Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun düzenlediği Çanakkale İçtaş Spor kulübünün destek verdiği Açık Su Milli Takım Kampı, 10-27 Haziran 2017 tarihleri arasında Çanakkale Karabiga’da gerçekleşti.

25-26 Şubat tarihinde yapılan seçme yarışlarında başarılı olan sporcuların çağrıldığı mili takım kampı iki grup şeklinde, 53 sporcu ve milli takım antrenörlerinin katılımıyla yoğun bir şekilde devam etti. Başkanlık görevini gururla yürüttüğüm Kocaeli Yüzme Kulübü’nün 4 sporcu da elde ettikleri güzel derecelerle bu kampa katılmayı hak etti.

Çağatay Üstününal, Emre Aygün, Azra İkram ve Berra Çakar Çanakkale’nin serin sularında 10 gün sürecek olan kampta tüm birikimlerini sergiliyor. Günde iki deniz ve iki kara antrenmanı yaparak çalışmalarını sürdüren mili takım sporcularımız, bir hayli yoruluyorlar. Üstelik kamp sürecinin son gününde bir müsabaka da (bugün) onları bekliyor.

Sporcularımıza kamp süreci boyunca KYK teknik direktörü ve Türkiye Yüzme Federasyonu Acık Su Teknik Kurul üyesi Sabri Bozca’da eşlik ediyor. Sabri hocamızla birlikte, bir dönem havuzlarda fırtına gibi esen rekortmen sporcum ve şimdi ise kariyerine antrenörlüğü ekleyen canım oğlum Hakan Sofuoğlu da milli takımımızla birlikte bulunuyor. Tüm kafilemize ise Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Önem eslik ediyor. Bir an oradan ayrılmadan, tüm ayrıntılarla ilgilenerek. Bu ayrı bir güven veriyor tabii ki, hem teknik kadroya hem de sporculara.

Bayramdan önce başlayan ve bayram bitimine kadar devam edecek kamp gerçekten zorlu bir mücadele gerektiriyor. Bayramlar belki de en hassas günlerimiz, tüm ailenin bir arada olduğu, çocuklara özenin daha fazla gösterildiği özel günler.

Şöyle bir düşünmenizi istiyorum; henüz 12-13 yaşındalar ve ailelerinden km uzaklıkta denizin ortasındalar. Yoğun antrenmanlar, güneş ve kamp süreci. Ve bir bayram günü. İşte belki de en zoru o. Yaşıtları yeni elbiseleriyle sosyalleşirken, onlar Ay yıldızlı bayrağımız için var güçleriyle çalışıyorlar.

İşte geleceğimiz olan pırıl pırıl çocuklarımız, başarılı olmak için sabah 4.30’da uyanan, arabada yemek yiyen, ders çalışan, sosyal hayatı spor olan, TV nedir bilmeyen, herkes evde sohbet ederken saat dokuzda yatmak zorunda olan çocuklar onlar…

Madalyonun diğer yüzünü çevirince ise, ayakları yere sağlam basan, kazanmayı kaybetmeyi bilen, zamanı doğru kullanabilen, sağlıklı, kararlı, ölçülü, sosyal, pırıl pırıl çocuklar… Ve işte 12 yaşında bir bayram günü ülkemiz adına kulaç atmak için çalışan minik yürekler…

Öyle kararlı ve güzeller ki, onları herkesin tanımasını isterdim…

Birçok yetişkinin yapamadığı şeyleri yapıyorlar. İşte bu çocuklara baktıkça gelecek için umutlanıyorum işte…

Her sezon onlarca şampiyonluk tadıp, birçok müsabakaya katılıyoruz. Hem yüzme sporunu tabana yayıyoruz, hem de performans anlamında ciddi işlere imzamızı atıyoruz. Bu kocaman bir ekip çalışması gerektiriyor tabi. Gerek teknik kadro gerekse yönetim ne gerekiyorsa yapıyorlar. Tüm KYK ailesiyle gurur duyuyorum ve inanıyorum ki çok güzel günler bizleri bekliyor.

Bu mübarek bayram günü ay yıldızlı bayrağımız için kulaç atan yüreği kocaman evlatlarımız için sizden bir alkış istiyorum. Bu destek bile onlara yetecektir inanın. Kalbimiz sizlerle çocuklar…

Bugün belki bayramı kutlayamadınız ama inanıyorum ki bu azminiz sayesinde bizler ilerde başarılarınızla bayramı yaşayacağız

En son olarak ne diyoruz;

Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Işıl Bozca - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?