Gizle

Fikri Işık, ayıp etti mi?

Koskoca “Başbakan” Yardımcısı, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık…

23 Kasım Perşembe günü, saat tam 17.50. Karamürsel ’de Cumhuriyet Caddesi’ne inen yol…

Sirenler, ardından kırmızı plakalı arabalar…

Sonra komando kıyafetli korumalar. Konvoyun arkası, yeni belediye binasının girişine, önü Merkez Camii’nin “girilmez” işaretli trafik tabelasına dayanmış.

Resmi plakalı, sivil (aslında resmi) plakalı, araçlar, Vali’nin aracı derken, Karamürsel Cumhuriyet Caddesi ana-baba gününe dönüyor. Resmi araçtan inen korumalar “yıldırım gibi” etrafa dağılıyor.

Merkez Camii’nin “girilmez” sokağındaki zincirler kaldırılıyor. Kırmızı plakalı araç ve ardındaki KORUMA timlerinin araçları, Merkez Cami sokağını adeta işgal ediyor!

Durumu gören Karamürsel halkı şaşkın!

Birbirlerine soruyorlar: -Kim bu, kim gelmiş?

O sırada belediye başkanı Yıldırım’ın birinin elini sıktığı görülüyor. Meğer gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’mış…

Halk kendi arasında merakta, Karamürsel’in ana merkezine inen Cumhuriyet Caddesi’ne dalan araçlar trafiğin durmasının sebebini anlamaya çalışıyor. Merkez Camii’nden ezan sesleri duyuluyor. Belli ki, akşam ezanı okunuyor.

Saat 18.00, hava iyiden iyiye kararmış, çarşı esnafı dükkanlarını kapatmaya çalışıyor.

Karamürsel’in caddeleri TRAFİK felcine uğramış, sanki bu caddelerde araçlara GEÇİŞ yasağı konmuş!

Durumu görenler merak içinde. Halk birbirine soruyor:

-Ne olmuş?

FETÖ baskını mı var? Bunca asker, silahlı adam, niye koşuyorlar?...

Sonra… Mesele anlaşılıyor…

Meğer Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Merkez Camii’nde akşam namazı kılmaya gelmiş!

Korumaları “tedbir amaçlı” Karamürsel’e giriş yollarını trafiğe kapatmışlar!

Halk bu, dilin kemiği yok konuşuyorlar…

İlin Valisi, ilçenin kaymakamı, belediye başkanı, jandarma komutanı hepsi Başbakan Yardımcısı ile camide.

-Yahu, Bakan namaz kılacak diye böyle yollar kapatılır mı?

Biri yanındakini uyarıyor: -Sakın duymasınlar, OHAL var alırlar içeri bak!

Diğeri daha da sertleşiyor: -Ne demek ya?

OHAL var diye onların bu yaptıklarına ses çıkarmayacağız öyle mi? Dünyanın hangi ülkesinde görülmüş, Bakan geldi diye, yollar araçlara kapatılsın?

İnönü Caddesi, Gazanfer Bilge Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nin giriş-çıkışları araç geçişlerine kapatılınca halk tam 1 saat araçları içinde yolların açılmasını bekledi.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve beraberindeki Kocaeli Valisi, Merkez Camii’nden çıkıp etraftaki vatandaşlarla biraz sohbet edip, hal-hatır sorduktan, Bakan iki çocuğu yanına alıp fotoğraf çektirdikten sonra, kapalı yollardaki araçlar hareket etmeye başladı.

Karamürsel’in tam 1 saat TRAFİK felcine sebep olan mesele daha sonra anlaşıldı.

Meğer Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, 23 Kasım Perşembe günü özel olarak Karamürsel’e 20 gün önce vefat eden eski belediye başkanı Özcan Özalgın’ın ailesine “başsağlığı” için gelmiş… Miş!

Özalgın ailesine taziyeden sonra vakit akşam olunca “akşam namazını kılalım öyle Kocaeli’ye dönelim” demiş…

Sonra ver elini Karamürsel’in ticaret merkezi Cumhuriyet Caddesi’ndeki Merkez Camii’ne, yönelmişler.

Camiye geliş ve trafiğin felç olmasına karşı halkın serzenişleri malum.

Şimdi sormak lazım; Sayın Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, siz cami de dua ederken dışarıda trafik felcine uğrayan insanların size “Beddua” ettiğini duydunuz mu?

-Tabi ki HAYIIIIIR!

Siz camiye namaz kılmaya gittiğinizde ve Karamürsel’den ayrılana kadar ilçede yolların trafiğe kapatıldığını biliyor muydunuz?

-Tabi ki EVEEEET!

Tabi ki bugün Devletin Başbakan Yardımcısısınız. Sizlerin KORUNMASI yapılacak! Buna kimsenin karşı çıkması düşünülemez. Ancak Karamürsel’de gittiğiniz cami dar bir sokak içinde ve civarındaki binalarda “güvenlik” tedbirleri alınmamıştı.

-Alınmış olsaydı, yollarda da daha önce tedbir alınmış olur araçlar yollarda mahsur kalmazdı!

Koskoca bir Başbakan Yardımcısı’nın Merkez Camii’nde akşam namazı kılacağı bilindiği halde, neden daha önce Karamürsel’e giriş çıkış yollarında trafik akışı düzenlenmedi de, sürücüler ikaz edilmedi. Yollarda önlem alınmadı da, siz ve araçlarınız Karamürsel’e girince yollar araç trafiğine kapatıldı?

Araçları içinde 1 saat mahsur kalan insanlar, sürücüler size, beraberinizdekilere, korumalarınıza TEPKİ gösteren halk suçlu mu oldu dersiniz?

Karamürsel halkının bu konuda soruları bitmiyor; -Neden diyorlar…

Bakan Bey taziye evine çok yakın Kayacık Camii vardı, hem büyük hem araç trafiğine uygun yerde, neden oraya akşam namazı için değil de daracık sokak içinde çarşıdaki Merkez Camii’ni tercih etti?

-Bakan Bey, Karamürsel’i caddelerini, sokaklarını trafiğini bizden iyi bilir, neden o saatte Merkez Camii’ni tercih etti?

-Acaba konu, hem ziyaret hem “OY” ticareti miydi? Çünkü Kayacık Camii etrafında pek esnaf yoktu, ama Merkez Camii etrafı esnaf dükkanları ile doluydu!

Arkasından ekliyorlar: -Fikri Işık Bey, bu hareketi ile “Karamürsel’e ayıp etti…”

Karamürsel halkı mı, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık mı haklı, ne dersiniz?

23 Kasım 2017 tarihinde Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın programını araştırdım. Kocaeli’de Bilim Fuarı dışında bir resmi ziyareti yok. Karamürsel’e gelişi ÖZEL gibi geldi bana. Özel bir taziye ziyareti, devlet ziyareti değil.

Taziye ziyaretinden haberi olmayan ve akşam saatinde 1 saat yolları kapanan ve evine, işine gidemeyen, araçlarında mahsur kalan Karamürselliler isyanlarında haklı.

Bu taziye ziyareti devlet görevi değil özel bir ziyaretse ve de Perşembe günü Karamürsel’in caddeleri, yolları Başbakan Yardımcısı Fikri Işık “akşam namazı kılacak” diye araçlara kapatanlar…

Bu Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da olsa Karamürsel halkına ayıp hem de çok ayıp etmişler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah KARAGÖZ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?