Reklamı Kapat

"Şarlatanlar ve yalancılar Lastik-İş’in onurlu mücadelesini lekeleyemez!"

Kocaeli’nde şantaj, yalan ve iftira ile anılan medya organının yayınlarına Lastik-İş Sendikası yazılı açıklama yaparak cevap verdi; “Hiçbir güç, hiçbir tuzak ve hiçbir baskı, sendikamızı, üyelerinin ve tüm işçilerin hak ve özgürlük mücadelesini sürdürmekten alı koyamayacaktı” ifadeleri kullanıldı.

Kocaeli’nde binlerce işçinin emeğinin mücadelesini veren Lastik-İş Sendikası son günlerde kendilerine atılan iftira ve yalan karalamalara yazılı açıklama ile cevap verdi. Lastik-İş yönetim tarafından yapılan yazılı açıklama da; “Son günlerde sendikamız Lastik-İş’i hedef alan ve aslı astarı olmayan saldırılarla yeniden karşı karşıyayız. Bilindiği gibi geçmişten bugüne sendikamızı zor durumda bırakmak için belli çevrelerce gerçek dışı iddialar ortaya atılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

İFTİRA VE KARALAMALAR

“Bu iftira ve karalamalar Lastik-İş’in sendikal politikaları üzerine olmamıştır. Genellikle bireysel karalamalarla sendikamızın ve mensuplarının kamuoyu gözünde lekelenmesini sağlamak için ortaya atılmıştır. Aynı çevreler benzer saldırılarını bugün de sürdürmektedirler”

GENEL BAŞKAN ADINA ASILSIZ İDDİALAR

Nitekim 26 Ocak 2021 günü Kocaeli’de yayınlanan ve artık kime hizmet ettiği iyice ortaya çıkmış bulunan bir gazete sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin Sarı’yı ima ederek ve fotoğrafını koyarak asılsız iddialar ortaya atmış bulunmaktadır.

KESİNLİKLE REDDEDİYORUZ

Genel Başkanımız Alaaddin Sarı’nın aylık 50 bin lira ücret aldığını iddia etmiş ve Lastik-İş’i sendika ağalarının bulunduğu örgütlerden biri şeklinde tanımlamıştır. Bu çirkin ve gerçek dışı iddiaları kesinlikle reddediyoruz. Lastik-İş’in tüm başkanlar kurulu üyeleri olarak bu yayın organını yalanlardan medet uman bu tutumu dolayısıyla şiddetle kınıyoruz.

ÖRNEK GÖSTERİLEN SENDİKAYIZ

Sendikamız Lastik-İş, herkesin, Türkiye ve Dünya işçi sınıfının gözü önünde, toplumsal mücadelesini sürdürmektedir. Sendikamız, ülkemiz işçilerinin başka hiçbir işyerinde ve işkolunda sahip olmadığı en ileri hakları üyelerine sağlamayı başarmış bir sendikadır. Sendikal mücadele ve toplu sözleşme politikaları açısından örnek gösterilecek, devrim niteliğindeki uygulamalara imza atmıştır.

HER TÜRLÜ MÜCADELEYİ SÜRDÜRMÜŞTÜR

Grev ertelemelerine karşı verdiği mücadelede, kölelik yasası hükümlerini reddettiğinde, taşeron uygulamasını tümüyle ortadan kaldıran bir adım attığında, Türkiye’nin en yüksek ücret ortalamasına ulaşan işkolu ve işyerlerinde toplu sözleşmeler bağıtladığında, 71 yıllık mücadele birikimiyle bu sonuçlara ulaşmaktadır. Üyelerinin ve işçi sınıfının çıkarları söz konusu olduğu zaman, Lastik-İş, her türlü mücadeleyi sonuna kadar sürdürmüştür, bundan sonra da kararlılıkla sürdürecektir.

KENDİ KİŞİSEL ÇIKARLARI

Tarih boyunca çeşitli nedenlerle sendikamızı engellemeye çalışanlar, yöneticilerimi karalayarak üyelerimizin gözünde kuşkulu hale getirmeye uğraşanlar hep var olmuştur. Kendi kişisel çıkarları için işçilerin bugününü ve geleceğini kurban etmeye hazır, sorumsuz insanlar zaman zaman seslerini çıkarmaya çalışmıştır. İlkesiz ve tüm hayatlarında gözlerini kişisel çıkarların kör ettiği insanlar, bir koro halinde sendikamıza saldırmaktan geri durmamışlardır. Ancak hiçbir zaman Lastik-İş’in onurlu geçmişine leke sürmeyi ve mücadelemizi zayıflatmayı başaramamışlardır.

ŞEFFAF BİR İŞÇİ SINIFI ÖRGÜTÜDÜR

Sınıf mücadelesini iftiralarla, karalamalarla ve kendi kişisel çıkarları için sürdürmek mümkün değildir. Sendikamızın on binlerce üyesi bu davranışların gerçek nedenini çok iyi bilmektedir ve bu kişileri de çok iyi tanımaktadır. Sendikamız yöneticilerinin çok yüksek ücret aldığını öne sürerek karalama yapanlar, sendikamızı kendilerinin çiftlik gibi yönettiği işyerleri ile karıştırmaktadırlar. Lastik-İş sendikası, gelenekleri olan, kurumsal yapısı oturmuş, demokratik ve şeffaf bir işçi sınıfı örgütüdür.

SENDİKAMIZ GELİŞİP GÜÇLENMİŞTİR

Lastik-İş sendikasında hiç kimsenin tek başına yönetici ya da çalışanların ücretlerini veya kişisel haklarını belirleme yetkisi yoktur. Sendikamızda bu kararların tamamı üyelerimizin özgür iradesiyle oluşturulan Genel Kurullarda karara bağlanmaktadır. Aslında bu durum karalama yapanlar da bilmekte ancak ihtirasları akıllarını yok ettiği için gerçek dışı saldırılarını sürdürmektedirler. Sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin Sarı’nın yönetimde olduğu son 20 yılda Lastik-İş Sendikası her açıdan gelişip güçlenmiştir.

KARANLIK ÇEVRELER

Kendi içinde birlik ve dayanışmasını sağlamlaştırmıştır. Mücadeleci bir sendika olarak yaşanan tüm ekonomik krizlere ve sorunlara karşın, üyelerimizin iş güvencesini ve satın alma güçlerini koruyup geliştirmiştir. Sendikamızı iflasın eşiğinden alarak mali durumu çok güçlü ve birçok sendikanın özenerek baktığı bir düzeye çıkarmıştır. Yeni örgütlenmeleri gerçekleştirirken İbrahim Ethem gibi, Sumitomo gibi, Hakan Plastik gibi tarihsel önem taşıyan direniş örnekleri sergilemiştir. Sendikamız Lastik-İş, Alaaddin Sarı’nın yönetiminde ve başkanlığında; Onursal Genel Başkanımız Rıza Kuas’la başlayan mücadele çizgisini hiçbir ödün vermeden ve geliştirerek sürdürmüştür. Bu tarihi gerçeği nereden güç aldığı belli olan karanlık çevrelerin sendikamıza yönelttiği iftiralar ve gerçek dışı suçlamalar örtemez.

KİŞİSEL ÇIKARLAR İÇİN DÜŞMANCA DAVRANIŞ GÖSTERENLER

Kendi kişisel çıkarları peşinde koşarak sendikamıza ve üyelerimize düşmanca davranışlar gösteren “eski şube yöneticileri” de ortaya attıkları yalanların içinde boğulacaktır. Sendikamızın efsane genel başkanı Karacan’ı katlederek Lastik-İş’i sindireceklerini ve zayıflatacaklarını düşünenler, ne kadar yanıldıklarını açıkça görmüşlerdir. Karacan’ın öldürülmesinden sonra Lastik-İş, üyeleriyle, yöneticileriyle, temsilcileriyle ve tüm birimleriyle daha sıkı bir dayanışma içinde olmuş ve sendikal mücadeleyi daha kararlı bir şekilde sürdürmeyi başarmıştır. Bizler Lastik-İş sendikasının sorumluları ve görevlileri olarak, Genel Başkanımız Alaaddin Sarı’ya yöneltilen gerçek dışı iftira ve suçlamaları bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

SENDİKAMIZIN YIPRATILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

 Genel başkanımız öne sürerek hem kendisinin hem sendikamızın yıpratılmasına izin vermeyeceğimizi, bu niyetle hareket edenlere karşı yüksek sesle haykırıyoruz. İftiralarla yol almaya çalışan basın organlarını gerçeklere bağlı kalmaya ve sorumlu gazetecilik yapmaya davet ediyoruz. Bu konuda Genel Başkanımızın ve sendikamızın şarlatanlara ve yalancılara karşı gereken her türlü mücadeleyi sürdüreceğini ve yasal haklarını kullanmak için ne gerekiyorsa yapacağını da belirtmek işitiyoruz. Hiçbir güç, hiçbir tuzak ve hiçbir baskı, sendikamızı, üyelerinin ve tüm işçilerin hak ve özgürlük mücadelesini sürdürmekten alı koyamayacaktır. Bu niyetle sendikamıza saldırılar yöneltenler, tarihte olduğu gibi bugün de, bundan sonra da hüsrana uğrayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

28 Oca 2021 - 18:04 - Gündem

Son bir ayda kocaeligazetesi.com.tr sitesinde 2.294.087 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

05

Levent yağız - Harcamaları göster maaşı ikramiyeyi göster yeterli

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 11:49
04

Muhsin - madem iddialar asılsız,iftira maaşını neden açıklamıyorsun?

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 21:35
03

Burhan Gülkan - O kadar uzun açıklama yapıp ithamlar yalan diyeceklerine kısa ve öz olarak bordrosunu gösterseydi tamamdı aldığı maaştan bahsetmediğine göre ithamlar doğru demektir

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 21:24
02

Ötükenden Gelen Adam - başkan çok traş yapmışşın ama maaş kaç para açıklamamışşın .çok kandırmaca yapmışşın

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 21:17
01

Vatandaş? - Kaç para alıyormuş? Açıklamamış. Neden ki?

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 19:24

2-ELEKTRİK TEKNİKERİ

- Endüstri Meslek Lisesi veya Üniversitelerin ilgili MYO bölümlerinden mezun, - İşini dikkatli ve titizlikle yapan, - Askerlik görevini tamamlamış...

0262 335 63 66  HYDRO-PACK MÜHENDİSLİK MAKİNA HİDROLİK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ 

ELEMAN ARANIYOR

KULLAR’DA KURULACAK  OLAN  FABRİKAMIZA  ELEMANLAR ALINACAKTIR. 1- MONTAJ ELEMANI - Endüstri Meslek Lisesi veya Üniversitelerin ilgili  MYO böl...

0262 335 63 66 HYDRO-PACK MÜHENDİSLİK MAKİNA HİDROLİK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ

ELEMAN ARANIYOR

- SERVİSİMİZİN MEKANİK BÖLÜMÜ USTALIĞINI YÜRÜTECEK, KONUSUNDA DENEYİMLİ PERSONEL ARANIYOR. - İŞ YERİMİZDE ÇALIŞACAK GENÇ, DİNAMİK, EMEKLİ VE TECRÜB...

0262 335 50 03 AUTO KİNG

ÜRETİM ELEMANI 

- ENGELLİ KADROMUZ İÇİN  EMEKLİ OLMAYAN BAY ELEMAN (Temizlik işlerini yapabilecek fiziki şartlarda) -  TEMİZLİK PERSONELİ - BAY (Daha önce özellikle...

ELEMAN ARANIYOR

 ELEMAN ARANIYOR AÇIKLAMA :  - ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ OLMAYAN, - 18 - 40 YAŞ ARASI,  -  EMEKLİ OLMAYAN  - FORKLİFT OPERATÖRÜ  (Kamyon ehliyetli t...

Satılık dubleks daire

Derince Sırrı Paşa Mahallesi Öğretmenler Caddesi İrfan Sokak'ta, 5 yaşındaki binanın 3. katındaki çatı dubleks satılıktır. Krediye uygun 3+1, brüt 17...

0538 094 41 95

SAHİBİNDEN SATILIK DÜKKAN

Başiskele Sanayi Sitesi’nde Dış cepheleriyle toplam 500 m2, İç cepheleri 195m2 kullanım alanı olan 2’li dükkan

0537 308 16 63

HURDA GAZETE SATILIR

Hurda (eski gazete) gazete satılır

YÜRÜYEN VE UÇAN TÜM HAŞERELERLE MÜCADELE

Kocaeli bölgesinde, * Ev * İş yeri * Çeşitli alanlarda ilaçlama yapılır. Covid-19 buharlı dezenfektan yapılmaktadır.

05071250076 KARTEPE TARIM VE İLAÇLAMA


Anket Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun musunuz?