Kayış mı koptu? Contalar mı yandı? Motor mu su kaynattı?

İki insan arasındaki “aşk ve nefret” romanlara konu olmuş iki kavramdır.

Temel soru şudur; “Nefret mi aşkı doğurur, aşk mı nefrete dönüşür?”

Öyle ya; adam boşandığı karısını sokak ortasında takır takır vurup öldürüyor, sonra; “ben onu çok seviyordum” diyor!?

Türk sinemasının sıkça işlediği bir temadır; “yoksul kız, yakışıklı zengin çocuğa “Senden nefret ediyorum. Sen aşağılık birisin” diye haykırırken, zengin çocuğu küstahça gülerek kıza yaklaşır, sarılır ve öper! Sonra sahne kararır! Kız umutla beklerken zengin çocuğu öğrenim için Avrupa’ya gider, yoksul kız karnındaki hatıra ile baş başa kalır!

Nereden aklıma geldi bu klasik sahne?

“Tek yetkili adam” yani Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bir yıldan daha fazla zaman varken, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin aşkı kabardı ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için; “Adayımız Erdoğan” diye ilan etti!?

MHP’liler bu açıklama karşısında neler düşünüyorlar bilemem ama sanıyorum, aklını ve vicdanını yitirmemiş her MHP’li, Erdoğan ile Bahçeli’nin, birbirlerini “şeytana benzetmek” dahil, çok ağır sözlerle dalaştıklarını unutmaz!

Ancak, insan belleği unutkanlık özürlüdür! Kimileri “balık belleğine” sahip oldukları için kolay unutabilirler!

Kısaca anımsatmak isterim.

Bahçeli, Erdoğan’a diyor ki;

 • Erdoğan, ya Kandil yetiştirmesidir ya da Türk düşmanıdır.
 • Sende şeref ve mertlik işportaya düşmüş!
 • Alçaksın ve şerefsizsin!
 • Senin yaptıklarına ancak iblis (şeytan) teşebbüs edebilir!
 • Recep Tayyip Erdoğan aslında Türk tipi değil, Tayyip tipi başkanlık hayalleri kurmaktadır. Bütün yetkilerin kendisinde toplandığı, Yargı’nın kendisine bağlandığı, Yasama organı Meclis’inin kendi kontrolüne sokulduğu, denge-denetleme-fren sistemi olmayan tek adam diktatörlüğü, tahtsız ve taçsız sultanlık peşinde koşmaktadır. Başkanlık sistemiyle ilgili söylediklerinin tümü yalandır ve aldatmacadır. Başkanlık federasyon demektir. Bu da Türkiye’yi bölünmeye götürecektir. İmralı canisi ile pazarlıklarında yeni Anayasa ile bölünme yolunun açılması amaçlanmaktadır.
 • Beş Tepe Hanedanını ve AKP yönetimini aile boyu rüşvet ve yolsuzluk çamuruna batmıştır. Ve bu rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlık çarkının sürdürülebilmesi Tayyip Erdoğan’ın bütün yetkileri elinde toplayarak diktatörlüğünü ilan etmesine bağlıdır.

Erdoğan, Bahçeli’ye ne diyor?

 • Gerçekten acınacak hali var. MHP’yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Bu adam siyasette çırak bile olamadı ve olamayacak da. Bildim bileli o koltukta oturuyorsun.
 • Önce haddini bileceksin! Irkçılık yaptınız, kavmiyetçilik yaptınız, kabilecilik yaptınız, şeytani olan anlayışa hizmet ettiniz. Biz, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almış bir iktidarız.
 • Bunlar, kandan beslenen vampirlerdir.
 • Sayın Bahçeli, son derece öfkeli, son derece gergin, son derece mutsuz. Allah korusun, bu hararetle, bu gerilimle kayışın kopması, contaların yanması, motorun su kaynatması durumunda son derece üzülürüm!

Doğrusu insan şaşkına dönüyor; bu kadar büyük ve karşılıklı nefret söylemine rağmen, Erdoğan-Bahçeli arasında son dönemde oluşan büyük aşkın sebebi ne olabilir?

 • Seçimlere birlikte girip üç beş MHP’linin Hükümette yer alması mı
 • Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Yardımcılarından biri olabilmesi mi?
 • Bir kısım MHP’linin devlet kadrolarında yer bulması mı?
 • MHP’li iş adamlarının devletten beslenme iştahı mı?

Yoksa kayış mı koptu?

Contalar mı yandı?

Motor mu su kaynattı?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Cenk Cemil - İnsanların barışmaları ve birbilerine karşı sarfettikleri istenmeyen eski sözlerini unutmaları hangi ülkede, nerede ve kim olursa olsun doğru ve alkışlanacak bir adımdır...Böyle bir durumu hazmedememek ise galiba sadece bizim bu ülkemize has bir durumdur!

Yanıtla . 0Beğen 21 Ocak 10:24

Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?