Gizle

Erbakan Vakfı’dan Milli İttifak’a bu listeye oy vermeye gerek yok!

7 Haziran genel seçimleri öncesinde Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi (BBP) arasında ittifak sağlandı.

Milletvekili aday listelerinin birleştirilmesi sonrasında oluşturulan listeler YSK’ya teslim edildi.

Listelerin teslim edilmesi sonrasında Milli İttifak listesi üzerinden kamuoyunda tartışmalar devam ediyor.

Özellikle listenin birinci sırasında yer alan Hasan Bitmez konusunda SP’nin tabanı olmak üzere Erbakan Vakfı’na gönül verenlerin üstünde durdukları en önemli gündem maddesi…

 **

Gebzeli olan Hasan Bitmez, kendisiyle aynı bölgeden SP’nde siyaset yapan Birol Aydın sayesinde partideki basamakları hızlı çıktı.

Bu yükseliş onu Teşkilat Başkanlığı’na getirdi.

Parti içerisinde kaynamalar işte bu noktada başladı.

Bitmez tarafından ülke genelinde teşkilatlara yönelik yapılan operasyonlar partilileri çileden çıkardı.

Bu durum Bitmez’in parti içerisinde birçok kişi tarafından sevilmeyen insan ilan edildi.

 **

Zira Bitmez, her ilçe, ilçe kongresine müdahil olarak istişare yapmaktan uzak ben yaptım oldu mantığı ile listeler hazırlanarak başkanlar atandı.

Bu atamalar yapılamadıysa siyasi partiler kanunda ki açıklıklar değerlendirilerek kendi listelerinin seçimleri kazanmaları sağlandı.

Bunun en muhteşem göstergesi ilimizde yapılan SP İl Kongresinde Mehmet Aras ile Sinan Ejderoğlu arasında yaşanan başkanlık yarışıdır.

 **

 SP Kocaeli İl Başkanlığı kongresinde yaşanan gerilimleri sözde çözmek için gelen Teşkilat Başkanı Hasan Bitmez, divan başkanlığı yaparken İl Başkanlığı’na aday olan Mehmet Aras’ın listesini kast ederek “Bu listeyi okumaya gerek yoktur” sözü partililerin halen kulaklarında çınlıyor.

Bu lafı duyan partililer o tarihte salonda büyük tepki göstermişlerdi.

 **

O dönemde Fatih Erbakan’a destek verenleri partiden aforoz edenler, Milli İttifak’a oy alabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Fatih Erbakan tarafından kurulan Erbakan Vakfı’nda SP’nden aforoz edilenler bir araya geldiler. Bu birliktelik sıradan bir birliktelik değil tabii ki…

SP’nin birçok ilçede teşkilat sorunu yaşarken Erbakan Vakfı’nın ilin tamamında olduğu gibi ülke genelinde de teşkilatlarının hepsi kurulmuş durumda…

 **

Şimdi Erbakan Vakfı içerisinde birçok isim tarafından “Keser döner sap döner gün gelir hesap döner” sözünü hatırlatmaya başladı.

7 Haziran genel seçimlerini yakından takip eden ve ülke genelinde organize bir şekilde hareket eden vakıf üyeleri SP’nin birinci sıra adayı Hasan Bitmez’in sözünü herkese hatırlatıyorlar. O gün ciddiye alınmayan Erbakan Vakfı üyelerinden bugün SP’liler oy istemeye başladılar.

 **

Erbakan Vakfı üyeleri kendi aralarında yaptıkları değerlendirme sonrasında Bitmez’in söylediği “Bu listeyi okumaya gerek yoktur” sözüne karşılık 7 Haziran genel seçimleri öncesinde Milli İttifak listesini kast ederek “Bu listeye oy vermeye gerek yoktur” demeye başladılar.

Erbakan Vakfı ile SP arasında yaşanan gerilim yeni bir boyuta girdi. SP’liler tarafından her platformda ötelenmeye çalıştıkları vakıf üyeleri bir şekilde de olsa SP’nin önüne çıkabiliyor.

Bu durum ancak Taktiri İlahi demekle açıklanabilir.

 

AKP’li Yılmaz'a Yuvacık'ta yoğun ilgi

Yaklaşan 7 Haziran seçimleri için AKP adayları çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  AKP adaylarından Mehmet Akif Yılmaz Yuvacık’ta hayatını kaybeden Mustafa Varol'un cenazesine katıldı. Cenazenin ardından vatandaşlar ile bir araya gelen Yılmaz esnafla sohbet etti. Yuvacıklı vatandaşlar Yılmaz’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Şevki Yılmaz’ın oğlu olan Mehmet Akif Yılmaz, partinin parlayan yıldızları arasına şimdiden girdi.

 

İzmit’te ilginç ceza

İzmit Belediyesi’nin şehrin temizlik ve düzeni sağlamaya yönelik titiz çalışmaları, hayata geçirdiği yeni uygulamalarla devam ediyor. İnşaat çalışması yapan firma ya da şahısların yolun ve çevrenin kirlenmesine sebep olduğunu belirten yetkililer “İnşaat sırasında oluşan bu olumsuzluklar hizmet bedeli karşılığında belediyemizin arozözleri ile yıkanarak temizlenmektedir. Bu hizmeti alacak olan inşaat firmaların ya da şahısların belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir” şeklinde konuştular. Güzel uygulama, çevreyi kirletenlerden para alınıyor, ve kirletilen yerler temizleniyor.

 

Hıdırellez şenlikleri için toplantı yapıldı

Mayıs ayı yaklaştı. Bu ayda hıdırellez şenlikleri var. 2015 Yılı Hıdırellez etkinlikleri kapsamında İl Kutlama Komitesi önceki gün toplantı yaptı. Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan Zamburkan’ın başkanlık yaptığı toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Cansız, İzmit’te bağlı Bayraktar, Mecidiye ve Balören köyü muhtarları, İzmit Belediyesi temsilcisi Şaban Yazıcı,  Şube Müdürü Hatice Doğancı ve araştırmacı Ali Aktaş katıldı. Son yıllarda hıdırellez şenliklerie yeterince ilgi gösterilmediğini düşünüyorum. Umarım bu komite güzel bir organizasyona imza atar.

 

AKP’de Körfez ilçe birinci oldu

7 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP’de bütün teşkilat mensupları çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İl Kadın Kolları Başkanlığı’na gelen Emine Zeybek ilçe kadın kolları başkan ve yönetimleriyle birlikte SKM çalışmalarına hız verdi. 15 günlük SKM çalışmalarının değerlendirilmesi sonrasında Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Özbak ve yönetimi birinci olurken, Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu ve yönetim kurulu ikinci, Dilovası İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut ve yönetimi üçüncü oldu. İl Kadın Kolları Başkanı Zeybek, ilçe başkanlarını tebrik etti.  

 

Coşkun Kırtasiye’den önemli bir etkinlik

İzmit'in en büyük kırtasiye ve kitap mağazalarından biri olan Coşkun Kitap Kırtasiye Mağazası, Türkiye'nin en ünlü yazarlarından biri olan Kahraman Tazeoğlu’nu imzaya getiriyor. Çarsı merkezde bulunan iki katlı AVM ve binlerce çeşidi ile lisanslı ürünleriyle İzmit’te elit bir müşteri tabakası bulunan Coşkun Kitap Kırtasiye Mağazasının sahibi Murat Öztürk bugün saat 14.00’te başlayacak imza için tüm yazarın sevenlerini mağazaya imzaya ve kendisiyle birebir tanışmaya beklediğini söyledi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?