Gizle

Türkkan’a göre 17 Aralık süreci film olsa Oscar alır!

17 ve 25 Aralık 2015’teki Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun üzerinden 1 yıl geçti… Ama hala sıcaklığını koruyor…

Meclis’te verdiği soru önergeleriyle gözünü rekora diken MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, önceki gün bir televizyon programında canlı yayına katıldı. Türkkan programda çözüm sürecinden 14 Aralık operasyonuna, hırsızlık ve yolsuzluklara kadar birçok konuda çarpıcı mesajlar verdi.

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunda el konulan paraların daha sonra iade edilmesini eleştiren Türkkan bunu bir komedi filmine benzetti: “Devlet soyulacak, paralara el konulacak daha sonra paralar faiziyle iade edilecek. Bu durumu yarın öbür gün film konusu yapsanız Oscar alır.”

**

Oğlunun kasasında milyon dolarlar çıkanların Meclis'te pervasızca dolaştığını söyleyen Türkkan’ın  bu konuda mesajı vardı: “Bakan eskilerine söylüyorum; nereye giderseniz gidin gözünüzün önünde bir pankart hep olacak ‘Hırsız’ yazacak. Nereye giderseniz gidin, kulaklarınızda bir kelime çınlayacak ‘Hırsız’ diye duyacaksınız. Hiç öznesi olmayacak, ama hırsızın kim olduğunu hep anlayacaksınız.”

**

Türkiye’nin Misak-i Milli sınırları içerisinde pazarlıklar yapıldığını belirten Türkkan, çözüm sürecini sert sözlerle eleştirdi: “Pazarlıkları muhalefet bilmiyor, Parlamento bilmiyor, Bakanlar bile bilmiyor. Ortada gerçek olan tek bir şey var bu ülkenin başına çorap örülüyor.”

**

Güneydoğu'da Devlet otoritesinin kaybolduğunu ifade eden MHP’li Türkkan, İktidar Partisi’ni Güneydoğu’yu gözden çıkarmakla eleştirdi: “AKP hafızasında Güneydoğu'yu gözden çıkarmış. Şu an sadece toplumun gazını alıp dikte ettirilmesi kaldı.”

**

Türkkan’ın çözüm süreci ile ilgili mesajları şöyle;  “Çözüm süreci başladığından beri askeri araçlar daha fazla kaza yapmaya, askerler daha çok intihar etmeye başladı.”

“Askeri teröristin karşısından çekerseniz çatışma olmaması normal”

“Silahsız darbeden bahsedilecekse en güzel örnek AKP’dir.”diyen MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Bu konuda kimse AKP’nin eline su dökemez.” ifadesini kullandı.

**

Türkkan’a 14 Aralık’ta Medyaya yönelik düzenlenen operasyon da soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makul şüpheli yasasını onaylamasından iki gün sonra 14 Aralık operasyonunun yapıldığına dikkat çeken Türkkan, bu operasyonla tek yapılanın zulüm olduğunu belirtti:

“14 Aralık operasyonundan hiçbir şey olmaz.  Sadece ve sadece insanlara yaptıkları zulümle kalır.”

“Ekrem Dumanlı'dan, Hidayet Karaca'dan ne yaparsanız yapın terörist çıkartamazsınız.”

**

Türkkan’ın açıklamaları böyleydi…

Anlaşılan 17 ve 25 Aralık operasyonları iye çözüm süreci gündemdeki yerine korumaya devam edecek.

 

Efetur’dan 5 yolcusuna ödül

Efetur geleneksel hale getirdiği her yıl en çok yolculuk yapan 5 yolcusuna hediye  etkinliğini bu yıl da gerçekleştiriyor. Bugün saat 10.00 da Efetur genel merkezinde düzenlenecek bir toplantı  ile Genel Müdür K. Alper Birant tarafından yolculara ödülleri verilecek.

 

Berberlerden “jilet” açılımı!

Derinceli berber Rasim Uyan, şu sıralar yeni bir kampanyaya imza atıyor. İzmit Eski Hamam Sokak’ta faaliyette bulunan Shenay Bayan Kuaförü sahibi Şenay Şenocak ile birlikte jilet ve iğne toplama kampanyasını başlatan Uyan, herkesi bu kampanyaya davet etti. Bilindiği gibi berber ve kuaförlerde kullanılan jiletler ve iğneler çöp kutularına atılıyor. Bu da büyük tehlike yaratıyor. İnsanlar ellerini kesiyor, sokak hayvanları bundan zarar görüyor.

Şenay Hanım, Almanya’da seminerler veriyormuş. Almanya’da berberler ve kuaförler jiletleri eczanelere veriyor, onlarda ilgili yerlere gönderiyormuş. Rasim Uyan, jiletlerin toplanması konusunda İzaydaş yetkilileri ile görüşmüş, jiletler ve iğneler için bir toplama merkezi oluşturulmasını istemiş.

Berberler Odası Başkanı Mustafa Kurt da belediye başkanları ile görüşeceğini belirtmiş. Aslında jilet ve iğne konusu basit görülebilir, ama hiç de öyle değil. Almanya’da jiletler ve iğnelerle ilgili bir sistem kurulmuşsa, bu ülkemizde de kurulmalı diye düşünüyorum.

 

Aydınlar Ocağı Arvasi’yi unutmadı

Kocaeli Aydınlar Ocağı vefatının 26. yılında “S. Ahmet Arvasi'yi Anma Programı” düzenledi. Bugün saat 19.00’daki program İzmit Sekapark Mevlevi Evi’nde gerçekleşecek. “Türk- İslam Ülküsü” adlı eserleriyle çok önemli izler bırakan değerli mütefekkir S. Ahmet Arvasi’yi ve Türk- İslam Ülküsü’nü, Arvasi Hoca'nın en yakınında yetişmiş, Türk-İslam Ülküsü'nü kendisine hayat felsefesi seçmiş bir aydın Dr. Semih Uşaklıoğlu anlatacak.

 

Aydınlık’tan veda ziyareti

Kocaeli’de uzun bir zaman Sağlık Müdürü olarak görev yapan, daha sonra Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine getirilen Hasan Aydınlık, 31 Aralık’ta görevden ayrılması nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi.

 

Petkimliler 4 Nisan’ı bekliyor

Petkim A.Ş Karbon Siyahı mensuplarının “Geleneksel Buluşması” Ali Şişman ve Sebahattin Yağız' ın organizasyonuyla önceki gün Kocaeli Sivil Toplum Merkezi’nde yapıldı. Başarılı bir organizasyondu. Ali Şişman konuşmasına, “Öncelikle aramızdan ayrılmış olan Karbon Siyahlılara Allah’tan rahmet diliyoruz, hasta olanlara şifalar diliyoruz” diye başladı. Konuşmasına devam eden Şişman,“1500 kişilik büyük bir aileyiz. Allah’ın izniyle bu yolda 4 Nisan 2015 tarihinde üçüncü buluşmanın çalışmalarına devam ediyoruz. Hepinizi 4 Nisan Petkimliler buluşmasına bekliyoruz” dedi. Petkimliler, gerçekten de güzel bir birliktelik sağlıyor. İlk iki bulaşmada tadı damaklarında kalan Petkimliler, şimdi 4 Nisan’ı bekliyor.

 

Başbuğ, 16 Ocak’ta İzmit’te

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ile bir araya gelen Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, 16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri kapsamında İzmit’te olacağını söyledi. Atatürk ile ilgili birçok konunun görüşüldüğü toplantının sonunda Gürol, İzmit’in simgesi pişmaniye ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin radyosunu Başbuğ’a hediye etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?