Kemal Kaya yeniden aday oldu

Kocaeli Esnaf Odaları Birliğinde hareketli günler yaşanıyor. Odalar kongrelerini üçer beşer yapmaya başladı bile.

Bu hafta sonu çok önemli kongreler yapılacak. Yarın saat 11.00’da Gölcük Kongre Merkezi’nde Necmi Kocaman’ın başkanlığını yürüttüğü Gölcük Esnaf Odası kongresi yapılacak. Bin 570 üyesi bulunan Gölcük Esnaf Odasında iki aday yarışacak.

Efsane başkan Necmi Kocaman’ın karşısına Yasin Güner aday olarak çıktı. Cumartesi günü yapılacak kongrelerden biri de Gebze Pazarcılar Odası.

Pazar günü ise kentimizin en büyük odalarından biri olan Kocaeli Servis Araçları Odası’nın genel gurulu var.

kemal-ahmet-necmi.png?r=0b25d6de0e041b4685e6c84dd7e2e8f6

Ahmet Taşçı’nın başkanlığını yaptığı Kocaeli Servis Araçları Odası’nın genel kurulu Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak. Taşçı ile birlikte 4 aday daha bulunuyor. Adaylardan Hüsnü Babaç ve Fahri Köksaydı Gebze bölgesinden, Süleyman Aygün ise İzmit bölgesinden mevcut Başkan Ahmet Taşcı’ya rakip oldu. 2 bin 300 kişinin oy kullanacağı kongrenin saati ise 10.00 olarak belirlendi.

KEMAL KAYA SON KEZ ADAY

Günün önemli bir diğer kongresi de Kocaeli Şoförler Odasında yaşanacak. Daha önce Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanlığına yeniden aday olmayacağını açıklayan Kemal Kaya, bu dönem Şoförler Odası Başkanlığını da son kez yapacak.

Tek adayla yapılacak olan genel kurul saati 11.00’da Şehir Restoran’da gerçekleşecek. Şoförler odasında yaklaşık 1900 oy kullanma hakkı bulunan üye bulunuyor.

Bu çocuğu tedavi ettirmek bu kadar zor mu?

Önemli odaların genel kurullarının yapılacağı hafta sonunda, yeni dönemin başkanları seçilecek.

Yılan hikayesine döndü, Gölcüklü tinerci T.Ç.’nin tedavi edilebilmesi…

Göz göre göre bir suç makinesi yaratmak üzereyiz.

İstemediği bir okula gitmek zorunda kalan ve o okuldaki arkadaş çevresi yüzünden tiner ve bali kullanmaya başlayan 17 yaşındaki, bebek yüzlü T.Ç. artık zapt edilemez bir hale geldi.

İki yıldır bali ve tiner kullanan T.Ç. bir türlü tedavi edilemiyor. Artık sağlıklı düşünemeyen ve saldırgan bir hale gelen genç bağımlı, gün geliyor annesine, gün geliyor sokaktaki herhangi birine saldırabiliyor.

tinerci-1516276743.jpg?r=7d8efafb4ccc520036dca490375e434c

Pazarcılık yaparak geçimini sağlayan gözünde yaş eksik olmayan anne Serpil Engüçlü oğlunun tedavisi için çırpınıyor.

Tedaviyi kabul etmeyen genç, gün geçtikçe suça meğilli bir hale geliyor.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy bu gencin tedavisi için devreye girdi. Gölcük Adliyesi zorunlu tedavi için karar aldı… Ancak maalesef mahkeme kararına rağmen hastaneler tedaviyi kabul etmedikçe T.Ç.’nin yatarak tedavi göremeyeceğini söylüyor. Gecen hafta Gaziantep’e götürülen genç tedaviyi kabul etmediği için hastaneye yatırılmadı. Gölcük Adliyesi tarafından alınan mahkeme kararına rağmen İstanbul’daki hastane de genci zorla tedavi etmeye yanaşmıyor.

Pazartesi günü İstanbul’a götürülecek olan genç tiner bağımlısı, eğer tedaviyi kabul etmezse, hastane yönetimi yatarak tedavi yapılamayacağını söylüyor.

Kısacası bir suç makinesinin temellerini şimdiden atıyoruz. Tiner çekince evden kaçan ve elinde bıçakla sağa sola saldıran 17 yaşındaki genç, belki de önümüzdeki yıllarda bir katil zanlısı olarak mahkeme koridorlarını aşındıracak.

Türk milleti adına karar veren mahkemelerde, cezayı onu tedavi etmeyen hastanelerin başhekimlerine değil, direk T.Ç. isimli gence verecek. Diyecek, söyleyecek başka bir şey yok.

Muazzez Ersoy ile LinetGölcükspor için geliyor

muazzez-ersoy.png?r=57d4e7f48f2fda850d105a0c950d78b8

Gölcükspor yönetimi dayanışma ve yardım amaçlı bir gece düzenliyor. 10 Şubat Cumartesi akşamı The Ness Otel’de gerçekleşecek geceye iki ünlü sanatçı Muazzez Ersoy ile Linet gelecek. Başkan Ahmet Şahin, gecenin davetiyelerinin dağıtımına kısa süre içerisinde başlayacaklarını söyledi. Büyük ilgi gösterileceği tahmin edilen geceden önemli bir gelir bekleniyor.

Doğru Hasar Merkezi Danışmanlık açılıyor

Doğru Hasar Merkezi Danışmanlık A.Ş. Kocaeli Acentası Ömerağa Mahallesi Alemdar Caddesi Erdem İşmerkezi no 3 adresinde hizmete girecek. Bu yeni iş yerinin açılışı 20 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te yapılacak.

KBT sahnesindea”RİSTOPLATO”n

kbt.jpg?r=6306ea2191b0ca7b6026a8ef1deb37f5

Kocaeli Bölge Tiyatrosu (KBT) bugün kendi sahnesinde a”RİSTOPLATO”n adlı oyunu sergileyecek. KBT Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akcin ve öğrencileri tarafından hazırlanan oyun saat 19.00’da ücretsiz olarak sahnelenecek. KBT’nin Belediye İşhanı içerisindeki sahnesinde oynanacak olan oyuna,merak duyan herkes davetli.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?