Kocaelispor: Kimin takımı?

Kocaelispor’un dün yapılan genel kuruluna katıldım. Listede ismimin olduğu yere imzalarımı attım. Masadakiler sanırım beni tanıyor olacaklar ki, kimlik istemediler. Keza salona girerken emniyet mensupları da “Buyrun Hocam” dediler.

 

Spor kulüplerinin kurumsallaşması kolay olmuyor. Dert büyük. Vergiler, borçlar, performans, son anda bir üst lige çıkamayışın gururlu duruşu, yönetime başkanlık yapacak yapının oluşumunda yaşanan sıkıntılar… Neyse ki, KEV konusunda yapılan görüşmeler ve sonrasında oluşan tatlı rahatlık bu sürecin şimdilik atlatılmasını sağladı…

 

Genel Kurulun Divan Başkanı ve üyeleri gayet iyi ve hızlı çalıştılar. Kendilerini tebrik ediyorum. Söz alan konuşmacılar iyi dileklerini katarak konuştular. Son sözü alan başkan, bu takımın halkın takımı olduğunu bildiren bir cümle ile isteklerini, beklentilerini, özlemlerini genel kurula katılan üyeler ve taraftarları ile paylaştı.

 

KEV konusunda varılan anlaşma herkesin dilinde. Köşe yazarlarına baktım, yazan yazana… Peki anladım da siz neler önerdiniz şimdiye kadar? Kent Konut’un bu girişimine karşı eğer varsa başka öneriniz, neden yazmadınız?

 

Daha bundan bir süre önce yabancı futbolcular için ödenmesi gereken bedelin bu şirket tarafından karşılandığını ne çabuk unuttunuz? Bir kampanya mı başlattınız? Ya da başka bir şey?

 

Kocaelispor, 1966 yılından bu yana profesyonel biçimde liglerde yer alıyor. Nasut Kayalı’nın emekleri ve gayretleri yanında bu çalışmaların tamamı bugüne kadar hep bir ekip anlayışı içerisinde gelişmiş. Çeşitli kereler Valilerimiz ve Belediye Başkanlarımız bu kulübe çok ciddi katkılarda bulunmuşlar. Kayalı’dan bunları dinledik. Zaten oraya katılanların neredeyse tamamı bu konuyu biliyorlar…  Fakat, yakın gelecekte başka gelişmelerin varlığı da gözlerden uzak değil tabi..

 

Örneğin, genel kurulun ikinci gününde bazı yeni üye olma isteğinde bulunan ve form dolduranlara şahit oldum. Bunun anlamını şöyle değerlendiriyorum: Kısa süre içerisinde olağanüstü bir genel kurul kararı alınacak ve bugün formlara imza koyanlardan bazıları yeni yönetimde yer alacaklar…

 

Ne yazık ki bu taleplilerin sahipleri sanki başkalarının talimatları üzerine bu işi yapıyorlarmış gibi geldi bana! Umarım yanılırım.

 

Gelecekte daha güçlü destekler olacak mı? Bu soruya bugünkü koşullar içerisinde sağlıklı bir cevap vermek çok zor. Ama planlı ve sistematik şekilde tasarlanmayan bir programın ne kulübe ne de bu kente bir hayrı olmayacaktır. Bu konuda herkesin daha dikkatli ve özenli düşünmesi ve davranması gerekir!

 

Bir kulübün mali yapısı, yöneticileri, vizyonu ve diğer konuları yanında herkesin şunu bilmesini istiyorum: Antrenman yapmadan, kondisyonu düzeltmeden, doğru bir teknik ekip kurmadan başarı size uğramaz! Her şey yönetimdir şeklinde düşünülse de antrenman ve kondisyon olmadan güzel sonuçlara ulaşmak mümkün değildir! Bunu bilelim ve yeni gelişmelere hazır olalım!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yavuz Taşkıran - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?