin bir hedefin varmı yancılıktan başka

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 11:17
19

Sağcı Vatandaş - kocaeli de hangi ilçe belediyesi bu kadar hizmet verdi.kocaeli büyükşehir en borçlu belediyede bile izmitin yarı icraatı yok.seçimden beri tek çivi çakmadı tahir bey.inşallah Fatma hanım aday olurda büyükşehiri alır Kocaeli kurtulur artık bu zilletten.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 11:08
17

İzmi̇tli̇ - BAŞKA PARTİLERİN BELEDİYE BAŞKANLARININ ARKASINDAN BAKARSIN.SEN NE YAPTIN ONA BAK.ADAYIN BİLE YOK.ZAVALLI.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 11:03
16

Taşeron Mehape - ONLARA HAYALSE SANA RÜYA BİLE DEĞİL TAŞERONUN İL BAŞKANI

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 10:26
15

halkın takendisi - Ülkücü harakete rüşvet alarak sonra da kendi kendini aklayarak hizmet edemezsin syn unlu.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 08:44
18

İzmi̇tli̇ - @halkın takendisi 15 nolu yoruma cevabı: NEDEN SAYIN DİYORSUN.SAYIN HAK ETMEYENLERE SAYIN DEMEYİN.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 11:04
14

Cevahir Köse -

Saffet Sancaklı hangi yüzle geliyorki,adam 20 yıl bu kentin ekmeğini yedi hâlâ İstanbul'da oturuyor ayıp kalıbından utan.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 04:09
13

Vatansever - Sonraki yerel seçime Cumhur İttifakı diye bir ittifak kalırsa hikayelerini anlatırsın. Çemkirdiğin partinin İstanbul adayından Türkiye genelinde 1 milyon eksik oy almış bir partisin ama hala konuşuyorsun. Rahmetli Başbuğun kemiklerini sızlatıyorsunuz.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 16 Ağustos 23:34
12

Osmann - Ne diyor bu , belediye seçimlerinde 13 aday bir tanesi MHP'li değil. Biri bu arkadaşın ağzına lolipop şekeri versinde sussun. İnsanda biraz gurur olur hiç utanmadan AKEPE yalakalığı yapmaktan başka birde İzzet ERDEM ile rüşvet pazarlığı yapmaktan başka bir haltettiği yok.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 16 Ağustos 23:09
11

Vatandaş - Hürriyet in Büyükşehir’i alması hayal değilde sizin yani MHP nin alması gerçekten hayal çünkü bir adayınız bile yok.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 16 Ağustos 22:59
10

Gidik - Sayin ulu fatma baskan bidahaki secimlerde buyuksehir belediye baskani cunku insanlar neyin ne oldugunu goruyo artik sizin partiden zaten bisey olmaz

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 16 Ağustos 22:15
09

Tekin 41 - BOS BOS ATIP TUTMAYA TAM GAZ DEVAM.SAYIN SANCAKLI SIZ SAGMIYDINIZ.?!!!!!

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 16 Ağustos 22:11
08

Iyilik Zamanı - Saffet Sancaklı Beyfendi Kocaelinin Hangi sorununu çözdü bilen yazabilir mi?

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 16 Ağustos 22:08
07

Gerçek - Sen ak partiden izin aldınmı konuşmak için stepne olmak nasıl bir duygu önçe dik durmak için partinizin verdıgı sözleri tutması gerek örnegın eyt sözü sözünü tutmayana adam denmez hangı yüzle cıkıp konuşabiliyorsunuz

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 16 Ağustos 21:48
06

Mehmet Kurt - Fatma başkan büyükşehire başkan oldugu zaman o lafları sana yediririz merak etme sarayın yanaşmaları.

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 16 Ağustos 18:48
05

Ertuğrul - Yediniz bitirdiniz ve koca partiyi.Çoluk çocuğu doldurdun listeye neden çünkü seni kimse sevmiyor kimse istemiyor böldünüz ayırdınız maf ettiniz yazıklar olsun, Fatma Hanım'ın kadınlığı seni bozar başkan...

Yanıtla . 23Beğen . 2Beğenme 16 Ağustos 18:18
04

Sosyal Beledi̇yeci̇li̇k - Büyükşehir belediyelerinin çoğunluğunu nasıl CHP aldıysa inşallah Kocaeli de alınır,uyuyan dev uyanmaya başladı halk tüm engellemelere rağmen sosyal belediyeciliği ve başkanları sevdi ,ranta değil,halka değer verdikleri için oy vermeyenlerin bile gönüllerine taht kurdular,bunları ben söylemiyorum,anket şirketleri söylüyor

Yanıtla . 23Beğen . 3Beğenme 16 Ağustos 17:54
03

Hızlı - Cumhur ittifakı iki parti rakip 3 parti bide gizli dostları kim gizli dost ikinci karı mı muhalefet kömür olmuş haberi yok

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 16 Ağustos 17:30
01

Karasulu - Hedef koymuş kendisine o hedefe dogru yürüyor sayın hürriyet. Sayın ünlü sizde bir hedef belirleyin o hedefe dogru ilerleyin.

Yanıtla . 20Beğen . 2Beğenme 16 Ağustos 16:32
02

Hasan - @Karasulu 01 nolu yoruma cevabı: Yancının hedefimi olur!...

Yanıtla . 14Beğen . 6Beğenme 16 Ağustos 16:41Anket Kocaeli Valiliği'nin aldığı koronavirüs tedbirlerini yeterli buluyor musunuz?