Hüseyin Ayaz

Yeniköylü mütevazı göçmen bir ailenin çocuğu. Bizden biri, her gün sokakta gördüğümüz insanlardan. Aile olarak Ayaz ailesinin politikaya olan ilgisi malum. Uzun yıllardır ilimizde politikanın içinde olmuş ve şehrimizin yönetimine katkı vermişlerdir. Büyük ihtimal ile Hüseyin Başkanın ilgisi de ailenin diğer fertleri gibi genetik bir ilgi.

Hüseyin Ayaz ile ilgili bu şehirde bir sürü şehir efsanesi konuşulur. ‘Aman ha, sakın Başiskele’ye gidip yatırım yapmaya kalkmayın. Başkan kafanızı koparmadan hiçbir işi yapmanıza müsaade etmez’ gibi saçma sapan söylentiler.

Eğer şartlar böyle ise neden şehrimizin en iyi hastaneleri, en iyi alışveriş merkezleri, en iyi otelleri, en güzel kordon boyu Başiskele’de yapılmıştır? Neden bu çevrede çalışanlar Başiskele’de yaşamayı tercih etmektedir? Neden en büyük konut inşaatı hamlesi Başiskele’de yapılmaktadır?

Söyleyeyim, çünkü Hüseyin Ayaz olaylara şöyle bakar:

İlçemize ne faydası var?

Kaç kişi çalışacak?

Mimarisi çevreye uygun mu?

Dünya standartlarında mı?

İlçeye katma değer yaratacak mı?..

Bu sorular için cevabınız varsa bana gelin, ben size eşlik ederek Başkan’a götürür ve görüştürürüm. Hiçbir endişeniz olmasın, Hüseyin Ayaz; Kocaeli’nin en iyi ilçe belediye başkanıdır.

Siz Hüseyin Ayaz’a iyi bir proje ile giden hiç kimsenin geri döndüğünü hiçbir zaman duymayacaksınız. Çünkü o ilçesinin kalkınmasını, Başiskele’nin örnek bir ilçe olmasını çok arzuluyor. Açıkçası, bununla yatıp bununla kalkıyor. Başiskele’yi kalkındırırken, köy yaşamından, şehir yaşamına geçişteki dengeleri de son derece dikkatli ve nezaket içinde kurmaya azami özen gösteriyor. Hüseyin Başkan’ın başka bir işi yok. Herhangi bir ticari işle iştigal etmediği için de o sadece Başiskele’yi düşünen bir belediye başkanı.

Hüseyin Başkan, son olarak da profesyonel bir ekibe jeolojik araştırmalar yaptırarak, bölgede bulduğu doğal kaplıca suyunun topraktan çıkış derecesi tam 57 derece olan termal suyu hemen Başiskele’deki otellere vererek suyun kullanıma geçirilmesi ve toplumsal fayda sağlanması için çalışmalara başlamıştır.

Göreceksiniz, Başiskele, Kocaeli’nin en popüler ilçesi olmaya daha uzun yıllar devam edecektir. Teşekkürler Hüseyin Başkanım.

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Geçenlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin arkasındaki otopark alanına aracımı park ettim ve dikkat çekici bir biçimde ekilen ağaçların büyümeye başladığını gördüm. Çok hoşuma gitti. İbrahim Karaosmanoğlu başkanımızın doğaya olan düşkünlüğünü hepimiz biliyoruz. Eminim ki başkanımın bu konuya özel bir desteği olmuştur. Bu ağaçlar büyüyünce orası müthiş bir alan olacak. Teşekkürler Başkanım.

 

ÖSYM BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Türkiye de bir ilk. İnanın çok şaşırdım.

Adam yapılan hatayı üstüne alınmış ve istifa etmiş. Olacak bir şey değil gerçekten. Bir devlet kurumunun yöneticisi binleri ilgilendiren bir konuda hata yapıldığı için istifa ediyor. Bu adam kesinlikle ajan provokatör.

Nereden çıktı bu istifa işi. Ne haysiyetsiz bir adammış bu. Eski köye yeni adetler getirip kötü örnek teşkil ediyor. Düzenimizi bozuyor.

Bu yapılan saçma istifa ya örnek olursa, hadi buyur bakalım. Hata yapan kurumların başındaki herkes istifa etmeye kalkarsa ne olur bu memleketin hali. Düşüncesiz adam, bir de profesör olacak. Yazıklar olsun, altı üstü binlerce gencin geleceği ile oynanmış. Ne olur yani seneye bir daha girerler sınava genç onlar. Şimdi bir sürü kurumda başkanlık eden insanın huzurunu kaçırmaya değer miydi?

Biraz kara mizah yapmak istedim. Gerçeklik payı varmı dır acaba?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Haluk Ulusoy - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

ali - Haluk bey diyorsunuzki Hüseyin Ayaz ın başkanlıktan başka işi yok diye ben size söyliyeyim Emlakçılık hemde öyle böyle değil

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 17:15
03

can - Haluk bey diyorsunuz ya ilçeye faydası olmayan bir şey yaptırmaz diye şimdi ben size soruyorum Yeniköydeki taş ocğının ilçeye ne faydası var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 17:15
02

BAŞİSKELELİ - Sen bize Hüseyin Ayazı anlatma efendi biz onun çocukluğunu biliriz onda öyle bir nefis varki o mevki makam için yapmayacağı hiç bir şey yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 17:15
01

ahmet - Haluk bey bizde bu ilçede yaşıyoruz Zahmet olmazsa bir gün çıkında ilçeyi bir gezin ne kadar oto parksız ucube site var görün

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 17:15

Anket İzmit Belediyesi 190 aracı kiralamalı mı, satın mı almalı?