Cumhurbaşkanına ŞİKAYET EDİN!

Ak Parti’de beklenen revizyonlar tüm hızıyla sürüyor.

“Neticesi ağır olur” diyerek Erdoğan’ın görevi bırakmalarını istediği Ankara, Balıkesir ve Bursa Belediye Başkanlarının istifası an meselesi. Gözler bu isimlerin istifalarına kilitlenmişken, geçtiğimiz aylarda Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine getirilen Şaban Dişli’nin istifa haberi yansıdı ekranlara.

Dişli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yıpratmamak adına istifa ettiğini açıkladı.

Ortalıkta bir sürü soru işareti dolaşırken, bir de bu istifa neyin nesi diye düşünüyor insan…

 Bu davaya zarar verdiğini şimdi mi anladı da istifa etti?

Elbette değil. Dişli’nin partide yerinin olmadığını millet Erdoğan’a zaten bildirmişti.

Partiye gönül vermiş seçmenin yani “milli iradenin” isteği yerine geldi ve Dişli ile yolların ayrılması gerektiği karara bağlandı.

Bunda anlamayacak bir şey yok, tabanın görüşüne önem veren Erdoğan belli ki bu seçim öncesinde de benzer bir yola başvuruyor.

Zaten bunca yıl iktidarda kalmanın formülü de bu değil mi?

Erdoğan, halka rağmen siyaset yapılmayacağını en iyi bilenlerden.

Dişli’nin istifasını da bu minvalde okuyabiliriz.

**

İstifalarla ilgili olarak “Seçimle gelen seçimle gider” sözünü muhalefetin gündeme getirmesi de işin en komik tarafı. Yahu bu insanları milletin önüne zaten parti getiriyor.

Getirilirken yapılan kamuoyu yoklamaları, anketler, beklentiler, şimdi de yapılıyor ve yetersiz kalanlardan verilen görevler alınıyor.

Millete dayalı siyaset deyip durduğumuz bu işte.

Bu arada istifa ettirmek kimseyi aklamak olmamalı.

Herhangi bir suça karışmışlarsa elbette yargı önüne çıkartılmalılar.

İstifa etmek erdemdir diyerek yanlışları örtülmemeli.

Bunu zamanla göreceğiz.

**

Şimdi gelelim sürecin nasıl devam edeceğine… İstanbul ve Ankara gibi uzun zamandır parti içinde önemli konumlarda olan isimler, büyükşehir belediye başkanları görevden el çektiriliyorsa, gerisini siz düşünün artık.

Herkes etrafına bir baksın! Bu isimlerden daha çok Erdoğan’a yakın olan, daha güçlü bir isim gözünüze takılıyor mu? Mümkün değil… Süreç oldukça kritik işliyor.

Bıçağın sırtındaki iktidar partisi ve önümüzde bizi bekleyen müthiş önemli bir yerel seçim var. Bırakın Erdoğan ve ailesine yakın diye aday gösterilmeyi, en ufak bir risk taşıyan veya halkın olumsuz görüş belirttiği kişi Bilal Erdoğan bile olsa aday gösterilmesi artık mümkün değil kanaatimce.

**

O yüzden seçim vaatlerini yerine getiremeyen, çözüm üretemeyen, halkla arasına duvarlar örmüş, dinamik ve vizyon sahibi olmayan belediye başkanlarını Cumhurbaşkanı’na belgeleriyle birlikte şikayet edin! Ayrımcılık yapan, iş yapmayan, parti vizyonuna yakışır davranmayan kim varsa, ülke menfaatleri adına yapın.

İftira atmadan, gerçekçi, net bir şekilde derdinizi anlatın yetkili mercilere.

Anlatın ki; kimse kısa zamanda kurduğu yalan dünyasında milleti küçük görerek “o kim oluyor” havalarına girmesine rağmen, partide kurduğu ikili ilişkilere güvenerek yeniden aday olacağını filan düşünemesin!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Altınkaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

gncgl - sayın Altınkaya istifanın sebebi neden açıklanmıyor şayet devlet millet ve görevi kötüye kullanma ise , bu istifa edilmesi ön görülen kişiler neden ödül olarak istifa ettiriliyorda bir cezai yaptırıma geçilmiyor .Zaten yeterince nemalanmış kişiler istifa etseler ne olur ? Bu şahıslara öyle cezalar ön görülmeliki bir dahaki dönemlerde bu mevkilere gelecek olan kişiler ona göre görev alıp çalışmalarını yapsınlar .Oysaki seçim döneminde kuzu misali boynu kıldan ince görev aşkıyla yanıp tutuştuğunu beyan edip hak hukuk adalet deyip çalışaçağacağını vaat eden ayrımcılık yapmıyaçağını torpil denilen kelimenin lugatında olmadığını söyleyen kişiler,, o mevkiye geldiğinde nasıl oluyorda bu kadar iradesiz oluyorlar .Zamanında baklava ,ekmek çalan kişiye hapis uygun görülür cezası kesilirdi ,lakin şimdi durum farklı .

.İstifa yerine direk adli merciler uygundur buda halkın ortak görüşüdür..

Ne güzel final yapmışsınız yazınızda " kimse kısa zamanda kurduğu yalan dünyasında milleti küçük görerek “o kim oluyor” havalarına girmesin , partide kurduğu ikili ilişkilere güvenerek yeniden aday olacağını filan düşünemesin!" saygılar,

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ekim 17:15

Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?