Anlamıyorum !

Yeryüzündeki tek Müslüman ülke biz miyiz? Galiba öyle. Bir mahsuru var mı elbette yok ama bizde Müslüman’ız diye takiye yapan Arapları artık susturmak lazım.  Bosna’da Müslüman katliamı yapılıyor, Myanmar , Arakan’da Müslüman katliamı yapılıyor , Suriye’de Müslüman katliamı yapılıyor , haydi kardeşler bunu durduralım. Evet yüzde yüz katılıyorum durdurulması lazım. Peki ama sıcak yumurtalarının üstünden hiç kıpırdamayan sözde Müslüman Araplar nerede? Attı mı mangalda kül bırakmayan EN MÜSLÜMAN Araplar neden hiç ellerini cebine atmıyor?

Arap’ın dini uzun zaman önce değişmiş. Onların tek ilgilendiği şey Müslümanlıktan elde edilen gelir ve petrolden gelen yeşil, yeşil dolarlar.

 

AB’ ye girme hayalleri suya düştü

Alman Başbakanı Merkel sonunda baklayı ağzından çıkardı. Türkiye hiçbir zaman AB’ye giremez. Bunu söyleyen lider azınlığına oda katıldı. Aslında hepimizin cevabını bildiği ama yüksek sesle söylemeden idare ettiğimiz bir konu bu.  Orası Hıristiyan kulübüdür, kuruluş amacı barıştır ama kendi içlerinde barıştır. Türkiye’yi asla almazlar.  Neden mi?

Gerek fiziksel, gerekse anlayış bakımından farklı olan bizleri yanlarında görmekten hoşlanmıyorlar. Irkçı ve faşist bir bakış acısı Avrupa’da her daim vardı, var olmaya da devam edecektir. Bizim sürekli söylediğimiz şey şu ; Türkiye çok stratejik bir ülke bizden vaz geçemezler…

Siz öyle zannedin.

Bizi hiçbir zaman eşit görmediler ve her fırsatta kendi menfaatleri doğrultusunda politikalar izlediler.  Örneğin, gidin bir vize müracaatında bulunun, sizden istemedikleri evrak kalmaz, canınızı alırlar, hadi vize aldınız sınır kapısında polis sizi öyle bir psikolojiye sokar ki  kendinizi potansiyel suçlu sanırsınız. Ama eğer Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı suç işlediyseniz , PKK’lı veya FETÖ’cüyseniz Size Avrupa’nın kapıları sorgusuz sualsiz açılır. Türkiye düşmanlarını baş tacı ederler.

 

KSO

Geçenlerde Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Sayın Ayhan Zeytinoğlu’nu ziyaret ettim. Ayhan Bey benim nerede ise 30 yıllık arkadaşım, dostumdur. Özel sohbetimizden sonra, bana oda binasının zemin katına yaptıkları liman vinci operatörü yetiştirme simülatörlerini gösterdi hayran kaldım. Ayhan başkan ve ekibini tebrik ediyorum. Müthiş bir iş yapmışlar orada yetişecek gençler dünyanın her yerindeki limanlarda çok kolaylıkla iş bulabileceklerdir.  Bravo başkanım.

 

KÖRFEZDEKİ İSKELELER

Biliyor musunuz ?

İzmit körfezinde bulunan bunca özel iskele arasında izin ile yapılan ve devlete işgaliye ödeyen sadece 2 iskele sahibi  var.  Kim bunlar diye merak ediyorsanız birini söyleyeyim. Başiskele sahilindeki Wellborn Luxury Hotel. Diğeri …….. o isim bende saklı.  Şunu bilin ki, diğerlerinin tamamı kanunsuz ve izinsiz. Liman Başkanlığına sorarsanız size teyit edeceklerdir.

Bu izinsizlik ve başıbozukluk deniz kenarlarında öyle bir hale geldi ki, Başiskele Balıkçılık Derneği adı altında çalışan bir dernek, kamuya açık olan sandal çekek yerini telle kapatarak işgal etmiştir. Kamu parası ile yapılan bu alan şu anda işgal ve kilit altındadır. İlgililere duyurulur.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Haluk Ulusoy - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?