Gizle

Başkan Karaosmanoğlu, kenti ikiye mi bölüyor?

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Başkanı ve Kocaeli Sivil İnisiyatif Platformu Genel Sekreteri Bahri Odabaş, kent bayramlaşmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Odabaş, bayramlaşmanın kenti ikiye böldüğünü söyledi.

**

Odabaş’ın görüşlerini birlikte okuyalım;

Başkan olduğu günden beri yakından takip ettiğim, gayet samimi ve objektif bir şekilde yaptığı ve yapmaya çalıştığı her doğru işte destek verdiğim, yanlışlarını ise önce kendisine gayet müsait bir dille ifade etmeye çalıştığım Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 13 yıl içinde bir defa bile ne destek verdiğim, ve verdiğimiz konularda bize teşekkür etmiş ve ne de uyardığımız konularda bir defa bile dönüp cevap vermemiştir.

**

Bugüne kadar genel ifadelerle eleştirdiğimiz Başkan Karaosmanoğlu’nu bizzat ismini zikrederek eleştirmeye karar verdim, belki geri adım atarak hem kendine, hem kentimize ve hem de Ak Parti’ye daha fazla zarar vermesine engel oluruz.

**

Tespitim şu ki; İbrahim Karaosmanoğlu’nun bir görünen yüzü bir de herkesin göremediği yüzü vardır.

Görünen: Mütevazı, iyi geçinen, zorluk çıkarmayan, uyumlu yüzünün dışında görünmeyen; KİBİRLİ, KİNCİ, İNATÇI, HIRSLI, UZLAŞŞILAMAYAN yüzü maalesef hem KENTİMİZE, HEM ÜLKEMİZE VE HEM DE AK PARTİ’YE çok şeyler kaybettiriyor.

**

KENT BAYRAMLAŞMASI 13 yıl önce Sivil Toplum tarafından ortaya atılıp, büyük emek verilerek başlatılıp yıllarca Kentin Tüm Sivil Toplumunu, siyasi partileri, askeri ve sivil erkanı bir araya getirip kucaklaştırdığı halde, bu işin siyasi kaymağını kendisi yediği halde bir defa bile bize teşekkür etmemiştir.

**

Kitap fuarındaki desteğimizle kitap fuarının tutması ve bugüne gelmesinde de hakeza.

Bırakın teşekkür etmeyi yılların emeğini elinin tersi ile itip sivil toplumu dışlayarak iktidar gücünü kullanıp DİNİ BAYRAMLARIMIZI, SİYASİ ŞOV MALZEMESİ YAPIP KENTİ İKİYE BÖLMÜŞTÜR.

**

Diğer alanlarda yaptığı tahribatları, kentimize, ülkemize ve Ak Parti’ye verdiği zararları ileriki zamanlarda açıklayacağım, umarım 7 Haziran’dan ve yapacağımız uyarılardan ders alarak zararların bir bölümünden geri dönerse az zararla kurtulmuş oluruz. Saygılarımla…”

**

Odabaş’ın görüşleri böyle…

Kent Bayramlaşması, her yıl büyük sorun teşkil ediyor…

Dolphin’de yapılan kent bayramlaşması AKP’nin bayramlaşması olarak lanse ediliyor…

Bu yüzden de başta CHP olmak üzere birçok sivil toplum örgütü Dolphin’deki bayramlaşmaya katılmıyor.

Anlaşılan, Ramazan Bayramı’ndaki bu polemik, Kurban Bayramı’nda da devam edecek…

 

CHP’den Suruç pankartı

Suruç’ta 32 kişinin hayatını kaybettiği ve 104 vatandaşımızın da yaralandığı bir patlama meydana geldi. Bu patlama büyük üzüntü yarattı. Birçok etkinliğin iptal edildiği ve genel yas ilan edilmesi için sosyal medyadan seslerin yükseldiği ancak buna rağmen çok fazla siyasetçinin sesini çıkarmadı. CHP İzmit İlçe Başkanlığı, patlamaya dikkat çekmek, ülkenin acısını paylaşmak ve şimdiye kadar gerçekleşen intihar saldırılarını hatırlatmak için ilçe binası balkonuna ‘’Ölümde ayrılık olmaz! Suruç, Şehitlerimiz, Gezi, Gazze, Sivas, Uludere, Başbağlar ölen herkes bizim canımız çünkü biz bu acıyı çeken halkız’’ yazılı pankart asarak insanları biraz olsun düşünmeye ve seslerini çıkarmalarından korkmamaları gerektiğini gösterdi.

 

AKP’li Alp’ten açıklama

AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Suruç’taki katliam ile ilgili görüşlerini açıkladı. Alp, “Terörün dini milliyeti meşrebi ve mezhebi yoktur. Kanlı bir eylem sonucu hayatını kaybedenlerin acısı büyüktür. Teröre karşı hepimiz ortak hareket etmeli ve tek vücut halinde olmalıyız. Ayrıca Adıyaman’da teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden askerimiz de milletimizi derinden yaralamış ve üzmüştür. Türkiye üzerinde oynanan bu kirli oyunlara fırsat vermeyeceğiz” dedi. Alp böyle diyor,  ama partisi TIR’larda yakalanan silahların hesabını vermedi. Hesap vermedikçe de silahların eylemi gerçekleştiren IŞID’e gittiği yorumlarını güçlendiriyor.

 

Emekliler zamdan memnun değil

Devletin verdiği zam, piyasa enflasyonuna yenik düştü. Temmuz ayında emeklilere gelen zam emekli vatandaşları üzdü. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, da zamdan memnun olmayanlar arasında.  Kılıç, “Bizim talebimiz seyyanen zammın verilmesi. Düşük maaşlı vatandaşlara düşük zam yüksek maaşlılara da yüksek zam geliyor aradaki terazi dengesizleşiyor. Bu da piyasa enflasyonuna yenik düşmesine neden oluyor. Verilen zam belirli orantıda olmalı ki aradaki makas farkı kapansın ”dedi. Kılıç, haklı. Ülkemizde 9 milyon civarında emekli, 6 milyon civarında işsiz var. Emekliler ve işsizler bir parti kursa, iktidara gelir.

 

Güvenlik şeridini site sakinleri çekti

Kandıra’nın Seyrek sahilinde dalgaların yıktığı duvara yetkililer bir önlem almayınca tatilciler kendi güvenlik şeritlerini kendileri çekti. Seyrek sakinleri onarılan sahil yoluna sevinirken bu yıl da farklı bir manzarayla karşılaştı. Kış aylarında aşırı dalgaların sahil bandındaki koruyucu duvarları yıktığını gören Tek Sitesi sakinleri durumu hemen Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe yazarak bildirmiş. Yetkililerin gelip inceleme yaptığını söyleyen mahalle sakinleri, daha sonra onarım için kimse gelmeyince güvenlik şeridini kendileri çekmiş.

 

Kandıralı muhtarlar yeni projeler üretiyor

Yeni Kandıra Muhtarlar Derneği örnek projelerine bir yenisini daha ekledi. Kış aylarında hayırsever vatandaşların katkılarıyla gerçekleştirdikleri “Kimse Üşümesin” kampanyasıyla maddi durumu iyi olmayan vatandaşların giyim ihtiyaçlarını karşılayan dernek yönetimi, Ramazan ayında da “Et yemeyen kalmasın” kampanyası gerçekleştirdi. Hayırsever iş adamlarının ve derneğe üye muhtarların destekleriyle gerçekleşen proje kapsamında 40 çocuk giyindirilirken, 50 aileye de erzak ve et ulaştırıldı. Dernek Başkanı Musa Yener, bu tür hizmetlere devam edeceklerini söyledi.  Bakalım dernek Kurban Bayramı’nda nasıl bir etkinlik düzenleyecek.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?