Kurtulmuş’tan teşkilata talimat!

AKP İl Danışma Toplantısına Katılan Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Kocaeli’de başta İzmit Belediyesi olmak üzere AK Partiyi inşallah açık ara birinci parti çıkaracaksınız” dedi

Serhat Güneş
Serhat Güneş Tüm Haberleri

AKP Kocaeli İl Başkanlığı 107. Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı bugün akşam saatlerinde Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezinde yapıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş da katıldı. Akşam saatlerinde yapılan toplantıda pandemi tedbirleri göz ardı edildi. Sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı toplantıya Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un yanı sıra AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP MKYK Üyesi Ahmet Fethan Baykoç, MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, AKP İstanbul Milletvekili İffet Polat, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Sami Çakır, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediyesi önceki Dönem Başkanı Cumhurbaşkanlığı Etik Kurulu Üyesi İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Önceki Dönem İl Başkanları Şemsettin Ceyhan ve Mahmut Civelek, İlçe Belediye Başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

KOCAELİ TEŞKİLATI FARKLI”

Danışma meclisinin Divan Başkanlığını İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca yaparken divan üyeliklerini ise İl Başkan Yardımcısı Alper Doğan, İl Sekreteri Büşra Özbay, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir ve İl Gençlik Kolları Baki Özdemir gerçekleştirdi. Divan Başkanlığını İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca kendisinin de İzmit’te büyüdüğünü ifade etti. Kaynarca yaptığı konuşmada, “Kocaeli teşkilatı farklı. Genel Merkez düzeyinde de güzel çalışmalar yapıyor” dedi ve İl Başkanı Mehmet Ellibeş’i konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti.

BÜTÜN TEŞKİLAT MENSUPLARI BURADA”

AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş konuşmasında, “Diğer siyasi partiler bizi çözemiyor. Genlerimizin neyden oluştuğunun farkında değil. Bu toplantıları bizim en güçlü yanımız. Sayın Cumhurbaşkanımız sizlerden aldığı güç ile Dünya 5’ten büyüktür diyor. Partimizin kurulduktan beri görev alan teşkilat mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu sağlam temel bizleri buluşturuyor. Bütün teşkilat mensuplarımız bugün burada bizlerle beraber. Pandemi dönemini de ıskalamamak adına bugüne kadar teşkilat çalışmalarınızı özveri ile yaptınız.

GÖNÜLLERDE KALMAK DAHA DA ZOR”

Bütün üyelerimizin samimi çalışmaları ile Kocaeli teşkilatları görevini yapmanın huzuru ile 107. danışma meclisini yapıyor. Sevgi saygı ve samimiyetle 2023 hedeflerine doğru mücadelemizi sürdüreceğiz. Teşkilat yapılanmamız ile örnek durumdayız. Gönüllere girmek zor ama gönüllerde kalmak daha da zor. Şimdiye kadar bütün zorlukları aştık bunu da aşarız. 2023 seçimlerinde de Türkiye ortalamasının üstünde bir oy ile liderimize destek olacağız. ” ifadelerini kullandı.

BU SALON İÇİN HERŞEYLERİNİ VERİRLERDİ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise, “Sizler gibi yol arkadaşlarım olduğu için Allah’a hamd ediyorum. Bizler büyük bir davanın neferleriyiz. Daha adil bir dünya mümkün diyen bir liderimiz var. Bunun mücadelesini veriyoruz. Bizim Davamız Nizam-ı Alem Davasıdır. Kocaeli teşkilatları bu davanın en büyük destekçisi olmuştur. Hepimizin bizim teşkilatın gururu oldu. Biz tüm ilçe belediye başkanlarımız ile birlikte ak belediyeciliği yapmak için 7 gün 24 saat çalışıyor hem sizlere hem de milletimize layık olmak için sürekli olarak sahada dolaşıyoruz. Zaman geliyor yaptıklarımızı anlatamıyoruz. Onlar gibi bir kafeterya açmak için 2 genel başkan çağırıp ortalığı ayağa kaldırmıyoruz. Bu salonun coşkusu için her şeylerini verirlerdi” ifadelerini kullandı.

TEŞKİLATIN BÜYÜKLÜĞÜNE ŞAHİT OLUYORUM”

Danışma toplantısında milletvekilleri adına Radiye Sezer Katırcıoğlu konuştu. Katırcıoğlu konuşmasında, “600 günün ardından İl Danışma meclisinde bir araya geldik. Bugün doğum günüm. Sizlerle kutladığım için çok mutluyum. Buruk bir mutluluk yaşıyoruz. Koronavirüs nedeni ile bugün aramızda olamayan teşkilat mensuplarımız var. Allah rahmet eylesin. Koronavirüs nedeni ile sahaya inemedik. Tedbirlerin yumuşaması ile 2 buçuk aydır sahadayız. Kadınlarımızla, yaşlılarımızla bir araya gelip dualarını alıyoruz. Biz 20 aydır yapamadığımız danışma meclisini bu akşam yapacağız. Her sahaya indiğimde tekrar tekrar AK Parti teşkilatını gücüne ve büyüklüğüne şahit oluyorum. AK Parti’nin arkasındaki gücün AK Parti teşkilatları olduğunu bir kez daha görüyoruz.

BÜLENT ARINÇ’A TEPKİ

Zulme haksızlığa dim dik duran, mazlumun yanında şefkatle duran bir dünya liderimiz var. Onun omuzundaki yükü hep birlikte almalıyız. Onun sesi, nefesi ve ayağı olacağız. Hep birlikte çalışacağız ve bir bir çalışmalarımızı anlatacağız. Birileri ülkemiz üzerine kara bulutları getirmek istiyor. Muhalefet ise yenilen pehlivan misali sürekli erken seçim istiyoruz. AK Parti 18 Genel Bütçeyi meclisten geçirmiş bir parti. Hatta Avrupa’da ve Dünya’da tektir. 6 Milletvekilliği, 2 Cumhurbaşkanlığı, 4 kez belediye seçimi yaptık. Bir buçuk yılda bir denk geliyor. Her defasında kazandık. AK Partini ilk girdiği seçim Kocaeli seçimdir. Karamürsel Ereğli seçimleri ile AK Parti’nin ilk zaferi Kocaeli olmuştur” dedi. Bülent Arınç’ın dindar açıklamasına tepki gösteren Katırcıoğlu, “Motivasyon düşürmeye yönelik söylemler var. Birisi çıkıp diyor ki Dindarlar cebine girip çıkan paraya göre seçimlerini belirleyecek. Dindarlar davasına midesinden değil gönülden bağlıdır. Biz birbirimize sım sıkı sarılacağız. Birbirimizi Allah rızası için seveceğiz. Ölmek var dönmek yok” dedi.

İDDİALARI OLMADIĞI İÇİN UNUTULDULAR”

Bu toplantımız bir danışma meclisi. Aynı zamanda bir muhasebe ortamı. Ne durumdayız, ne yapacağız ve 2023 seçimleri için nasıl çalışacağımızın hesabını yaptığımız toplantıdır. AK Parti Türkiye için sadece politik partiden ibaret değildir. AK Parti bir dava hareketinin adıdır. Bu bir misyon hareketidir. Bu insanlar Türkiye’yi daha ileri götürmek isteyen insanların bir araya geldiği partidir. Bizim hareketimizin 3 ana direği vardır. İddiası, iradesi ve ahlakı vardır. İddiası olmayan hiçbir politik hareketin kalıcı olması mümkün değildir. Türkiye’de nice siyasi partiler iktidara geldi şimdi isimlerini hatırlamıyoruz. Bir iddiaları olmadığı için hatırlamıyoruz” ifadelerini kullandı.

İRADE SAHİBİ DAVA ADAMLARI LAZIM”

Yeniden büyük Türkiye iddiasından vazgeçmeyeceğiz diyen Kurtulmuş, “Dünya’ya yönelik iddiamız vardır. O da daha adil bir dünya mümkün iddiasıdır. Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin. İddia sahibi olmak tek başına yeterli değildir. Adil bir dünyanın kurulması için mücadele edeceğiz. İddia sahibi dava adamları kadar irade sahibi dava adamları lazım. 15 Temmuz gecesi bu milletin nasıl bir iradesinin olduğunu ortaya koymuştur. Birileri Türkiye’nin gençleri hakkında konuşuyor. Tankın önünde yatan genci hepimiz hatırlıyoruz.

KARAMSAR DÜNYALARINDAN BAŞLARINI KALDIRSINLAR”

Türkiye’nin gençleri AK Parti’den uzaklaşıyor diyorlar. Hangi anketi karşımıza koyarlarsa koysunlar AK Parti bütün yaş gruplarında birinci partidir. Şimdi Z kuşağı diyorlar. Bu bir sorumluluktur. Her kuşaktaki şartlar farklıydı. İddiamız hiç değişmeyecek. Yeni Adil dünyanın kurulması için mücadele edeceğiz. Türkiye’de Z kuşağı M kuşağı diyenler boşuna algı ile uğraşmasın. Gençlik burada. Türkiye’nin gençlerinden umutsuz olanları TEKNOFEST’e davet ediyorum. Türkiye’nin gençlerinin yolunu kaybettiğini düşünenler kendi karamsar dünyalarından başlarını kaldırsınlar.

ADAYINIZ BELLİ DEĞİL”

Biz Türkiye’nin gençlerine güveniyoruz. 2023’e giderken safları sıklaştıracağız. Biz Cumhurbaşkanımızı Cumhurbaşkanı seçtireceğiz diyoruz. Onlar ne diyor. Aday yok. İttifakları gizli ama işbirlikleri açık olan bir ortak daha var. Bugün deklarasyon yayınlamışlar. İttifaklarını gizli bir şekilde kurmuşlar. Her gün seçim istiyorsunuz. Yarın seçim yapalım dersek kimi aday göstereceksiniz. Hepsi cumhurbaşkanı olmak isterim diyor. Hanımefendi kararını değiştirmiş ben Başbakan olmak istiyorum diyor. Başbakanlık diye bir makam yok. Bu millet bir anayasa değişikliği yapmamış gibi nasıl konuşuyorsunuz. Siyasetten anlamıyorlar. Tabi ki yolu var. Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin diyorsunuz. Ne gelsin, kim gelsin belli değil” dedi.

AÇIK ARA BİRİNCİ OLACAKSINIZ”

AKP Partinin yeni imtihanı insanların gönüllerinden düşmemektir diyen Kurtulmuş, “İnsanlara sevgiyle, samimiyetle, fedakarlıkla insanlarımızın yanında olacağız. Kızmak, küsmek, darılmak yok. Mahalle mahalle, sandık sandık çalışacağız. Kocaeli’de başta İzmit Belediyesi olmak üzere AK Partiyi inşallah açık ara birinci parti çıkaracaksınız” ifadelerini kullandı.

# AKP İLE İLİŞKİLİ:

27 Eyl 2021 - 23:07 - Siyaset

Muhabir Serhat Güneş

Son bir ayda kocaeligazetesi.com.tr sitesinde 2.352.292 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

DOST - Siz HAS PARTİ den bu Teşkilata verip veriştirirken o şimdi eleştirdiğin Bülent ARINÇ bu Teşkilata Talimatlar veriyordu. Döngüye bakın be...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 09:35
01

İzmi̇tli̇ - HE HE KURTULMUŞ İZMİTİ ALACAKLARDA KAÇ TA KAÇINI ALACAKLAR BELLİ DEĞİL.SENİN İLÇE BAŞKANIN ALİ OLDUĞU SÜRECE DEĞİL İZMİTİ ALMAK HAYAL BİLE ETME NUMAN.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Eylül 23:34Anket İzmit Yürüyüş Yolu yıl sonunda bitecek mi?