Gizle

Kocaeli valisini ziyaret

Diyarbakır’dan ilimize atanan Valimiz Hüseyin Aksoy’un makamı ziyaretçilerle dolup taşmaktadır. Görünen odur ki yoğunluk bir müddet daha devam edecek.

Kocaeli ’ndeki Diyarbakırlı arkadaşlar Vali beyin Diyarbakır’da sevilip sayıldığını söylüyorlar.

Vali Beyin halkla iç içe olmaya özen gösterdiğini görüyoruz. Resim sergisi, koro, konferans gibi sosyal içerikli faaliyetlere de katılmaktadır.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ve Haydar Aliyev Kültür Evi Yönetim Kurulu adına kendilerine hoş geldiniz demek ve tanışmak maksadıyla on kişilik ekibimizle ziyarette bulunduk.

Federasyonumuzun faaliyetlerini özetleyerek anlattım. Ülke içindeki çalışmalarımızın ana gayesinin Türkiye ile Azerbaycan’ın tarihten gelen kardeşliğini ve dostluğunu esas alarak işbirliğini kuvvetlendirmektir.

Kocaeli olarak bütün kurum ve kuruluşlarımızın ilişkilerin artmasında çok önde olduğunu vurguladım.

Kartepe’de, Derince’de Haydar Aliyev adına park açıldığını, İzmit Belediyesinin Hocalı Şehitler Anıtını ve aynı gün Cephanelik semtinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı adına Hatıra Ormanı açtıklarını söyledik.

2012 yılında Sekapark’ta Haydar Aliyev Kültür Evini Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin verdiğini ve büyük törenle açıldığını anlattık.

Yurt içindeki Derneklerimizin benzer faaliyetlerini söyleyerek esas büyük oranda birçok ülkedeki teşkilatlarımızın koordineli çalışmaları sayesinde Diaspora alanında büyük mesafeler kaydettiğimizi özlü örneklerle açıkladık.

Vali Beyin konunun daha iyi anlaşılması için sorduğu soruları cevaplandırdık.

Samimi görüşmelerimizin geçtiği ortamda Sayın Valimizden desteklerini vermelerini talep ettik.

Valimizin Kocaeli’ye vizyon ve misyonu ile artı değer katacağına inanıyor ve bekliyoruz. Köşemden kendilerine tekrar hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum.

AMERİKA NE YAPMAK İSTİYOR

Yıllardır dost ve müttefik bildiğimiz hatta sadakat ile inandığımız Amerika’yı anlamak, hak vermek mümkün değildir. Yıllardır iki kutuplu dünyada ileri karakol görevi gördük. Kuzey Kore’de savaşa sürüklenip, büyük başarılar gösterip ayıplarını kapattık.

Tek taraflı süper güç Amerika’nın çıkarlarının hep önde geldiğini de biliyoruz. Dünya Jandarmalığını yürüttüğü de malum. Elindeki beysbol sopası ile tehdit ederek çıkarı bittiğinde de yüz seksen derece değiştiği de biliniyor. Haklı davamız Kıbrıs Barış Hareketinde ambargo uygulayarak, para ile sattığı silahları kullanamayacağımızı ileri sürecek derecede derebeyi havasına girdi. Ortadoğu’ya barış getireceklerini ileri sürerek bu ülkelere kan ve gözyaşı getirip paramparça ettikleri ortadadır. Türkiye olarak izlenen politikalarda eksik ve yanlış konular olabilir. Ateş çemberi içinde biziz. Terör örgütleri ile her yerde ve her zaman mücadele ediyoruz. Yüzlerce insanımız yaralı ve şehit düştüler. On bin kilometre öteden ahkâm kesmek, ortalığı karıştırmak, insanları perişan etmek nasıl izah edilebilir?

Amerika Türkiye ile çeşitli ve tahmin edilmesi güç plan proje içinde olduğu izlenimi içindeyiz. Rıza Zarraf davasında ekonomik sıkıştırma bir nevi de örtülü ambargo, tehdit, şantaj gibi konulara girerse şaşırmamak gerek. Bizi çok zor günler bekliyor. Zoru başarmak azim ve kararı içinde olmamız kaçınılmaz yoldur.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?