Başiskele farkı

 

 

Bu kentte yaşanılabilir en güzel ilçe neresi?

Bu ihtiyaçlara ve algıya göre değişir.

Kimine kent merkezi bu ilin en yaşanılabilir bölgesi Kandıra, kimine göre ise il merkezi.

Son yıllarda ise herkes ağız birliği yapmış gibi bu soruya “Başiskele” cevabını veriyor. 

Kentin en tanınmış simaları, siyasiler, bürokratlar, seçilmiş yöneticiler kısacası birçok insan yaşam merkezi için Başiskele’yi tercih ediyor.

Nedir bu ilçeyi bu kadar cazip kılan.

Hatırlayın, bu ilçenin tüm geçmişi 5 yıl.

Bu kadar kısa bir sürede bölgede ne değişti?

Neden Başiskele, ilimizin en tercih edilen ilçesi haline geldi?

İşin sırrı nerede?

Doğasıyla insanları kendisine aşık eden Başiskele’de şehirleşme başladı.

Ferah ve yeşilini koruyarak şehirleşen Başiskele’de sanayi yok diyecek kadar az. Başiskele’nin yöneticileri de doğayı ve ilçenin fiziki özelliğini korumaya gayret ediyor.

Sahil kesimleri sanayileşmiyor.

O güzelim bölgeler gerçek sahipleri için insanlar için dizayn ediliyor.

Şehir merkezine 5-10 dakikalık uzaklıkta olan Başiskele, sağlıklı yaşam vaat ediyor. Kaliteli bir yaşamın adresi haline gelen Başiskele’nin mimarları arasında en büyük görev kuşkusuz ilçenin belediye başkanı Hüseyin Ayaz düşmüştü.

Bana göre görevini gayet iyi yerine getirdi.

Marka bir ilçe haline gelen Başiskele’de şimdiki hedef ise Türkiye’nin en güzel ilçesi olmak.

İlçe bugünkü popülerliğini Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a borçlu…

İşine aşık olduğunu daha önce de defalarca dile getiren Hüseyin Ayaz, yaşadığı ilçeyi gelecek nesillerden emanet aldığını ve emanete layıkıyla baktığını söylüyor.

 

 

Pişmaniye Balosu’nda

Mali sahne alacak

 

KYÖD’ün geleneksel Pişmaniye Balosu bu yıl da yapılacak.

Dedim ya geleneksel balo diye, meğer bu yıl 35’incisi yapılıyormuş.

Bu yılkı balonun sanatçıları arasında ise Mali de var.

Kentimizin bağrından çıkan ses sanatçısı Mali, son aylarda TV programlarının vazgeçilmez konuğu haline gelmişti.

Cumartesi günü yapılacak olan baloda sahne alacak olan Mali Kardeşimiz, uzun bir aradan sonra hayranlarıyla, canlı performansta bir araya gelecek.

Başarılar dilerim…

 

Gönül Hanım ilk kitabını yazdı

Gönül Erenler, “Deli Tozu” adlı ilk kitabını çıkararak kitap yazarları kategorisine adını yazdırdı. Postiga Yayınlarının hazırlayıp basımını gerçekleştirdiği “Deli Tozu” satışa çıkarıldı.

Öyküleri okurken herkesin kendi rengini bulacağını belirten Yazar Gönül Erenler, kitabının tanıtımını; “Yaşamdaki aykırılıklara tahammülsüz olan insanoğlu evveliyatından topladığı düşüncelerini veliahdına taşırken tozlara karşı her daim alerji duymuştur. Zihni aykırılıklarla çatışırken tozları temizlemeye çalışmıştır. Oysa her aykırılık bir rengi, tozlar birikimi temsil eder. Delilik iki kavramın buluştuğu noktadır. Her deli kendi rengini insanın gözüne sokarken estirdiği rüzgar tozlarını etrafa savurur. Siz Anadolu’nun bir ucundan diğer ucuna gezdirip tozlarını üzerinize, renklerini gözlerinize bulaştıracak öyküleri okurken kendi renginizi bulacaksınız.” sözleriyle açıklıyor

 

Değirmendere Sahili’nde

köpekler korkutuyor

 

Değirmendere sahili yaz mevsiminin en güzel yaşandığı bölgelerimizden biri. Henüz Sıcaklar kendini tam göstermiş olmasa da şimdiden sahil bandı ve bu bant üzerindeki çay bahçeleri ve kafeler tıka basa dolu. Bölgede tek sorun ise başıboş köpekler. Bu başıboş köpeklerden dert yanan bölge sakinleri, başıboş köpekler yüzünden sahilde yürüyüş yapamadıklarını söylüyorlar.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?