Reklamı Kapat

DEVA Partisi’nden 2 günde 4 kongre

Dün Derince ve Dilovası’nın kongrelerini gerçekleştiren DEVA Partisi Kocaeli İl Teşkilâtı, bugün de Gölcük ve Karamürsel ilçe kongrelerini gerçekleştirerek, genç ve iyi yetişmiş ekibinin dinamizmini sahaya yansıttı

Haber albümü için resme tıklayın

Genel Başkanlığı’nı Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Türkiye sathında 11’inci il kongresini gerçekleştirirken, Kocaeli İl Başkanlığı da iki günde dört ilçe kongresini tamamlayarak, il kongresi sürecinde önemli bir avantaj elde etmiş oldu, seçimlere katılma hakkında yasal şartları Kocaeli genelinde önemli ölçüde tamamlamış oldu.

Adem Koç’un il başkanlığındaki Kocaeli İl teşkilâtı dün Derince ve Dilovası kongrelerini tamamlamıştı. Bugün de Gölcük ve Karamürsel ilçe kongrelerini gerçekleştirdi.

VATANIMIZIN BİZE İHTİYACI VAR

Sabah saat 11’de DEVA Partisi Gölcük ilçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen kongrede divan başkanlığını Kocaeli İl Başkanlığı Halkla İlişkiler ve STK’lar Başkanı Emin Birlik gerçekleştirdi. Saygı Duruşu, İstiklâl Marşı, Faaliyet Raporu ve Bütçe’nin onaylanması ardından söz alan DEVA Partisi Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel şunları ifade etti; “Gölcüklü hemşehrilerimize DEVA olmaya geliyoruz. Ülkemizin, kentimizin ve ilçemizin yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. Bugünkü siyasi koşullarda ve demokrasimizin şartlarında ne yazık ki adeta ateşten bir gömlek olan ilçe başkanlığı görevini hemşehrilerimin desteği ve arzusuyla kabul ettik. Çok kısa bir zamanda ilçe teşkilâtımızı kurduk, binamızı bin bir güçlükle kiraladık. İçini kısa sürede kendimiz düzenleyerek hazır hale getirdik. Önce açılışımızı yaptık, şimdi de kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra artık mahalle teşkilâtlarımızla sahaya iniyoruz. Allah bu çalışmalarımızda yâr ve yardımcımız olsun. Bizler “Annem beni yetiştirdi bu vatana yolladı” diye marşları söyleyerek büyümüş bir nesiliz. Vatan sevgisi, bizde her şeyden öncedir. Bugün vatanımızın bize ihtiyacı var. Bu nedenle ülkemizin geleceği için, sıkıştığı bu durumdan kurtarmak adına yola çıktık. Bu konuda Gölcüklülerin verdiği açık destek için herkese teşekkür ediyorum.”

KOÇ ‘DEVA ÇIĞ GİBİ GELİYOR’

Daha sonra söz alan DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç ise bugünkü kongre süreçleri ile birlikte partinin seçimlere katılması için gerekli olan yasal ihtiyacı tamamlamış bulunduğunu belirterek, “İnanıyorum ki, DEVA Partisi; bütün engellemelere, bütün yıldırma çalışmalarına rağmen halkımızın gönlünde yer etmiştir. DEVA Partisi adeta bir çığ gibi her gün büyüyerek iktidara doğru gelmektedir. Bunun neticesini seçimlerde vatandaşlarımız gösterecektir. Bugün Türkiye’yi gerek ekonomide ve gerekse de dış politikada girdiği girdaptan çıkarabilecek yegâne yetkin kadrolar DEVA Partisi’ndedir. Hemşehrilerimizin bu konuda bize güvenmektedir. Biz de bu güvenlerine layık olacağız” diye sözlerini tamamladı.

DEVA Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Ali Ufuk Yaşar da konuşmasında, iktidar sahiplerinin onu bunu küçümseyip, laf üretmek yerine iş üretmesini istediği konuşmasında, “Damat Bey istediği kadar enflasyon rakamı açıklasın, Dolarla ne işimiz olur ki, çıkmış inmiş kime ne desin; vatandaş gerçeği biliyor. Markete gidip aldığı ekmeğin buğdayının artık yurt dışından dolarla geldiğini biliyor. Dolar yükseldiğinde ekmeğinin de fiyatının yükseleceğini biliyor. Sen istediğin kadar televizyonlardan dolardan bize ne, dolarla mı maaş alıyorsunuz de. Vatandaş artık gerçekleri biliyor. Enflasyonu istediğin kadar düşük açıkla bir hafta evvel aldığı bir kalıp peynirle bugün aldığı peynir arasındaki fiyat farkını görünce gerçek enflasyonu bizzat yaşıyor ve ne olduğunu biliyor. Hak, hukuk, adalet mekanizmasının ne hale geldiği ortada. Yüzbinlerce insan mağdur. Ama kimse ümitsizliğe kapılmasın. DEVA’lı günler yakındır” diye ifade etti.

Ardından Gölcük ilçe kongresine geçildi. Kongre sonucuna göre:

YÖNETİM KURULU

İlçe Başkanı Sedat Yücel, Tolga Belkıs, Zeliha Nuray Oksay, Ahmet Ekşi, Ülkü Bal, Sadun Baran, Filiz Dönmez, Tarık Sağlam, Soner Çetinkaya, Ersen Bilir, Sezer Gemici, Nuh Çelik, Murat Dağ, Murat Usta, Alaattin Durmaz

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

Ali Aşçıoğlu, Adem Kuş, Volkan Keskinoğlu, Abdurrahman Topçu, Derya Zafer Özkan, Ecevit Çelik, Ender Altun

İL DELEGELERİ

Sedat Yücel, Ali Aşçıoğlu, Tolga Belkıs, Volkan Keskinoğlu, Sadun Baran, Derya Zafer Özkan, Tarık Sağlam, 19. Ecevit Çelik, Ersen Bilir, Ender Altun, Nuh Çelik, Adem Kuş, Murat Usta, Abdurrahman Topçu, Zeliha Nuray Oksay, Kemal Cesur, Ülkü Bal, Mikail Baydan, Filiz Dönmez, Salih Eminoğlu, Soner Çetinkaya, İbrahim Bal, Sezer Gemici, Beytullah İntepe, Murat Dağ, Bilal Çelik, Alaattin Durmaz, Zafer Tosun, Ahmet Ekşi, Cevat Baltürk, Hüseyin Özmen şeklinde oluştu.

KARAMÜRSEL DEVA DA TAMAM

Öğlenden sonra saat 15’te DEVA Partisi Karamürsel İlçesi’nin kongresi gerçekleştirildi. Karamürsellilerin yoğun ilgisiyle gerçekleşen kongrede İlçe Başkanı Hayrettin Karacaer yeniden ilçe başkanı seçildi. Divan Başkanlığı DEVA Partisi Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel’in yaptığı kongrede saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ardından faaliyet raporu ve bütçe, oylamaya sunularak oy birliği le kabul edildi. Ardından DEVA Partisi Karamürsel İlçe Başkanı Hayrettin Karacaer söz alarak bir konuşma yaptı.

KARAMÜRSEL’İN ANAHTARLARINI ALACAĞIZ

DEVA Partisi Karamürsel İlçe Başkanı Hayrettin Karacaer konuşmasında, yoğun bir sürecin ardından ilçe teşkilâtını kurduklarını anımsatarak, “Hızla ilçe yönetimimizi oluşturduk. Ardından ilçe binamızı tuttuk. Ekip arkadaşlarımla birlikte kendi ellerimizle boyasını badanasını, iç döşemelerine varıncaya kadar tamamladık. Bu vesile ile İlçe teşkilâtımızdaki bütün arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. Allah’a şükür bugün kongremizi de tamamlamış oluyoruz. Artık sahaya iniyoruz. İnşaallah seçimlerde de Karamürsel’in anahtarlarını alıp, İl Başkanımız Sayın Adem Koç’a teslim edeceğiz. Bu amaçla hemşehrilerimize hizmet için bir an bir durmadan çalışıyoruz, başaracağız…” dedi.

GENÇLİĞİ YAKALAMIYORUZ, GENÇLİĞİN KENDİSİYLE ÇALIŞIYORUZ

Karamürsel İlçe Başkanı Karacaer’e ve ilçe teşkilâtına çalışmaları nedeniyle teşekkür eden DEVA Partisi Kocaeli İl başkanı Adem Koç, “Dün Derince İlçe Başkanımız Sayın Zeynep Aydın Sudan Hanımefendi, bugün Karamürsel İlçe Başkanımız Hayrettin Karacaer Beyefendi ve diğer ilçe başkanlarımız, seçimlerin ardından ilçelerinin anahtarlarını teslim edeceklerini söylediler. Bu konuda kendilerine sonsuz güveniyorum. Çünkü çok çalışkan ve çok kaliteli insanlardan oluşan genç ve dinamik bir ekibimiz var. ‘Gençliği yakalayan değil; gençliğin kendisiyle birlikte çalışıyoruz.’

KOCAELİ’NDE EN FAZLA MİLLETVEKİLİNİ DEVA ÇIKARACAK

Bu nedenle Derince’yi de, Karamürsel’i de diğer ilçelerimizi de ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni de alacağız! Kocaeli’de en fazla milletvekilini de göreceksiniz DEVA Partimiz çıkaracaktır! Çünkü Allah çalışana yardım eder. Çalışıyoruz, inanıyoruz, başaracağız. Kongremiz hayırlı olsun. Bundan sonra hızla diğer ilçe kongrelerimizi de tamamlayıp il kongremize geçeceğiz inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.

MUTLULUK ENDEKSİNDE 98’İNCİ SIRADAYIZ

En son olarak DEVA Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Ali Ufuk Yaşar söz alarak ülkedeki adaletsizlik, tutarsızlık, ekonomik kriz ve ayrıştırıcı dil yüzünden her yıl 250 bin genç beyinin başka ülkelere kaçtığını ve bunun Türkiye’nin geleceği açısından büyük bir kayıp olduğunu belirterek şunları ifade etti, “Gelir adaletsizliği ve ayrıştırıcı dil topluma zarar verdiği gibi, diğer yandan dış politikadaki zikzaklar da ülkenin güvenilirliğini ciddi anlamda olumsuz etkilemektedir. Böyle bir ülkede insanlar, gençler, kadınlarımız nasıl ‘mutlu’ olabilir ki? Birleşmiş Milletler’in 8 maddeden oluşan mutluluk endeksi var. Bunun şablonunu ülkenin verilerinin üzerine koyduğunuzda, o ülke insanının mutluluk oranı ortaya çıkıyor. 2019’da 153 ülke arasında 79’uncu sırada olan Türkiye, hızla kötüleşmeye devam ederek 2020 yılında, yani bu yıl ise 93’üncü sıraya gerilemiş durumda. İşte bu iktidarın Türkiye’yi getirdiği nokta budur. Benim vatandaşım niye mutlu olmasın, niye yüzü gülmesin. Bu millet bunu hak etmiyor mu? Ama umudunuzu kaybetmeyin, bu konuda DEVA Kadroları, Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın da ifade ettikleri gibi 1 ayda ülkeyi bu bataklıktan kurtaracaktır. Çünkü milletimiz bize inanıyor ve güveniyor” dedi.

Daha sonra kongre oylamasına gidilerek Hayrettin Karacaer yeniden ilçe başkanı seçildi. İlçe yönetimi ve delege listesi şu şekilde gerçekleşti:

İLÇE YÖNETİMİ

                Asil                                                                          Yedek

1.            İZZET HARUN OK                             1.            HASAN CAHİT KARACA

2.            SERKAN VARUP                                2.            SİNAN ERTAN

3.            SAMET TETİK                                     3.            VEDAT TAVACI

4.            ÖZGE İMAMOĞLU                           4.            YASEMİN DALKIRAN DEMİRCİ

5.            NİHAL SÖNMEZ                                5.            CEYHUN YÜCETEPE

6.            ECEM GENÇ                                       6.            EYÜP AYDIN

7.            AYSUN HARMANCI                          7.            SERMET ÇETİN

8.            HAMZA KARADENİZ                                       

9.            KAYHAN SERBEST                                            

10.          GÖKHAN ONAY                                

11.          CENGİZHAN KARA                                          

12.          HASAN AYTİN                                  

13.          CEMİL TOSUN                                   

14.          ALİ EŞ                                   

                İl Kongre Delegeleri

1.            HAYRETTİN KARACAER                 

2.            İZZET HARUN OK                             

3.            SERKAN VARUP                               

4.            SAMET TETİK                                    

5.            NİHAL SÖNMEZ                               

6.            ÖZGE İMAMOĞLU                         

7.            ECEM GENÇ                      

8.            AYSUN HARMANCI                         

9.            HAMZA KARADENİZ                       

10.          KAYHAN SERBEST                            

11.          GÖKHAN ONAY               

12.    CENGİZHAN KARA

13.    HASAN AYTİN

14.    CEMİL TOSUN

15.    ALİ EŞ

16.          HASAN CAHİT KARACA

17.          SİNAN ERTAN

18.          VEDAT TAVACI       

19.          YASEMİN DALKIRAN DEMİRCİ       

20.          CEYHUN YÜCETEPE     

21.          EYÜP AYDIN

22.          SERMET ÇETİN

26 Eki 2020 - 10:57 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Koronavirüs (Covid-19) aşısı çıktığında, aşı olacak mısınız?