Gizle

Kapatılan okulların velileri soruyor: ‘Bizim Paramızı kim ödeyecek?’

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütünün okullarına ve dershanelerine mühür vuruldu.

Çalışanlarının, öğretmenlik lisansları iptal edildi.

Bazı illerde FETÖ okullarında yapılan aramalarda gizli bölmeler ve odalar bulundu.

Okullar ve dershanelerin artık bu örgütün para kaynağı olma şansı yok.

Bütün bu gelişmeler yaşanırken önceki gün akşam saatlerinde bir vatandaş aradı.

 “Ya biz bunların soru bankaları geniş diye TEOG sınavına hazırlanan çocuğumuzu kayıt ettirdik.

Parasını da peşin verdik. Şimdi bu okullar kapandı, paramızı kimden geri alacağız?” diye sordu.

Bu önemli ve ilginç bir ayrıntı aslında…

FETÖ’nün okullarına bilerek ya da bilmeyerek çocuklarını kayıt ettiren vatandaşlar, ödedikleri eğitim bedellerini nasıl geri alacaklar?

Devletin el koyduğu bu okullar Milli Eğitim kontrolünde devlet okulu ya da özel okul olarak hizmet vermeye devam edecek mi?

Bu konuyla ilgili olarak OHAL Bürosundan sorumlu Vali Yardımcımız Dursun Balaban’ı aradım. Vatandaşın bana sorduğunu ben de kendisine sordum.

Bana, “Bu durumla ilgili hemen bir cevap vermem mümkün değil. Bu konuyu gerekli yerlere taşıyacağım. Ancak bilinmesi gerekir ki kimse mağdur olmaz. İlerleyen günlerde vatandaşın bu tür mağduriyetleri giderilir” dedi.

İşin Türkçesi, hiç birimiz bu ayrıntıyı daha önce düşünmedik.

Sadece okul velileri mi, kapatılıp da kiralık olan okul, sendika, derneklerin ev sahipleri de alacaklarını kimden tahsil edeceklerini merak ediyor.

 

 

 

İbrahim Bulut, Kılıçdaroğlu’nu başbakan görmeye razı

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, özünde iyi ancak muhalefete karşı sivri dilli bir siyasetlimiz. Genelde kendisini CHP’li yöneticilere karşı gösterdiği tutum ve onlara yönelik yaptığı paylaşımlarla biliriz.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar CHP’lileri genelde öfkelendirir.

İbrahim Bulut, CHP ile ilgili dün yeni bir paylaşımda bulundu.

Ancak bu kez yazdıkları CHP’lileri diğer paylaşımları kadar kırmadı.

Hafif bir imanın dışında, Bulut’un yazdıkları hoşgörüyle karşılanabildi.

Bulut CHP’nin Demokrasi Mitingi’yle ilgili şunları paylaştı, 

“CHP'nin Taksim'de düzenlediği "Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi"ne katılmayı istedim ama fırsatım olmadı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını izledim ve beğenmedim de.

Ancak, postalların gölgesinde olmaktansa Kılıçdaroğlu'nun Başbakan olmasını tercih ederim.
Zira; en kötü demokratik yönetim, en iyi darbeci yönetimden iyidir.

 

 

 

Seyfettin Kayalı’nın 4’üncü kitabı çıktı

İzmitli halk şairi Seyfettin Kayalı 4’üncü şiir kitabını bitirdi. Piyasaya sürülen “Her Gülden Bir Dal” isimli kitap 176 sayfa.

Daha önceleri “Edirne’den Ardahan’a Yarenlere Sevgi Seli, “İl İl Türkiyem ve Muhterem Dostlar” isimli kitaplarını yayınlamıştı. Kitabında şehit ve gaziler için de şiirler kaleme alan 1934 Kars doğumlu olan yazar Seyfettin Kayalı, Milli Eğitim emeklisi.

 

 

 

Sürat Kargo kullanıcıları mağdur

Son günlerde aldığımız şikayetlerin başında Sürat Kargo kullanıcıları geliyor. Eşya, evrak hatta yiyeceklerin kargoya verildiğini söyleyen vatandaşlar bu eşyaların adreslerine ulaşmadığını söylüyor.

FETÖ/PYD Terör Örgütü’nün bünyesinde olduğu bilinen kargo firması müşterilerine belli bir açıklama yapmıyor. Her arandıklarında gönderilerin 2 gün içerisinde adreslerinde olacağı söyleniyor. Fakat hiç kimse beklediği ürüne henüz kavuşamamış. İddialara göre firmanın kargo yüklü araçları polis tarafından bağlanmış ve kargolar şirkete teslim edilmiyormuş. Bir başka iddiaya göre de bu gecikmelerin nedenlerinden biri de darbe girişimi sonrası yaşanan gelişmelermiş.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

10

Mülayim - Bu okulların yönetimi. Kayyım da değilmiydi? Ozaman neden kapatıldı? Neden insanlardan erken kayıt parası alındı? Burada tek suçlu devlet. El koyduğu okulu kapatarak mağdur üretiyor...

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49
09

Turk - Haymanali Devlete sorduk tabi sana kim izin verdide bu okulu açtın dedik maliye MEB belediye hepsinin iznini gösterdi hatta benimkinin açılışı Başbakan tarafından yapılmış

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49
08

yasin - yakhan mısın herneysen boş boş konuşma devlet kimin ne olduğunu iyi biliyor inançlı olmak suçsa ve çocuklarımızı daha ahlaklı yetişmesi için fedakarlık yapmak suşsa o zaman olabilir düne kadar kimin aklına gelirdi maden böyle bir durum var neden kapatılmadı daha çok kurban vermek için mi

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49
07

Sibel - Gerçekten teog için çocuğumuzu bilmeden bu okula kayıt yaptırdık hemde parayı peşin istediler verdik veli olarak mağduruz bilgl alıp bizimlede paylaşırsanız memnun oluruz.

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49
06

Turk - Okula göndermeni z normal Devlet izin vermiş bununla fetocu olunmaz size fetocu diyenleri arastirsinlar sülalesi zaman deden gazeteye abonedir

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49
05

yasin - Merhaba

Ben kapatılan bu okullara çocuklarımı gönderen bir veli yim.Bu okullara gönderirken tek amacım ve gayem sadece daha iyi bir eğitim ve ahlaklı yetişmelerini sağlamak olmuştur.Ve bugün geldiğimiz noktada devletimiz bize sanki bir kusur işlemiş gibi muamele etmektedir.yeni dönem için verdiğimiz kayıt paraları geri ödenmediği gibi birde zan altında bırakılmaya çalışılmaktadır oysa bu oluşumu bizim içimize sokan bizim bu sonuca gelmemize sebeb olanlar kimse en büyük suçlular onlardadır.

Bu konuda mağduriyetimizin giderilmesi devletimize düşen bir vazifedir

saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49
04

Fethi - Benim kızım rahatsız etrafımızda başka okul olmadığı için fetö nün okullarından birine gönderdik 5 bin lira para verdik ama devlet paramızı vermiyor ben , fetö yü savunmuyorum ama paramızı versinler

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49
03

Kandırılan - Burda hayt huyt konuşanlar kendileri de yanılıp bu fetöcülere aldanırlar umarım.

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49
02

HAYMANALI - DEVLETEMİ SORDUNUZ KAYIT YAPTIRIRKEN FETÖ VERİR SİZE

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49
01

VATANDAŞ - ÇOCUKALRIMIZI MEB İZİNLİ (DEVLET ONAYLI) YASAL BİR OKULA YAZDIRDIK. BU GÜN KAPATILDIYSA, DEVLET VATANDAŞI HER TÜRLÜ MAĞDUR ETMEYECEKTİR..

Yanıtla . 0Beğen 25 Temmuz 17:49

Anket Ekmeğe yapılması planlanan zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?