Gizle

Asıl "Babayiğit" vatandaş!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 seçimine yönelik çalışmalarını sürdürüyor!

Muhtarlar başta olmak üzere çeşitli gruplar Saray’da ağırlanıyor! Sarayda ağırlanmak az şey mi? Etkilenmez mi insan?

Öte yandan;

Mustafa Kemal Atatürk döneminde kurulan bütün kamusal varlıklar satılırken, şimdi de “Torba Yasa” içine sokulan bir yasa ile Kömür Madenleri özel sektöre devredilmeye hazırlanıyor! Bütçe açığı için sıcak para gerek!

Son dört yıldır üretim dışı bırakılan şeker fabrikaları özel sektöre pazarlanıyor! Sıcak para lazım!

Ama bir yandan da “ YERLİ OTOMOBİL ” masalı ile vatandaşa gaz veriliyor! Erdoğan “Beş babayiğit” bulmuş! “Her türlü desteği vereceğiz” diyor!

Bu “sözde yerli otomobil” için, olmayan kaynaklar seferber edilecek, yeni ve büyük borç yükü yine bu ulusun sırtına yüklenecek!

Bu “yeni masal” ile ulusun “milliyetçilik duyguları” kabartılacak! Çünkü, AKP ve Erdoğan için “ İYİ Parti ” en büyük korku unsuru olarak görülüyor!

Oysa, AKP’nin “milliyetçilik” ile hiçbir ilgisi yok!

 Çünkü, bizzat Erdoğan; “Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” demedi mi?

Ya ülkemizin gerçekleri nedir?

Bugün bu ülkede sanayi üretim girdilerinin yüzde 58’i dışarıdan geliyor. Enerji maliyeti yüksek. Teknolojik rekabet gücümüz Avrupa ve dünya ile kıyaslanamayacak kadar zayıf. Çünkü; ülkemizdeki eğitim düzeni “Bilimsel ve teknolojiye dayanan üretim” için yapılmıyor! Kimi üniversitelerde “Şeytanla savaşacak doçent” arıyor!..

Yabancı sermaye ile yapılan otoyollar ve köprüler için Hazine’den oluk gibi para çıkıyor. Ama asıl bedeli ödeyen bütün bir ulus! Ve ne yazık ki, vatandaşın büyük çoğunluğu bu soygunun farkında değil!

“Ama yol yaptılar!” diyor kimileri… O yollarda hiç bitmeyen onarımları, mühendislik hataları ile her yağmurda göle döndüklerini ve birçok yerde de çöktüklerini göremiyor!

AKP döneminde “milli tarım ve hayvancılığın” çöktüğünü, dünyanın pek çok ülkesinden tarım ürünleri satın aldığımızı ve başka ülkelerin çiftçi ve besicilerini zengin ettiğimizin kaç kişi farkında?

Bir yandan “HELAL GIDA” palavraları atılırken, Bosna’da Müslüman kanı ile elleri kirli Sırp Kasaplarına 5 milyar dolar ödediğimizi  sorgulamıyor kimileri!

Cumhurbaşkanlığı sarayının 1 milyar 370 milyon lira olduğunu açıklayan C.Başkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, gelecek yıl ek inşaatlar için 1 milyar 470 milyon lira daha harcanacağını açıkladı. Kaç vatandaş farkında?

TUİK- Türkiye İstatistik Kurumu açıklıyor ki; Enflasyon son 9 yılın zirvesinde ve yüzde 11.90’a çıkmış!

Bütçe açığı ve borçları ödemek için kaynak lazım. Nereden bulunacak? CEZA, VERGİ ve HARÇLAR’a yapılacak yüzde 14.47 zamla vatandaş ödeyecek! Çünkü; “yeniden değerleme oranı” yüzde 14.47  olarak belirlenmiş!

İşe akaryakıt zamları ile başladılar! Ama Bakan Zeybekçi; “Bu zammı hükümet yapmadı!” diyor. “Otomatik zam” diyor! Bu otomatik zam, işçi, memur ve emekliye neden otomatik zam yapmıyor?

Emekliye Ocak’ta yüzde 3.36 zam yapılacakmış. ENFLASYON FARKI ne olacak? Öyle bir zam yok! Yani; emekli daha da yoksullaşacak.

Bu ülkede işçi, memur, emekli, çiftçi, besici, küçük esnaf ve zanaatkar sürekli yoksullaşırken, nasıl oluyor da ülke ekonomisinin iyiye gittiğini söyleyebilirsiniz?

“Yerli Otomobil Macerası” için sahneye çıkan “5 Babayiğit” mi yoksa, siyasi iktidarın yanlışlarının bedelini ödeyen vatandaş mı daha babayiğit?

Uyan kan uykulardan, uyan artık vatandaş; ÜTÜLÜYORSUN!..

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?