İYİ, Parti’nin İYİ’leri…

Arnavutlar, İYİ sever…

Her şeyin HAS’ını yer..

Şırası’nı, Köftesi’ni, Piyazı’nı,Bozasını,

More PIRASA’yı, Kuru Fasulye’yi,

POĞAÇA’yı, BÖREĞİ, AÇMA’yı

En nefisini, en iYİ’sini onlar yapar !

Arnavutlar birbirine tutkundur.

En önemlisi sözlerine sadık kişilerdir.

Arnavut’tan YAMUK adam çıkmaz!

mehmet-bas.jpg?r=70b50baae62a00555c97188fa0cb748e

Siyasi tarihimize kaydını yeni yaptıran İYİ Partinin Genel Başkanı

MERAL AKŞENER de Arnavut…

Her ne kadar KARADENİZ gelini olsa da ARNAVUT kökenli.

**

İYİ Parti’nin KURUCULR KURULU arasına girenlere bir baktığınız da,

ülkenin birçok siyasi ünlüsünün burada olduğunu görürsünüz.

Bunlar içinde biri var ki, bana çok tanıdık geldi.

AYHAN BÖLÜKBAŞI :İstanbul’daki Kurucular Kurulu arasında.

Ayhan Bölükbaşı’nı tanır mısınız bilmem ama ben biraz tanıyorum.

Şimdiki Cumhurbaşkanı eski Başbakan Tayyip Bey’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görevli ŞEHZADELERİNDEN biriydi. İstanbul Büyükşehir Spor A.Ş. nin Genel Müdürü, Avrasya Maratonu’nun isim babası, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı ve İstanbul’da İSKİ’nin, onun imzası olmadan suya zam veya indirim yapamayacağı tek adamdı.

Tayyip Bey aynı zamanda eski Beynelminel futbol hakemi olan Bölükbaşını milletvekilliği sıralamasında “ sen daha çok gençsin” diyerek son sıralara kor, bekletirdi.

**

Aynı zamanda Balkan Türkleri Federasyonu Başkanı olan Ayhan Bölükbaşı ile çok eski tanışıklığımız var.

Yeni yıl dolayısıyla telefonlaştık. Siyaset konusuna gelince doğrusunu isterseniz verdiği cevap ve yaptığı açıklama beni şok etti. Bölükbaşı siyasi hayatına Meral Akşener’in partisinde devam edeceğini söyledi. Bunca yıl Tayyip Bey’in sözünden çıkmayan ve ona biat eden Bölükbaşı’nın bu davranışı İYİ Parti’nin ne denli İYİ işler yapacağı kanısını uyandırdı bende.

İstanbul’da İYİ Parti’nin gireceği ilk seçimde Ayhan Bölükbaşı gibi arkasında Balkan Türkleri ve spor camiasının olduğu dev topluluk olan birinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gireceğine herkesle bahse girerim.

Meral Akşener’in “ Hemşerim gel bizim partiye” diye davet ettiği, Lütfü Türkkan gibi bir Arnavut kökenli milletvekilinin olduğu partiye tereddütsüz iltihak eden Bölükbaşı’nın İYİ Parti’de İYİ’lerin olduğu intibaını daha ilk etapta öne çıkarıyor.

**

Gelelim son bir iki gün içinde Karamürsel’de teşkilatını açıklayan İYİ Parti’nin İYİLERİNE…

İlçe Başkanlığına atanan Mehmet Baş… İlçenin “eski kurt” diye tabir edilen deneyimli zamanın Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın çalışma arkadaşlarından ve ilçede ANAP’ın başkanlığını yapan biri.

Şu anda 10 kişilik yönetim kadrosu açıklandı. Açıklanan yönetim kadrosunda 2 ev hanımı bayan 1 esnaf 6 tane emekli öğretmen bir okul müdürü yer alıyor. Anlaşılan o ki İYİ Parti “eğitime” önem verecek bir parti ki, kadrosunu eğitim ordusunun emekli kesiminden oluşturuyor.

Karamürsel’de İYİ Parti’nin en’leri arasında MHP’den kopanların sayıları bir hayli yüksek görülse de, daha ilk günde diğer partilerden gelenlerinde görülmesi bu parti için umut verici bir olay.

SİYASET bu… Bir zamanlar Lütfü Türkkan’ın MHP den Belediye Başkanlığı için teklifte bulunduğu Mehmet Baş’a aynı milletvekili bu defa İYİ Parti ilçe başkanlığı için yaptı.

Hani bir söz var “ Kime niyet kime kısmet? “

Teşkilatlanma aşamasında İYİ Parti binasının önünde ve içinde İYİ yüzlü İYİ sözlü, İYİ insanlara rastladık

Şimdilik, İYİ insanların buluştuğu bu parti’nin memleketimiz ve milletimiz için İYİ olmasını temenni etmekten başka bir şey diyeceğimiz yok!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah KARAGÖZ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Sacide - hacı yanlış anlama ama akşener yunanistan iskeçe dramalı hüseyin küylü şimdiki adı ıstavropolis armavut değil keşki kendisine sorsaydınız hacı

Yanıtla . 0Beğen 13 Ocak 17:54
01

Erol Demirbek - arnavut olduğunu kendisi mi söyledi

Yanıtla . 0Beğen 07 Ocak 15:53

Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?