Afrin operasyonu son uyarı olur!

Daha önce de çok defalar yazmış, konuyu yorumlamıştım…

Türkiye’nin mevcut halde kendini dış mihraklara ve terör unsurlarına karşı savunabilmesi için gözünü budaktan ayırmayacağını, ayırmaması gerektiğini altını kalın çizgi ile çizerek ifade etmiştim.

O geçmişte kabul edilmeyen mart tezkeresi var ya, işte o Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmiş olsaydı bugün çok daha farklı şeyleri konuşuyor ve yaşıyor olurduk.

Türkiye’nin kendini savunamayan bir ülke olduğunu ortaya koymak isteyenler şimdi de terör uzantılarını Suriye üzerinden ordulaştırıp akılları sıra yeni bir planı daha devreye almak istiyorlar.

Avrupa’daki teröristler ayaklandılar. Amerika denilen İsrail’in kuklası olmuş ülkenin kabul etmediği YPG’nin nasıl bir terör örgütü olduğunu Avrupa’daki yandaşları haykırmaya başlamışlar bile. Türkiye’nin olası Afrin müdahalesine karşı ellerine aldıkları PKK amblemli çaputları, şerefsiz teröristin fotoğraflarının yer aldığı bez parçalarını sallayarak ile akılları sıra tepkilerini dile getiriyorlarmış.

Sadece bu bile ABD’nin hatasını yüzlerine vurmaya yeter de artar bile…

YPG’ye operasyon yapılmamasını isteyenlerin ellerindeki terörist başının posterlerinin olması Trump’ın yanlışlarını ortaya sunmaktır.

PKK bir terör örgütüdür…

YPG ve PYD de aynı şekilde terör örgütüdür…

ABD, Trump’ın yaptığı hatalar sebebiyle dünya genelinde terörü destekleyen devlet haline gelmiştir.

Haliyle geçmiş dönemlerde ifade ettiğim, yapmış olduğu hatalarının Trump’ın kellesini alacağı söylemlerimi daha radikal şekli ile tekrarlıyorum…

Şayet bu sarışın başkan hatalarında ısrar eder, dünyanın ve özellikle de Ortadoğu’nun huzurunu bozma girişimlerini sürdürür, insanlığın manevi duygularını görmezden gelerek Kudüs gibi akıl almaz yanlışlarını sürdürürse emin olun kellesi gidecek.

Ölü ya da diri Trump bu hatalarının bedelini bir şekilde öder.

Birileri bu adamı öyle bir yanlışın içine sürüklüyor ki, esen ilk rüzgarda savrulup gidecek, haberi yok…

Bu coğrafyada kimse devletimizi hafife alıp denemeye kalkmasın.

Türkiye şayet askeri anlamda müdahil olursa, Suriye’deki akış inanın çok daha farklı bir hale gelir. Türkiye’nin olmadığı Irak’ın durumu ortada. Buralarda hakimiyet sadece ve sadece bizim askerimizin olur.

Neredeyse bin yıllık düzenli ordu geleneğine sahip olan Türk askeri, bulunduğu her ortamda kendini belli etmiş ve insan haklarına uygun şekilde hareket ederek sınırlarını dahili-harici bütün düşmanlarına karşı savunmasını bilmiştir.

Adım attığı her yere fetih inancı ile gitmiş, zulümden uzak kalmıştır.

Haliyle silah kabiliyetine güvenen ABD, Türkiye’nin askeri olarak müdahil olduğu Suriye’de istediği gibi atını koşturamaz.

Hele ki, Rusya ve İran gibi ülkelerin de işin içinde olduğu Suriye’de saçmalıklarına devam edemez. Dolayısıyla dünyanın gözünün içine baka baka terör destekçisi ülke olduğunu haykıran ABD, kendini ateşe atmakta ve özellikle Ortadoğu’da yalnızlaşmaktadır.

Bunun bedelini müsebbipleri en ağır şekilde ödeyecektir…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?