Bir valinin ardından…

Son valiler kararnamesiyle birlikte ilimizin valisi Hasan Basri Güzeloğlu Diyarbakır’a atandı. Yaklaşık üç yıldır Kocaeli’de görev yapan Güzeloğlu, geldiği günden itibaren birçok önemli başarıya imza attı. 

Alışılagelmiş bürokratlardan çok farklı bir imaj sergiledi.

Dışarıdan çok şatafatlı gözüken o saray gibi binaya, makamına hapsolup kalmadı.

Problemleri yerinde gördü, halkın arasına karıştı.

Yetmedi ilçelerde çalıştaylar düzenledi. Aylarca süren problemler dakikalar içerisinde çözülmeye başladı.

Muhtarlarla çok yakın ilişki kurmayı başardı.

Bu sayede mahalle mahalle sorunlara çözüm yolu aradı.

Özellikle eğitim sıralamasında yerlerde olan Kocaeli’nin bu imajını üst seviyelere taşıdı. Son onlarda olan sıralama, ilk onlara kadar yükseldi. Okulların fiziki durumundan öğretmen açığına kadar her ne sorun varsa kararlılıkla üzerine gitti.

Disiplinli ve kararlıydı.

Görevini ihmal eden ya da eksik yapan personele hiç tahammülü yoktu. hem Devletin makamını temsil edip, hem de halkla yakın ilişki kurabiliyordu. Bu uyumu sağlayabilmek gerçekten beceri isteyen bir özellik…

**

İşte bu özelliklere sahip bir vali olarak Diyarbakır’a atandı. Bu atamanın da sıradan bir atama olduğunu düşünmüyorum. Diyarbakır gibi önemli bir kentte görevlendirilmek, büyük bir başarıdır. Bu kente atanabilmek için hem üstün idareci özelliklerine sahip olacaksınız, hem de Cumhurbaşkanı’nın tam güvenini kazanacaksınız.

Bu anlamda Vali Güzeloğlu Kocaeli için de gurur kaynağı oldu. Tüm Kocaeli kendisini bir hemşehrisi olarak görüyor ve bundan sonra da öyle görmeye devam edecektir. Kendisine verdiği hizmetler ve kente kattıkları dolayısıyla teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.

 

Büyükakın Bilecik’e atandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter olarak görev yapan Tahir Büyükakın’ın da Bilecik’e vali olarak atanması bir başka gurur kaynağı oldu.

Büyükakın, Münir Karaloğlu ve Ersin Yazıcı’nın ardından Büyükşehir’den vali olarak atanan üçüncü isim oldu.

Bu atamayla birlikte genel sekreterlik koltuğunun ne derece önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Büyükakın çok fazla görünen bir yüz olmasa da, perde arkasında işleri yürüten kişinin kendisi olduğunu herkes bilir.

Çalışkan ve disiplinli bir kişiliğe sahip olan Büyükakın şimdi Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulduğu Bilecik’te vali olarak görev yapacak. Bu atama da ilimiz açısından oldukça gurur verici bir durum. Başarılar diliyorum.

 

Genel sekreter kim olur?

Tahir Büyükakın’ın Bilecik’e vali olarak atanmasının ardından gözler genel sekreterlik koltuğuna çevrilmiş durumda.

Öyle ya, bu koltuğun sıradan bir koltuk olmadığına kamuoyu da şahit olmuş oldu.

Birçok isim üzerinden tahminler yapılan bu koltuk için son sözü yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söyleyeceğinden şüphemiz yok…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Altınkaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ferda - Oradaki vali ustun basarisizmiydi da Diyarbakirdan atandi.Herkes zorlu illerde gorev yapacak.Ustun basarisini orada gorelim Guzeloglun'un.Herkes gorevini yapsin Kimse halka lutfetmesin Yapamiyorsa da durmasin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Haziran 17:15

Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?