Solcular şeytan, sağcılar melek!

Eğitim İş Sendikası Kocaeli 1 No’lu ve 2 Nolu şubeleri başkanları Emine Çalık ve Bülent Metin, önceki gün ortak basın açıklaması yaptı…

Her iki başkan da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilere kitap okumayı sevdirmeyi amaçlayan Edeb-i Hayat Okumaları projesi dâhilinde, ortaokul ve liselerde dağıtılan Sezai Karakoç’un ‘Diriliş Neslinin Amentüsü’ adlı kitabındaki bazı bölümlere tepki gösterdi.

Sendika başkanları, kitapta solculara şeytan denildiğini iddia ettiler.

“NE EDEPTEN HABERİNİZ VAR, NE DE HAYATTAN”

Dün de CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün içerisinde solcuları şeytan topluluğu olarak gösterdiği iddia edilen kitabın dağıtılmasına tepki gösterdi

Sözleri çok sertti…

Hürriyet, "Ne edepten haberiniz var, ne hayattan.

Yalanlarınızı çocuklarımızdan uzak tutun" diyerek tepkisini dile getirdi…

Hürriyet, "Edeb-i Hayat diyerek çocuklarımızın beynini yıkayan kitapları dağıtıyorsunuz ama, ne edepten haberiniz var, ne de hayattan.

Yalanlarınızı çocuklarımızdan uzak tutun " diyerek tepkisini gösterdi.

ANASAYAL BİR SUÇ

Hürriyet, ortaokul ve liseye giden öğrencilerin okuması için dağıtılan kitabın, çocukların beynini yıkamak üzere dağıtıldığını ve bunun kasıtlı olarak da yapılmış olabileceğini söyledi.

Hürriyet, "Bir kitap düşünün ki, içerisinde kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim ile insanları kandırmaya çalışarak, sağcılığı hakikate uyanlar olarak tanımlıyor, solculuğu ise çıkarcı ve şeytani insan topluluğu olarak gösteriyor.

Bu saçmalıkları henüz siyasi tercih noktasında karar vermemiş çocuklarımıza empoze etmek, açık açık ayrımcılık yapmak demektir.

Ve bu da Anayasal bir suçtur.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu suça ortak olmuştur" dedi

SORUŞTURMA BAŞLATIN

Daha önce Kütahya'da da kadına davar muamelesi yapılan kitapların yeni evlenen çiftlere dağıtıldığını da hatırlatan CHP Milletvekili Hürriyet, "Daha önce kadını aşağılayan kitapları insanlara dağıtmakta bir sakınca görmediler.

Şimdi aynı sakıncayı çocuklarımızın beyinlerini abuk sabuk kitaplarla yıkarken görmüyorlar. İnsanları yalanlarla çevreleyerek ötekileştirmek, ötekileştirilen insanları birbirine düşman etmek, üstelik bunu çocuklarımızın, kişilik ve karakter oluşumlarının hızla yaşandığı bir dönemde yapmak çok tehlikelidir. Okullarda dağıtılan ne idüğü belirsiz bu kitabın acilen toplatılması ve konu hakkında tüm sorumlular hakkında soruşturma başlatılması gerekmektedir.

Edeb-i Hayat diyerek kitap dağıtılıyor, ama bu kitabı dağıtanların ne edepten ne de hayattan haberleri yok!"

kitap.jpg?r=f51b28081e260f9db1cc6c4f8139a4a2

NAMAZ KILAN ÖĞRENCİYE GEZİ BEDAVA!

Hürriyet’in açıklamaları böyle…

AKP, 15 yıldır Türkiye’yi yönetiyor…

Türkiye, her geçen gün yapılan hamlelerle insanlar kutuplaştırılıyor…

İstanbul Esenyurt’ta bir okul Çanakkale’ye gezi düzenliyor…

Namaz kılan öğrencilerden para alınmıyor, kılmayan öğrencilerden gezi parası isteniyor…

İstanbul Esenyurt’ta bir okulda yaşanan bu hadise, Türkiye’nin nasıl ayrıştırılmaya, ötekileştirilmeye çalışıldığına en güzel örnek…

Bahçecik’te sorun var!

Gazetemize mail gönderin okurumuz, Bahçecik’teki sorunlardan bahsetti. Belediyenin Bahçecik’e biraz daha el atmasını istedi. Okurumuz sorunu şu şekilde ifade etti. “Merhaba, Bunu size Başiskele Behçecik’ten yazıyorum. Size olayı anlatayım. Bilindiği üzere kış ayındayız. Bu sabah Bahçecik’te kaza oldu. Nedeni ise buzlanma. Bir araç buzda kayıp toplu taşıma durağına girdi. Peki o durakta okullar açık olduğu için öğrenciler olsaydı? Bunun hesabını kim verecek?

Kendi kendine yıldız ekleyen belediye mi, yoksa Başkan Hüseyin Ayaz mı? Fen İşleri Müdürlüğü ne iş yapıyor, yatıyor. Bu mu sadece? Hayır Bahçecik yolu yol yapıldı, su gideri yok. Yağmur yağdığı zaman bildiğiniz dere içinde araçlar ilerliyor. Buna neden belediye çözüm bulmuyor. Kendilerine yıldız eklemek için hizmet üretiyorlar sözde. Sözün kısası Fen işleri çalışmıyor. Belediye Bahçecik için bir şey yapmıyor. Bu rezilliğin nedeni ne, çok merak ediyorum. Başkan sonra Fen İşleri çalıştı diye madalya taksın, milletin canı hiçe sayılsın bu kadar olmaz.” Okurumuzun görüşleri böyle. Belediye yetkilileri yukarıdaki sorunlara bir el atsa iyi olur. Zira vatandaş mağdur.

Konuşmayı unuttular

kahveciler.jpeg?r=3df482ca701012bf50df688a478ab315

Kocaeli Kahveciler Odası’nın kongresi önceki gün yapıldı. Kongrede 247 oy kullanılırken, mevcut başkan Erdoğan Göçer 137, rakibi Enver Turgut ise 109 oy aldı. Kongrede dikkat çeken bir detay yaşandı. Gündem maddeleri sırayla devam ederken dilek ve temenniler maddesinde iki başkan adayı da konuşma talebinde bulunmadı. Kendilerine ayrıca söz verileceğini düşünen başkan adayları, dilek temenni bölümünün geçilmesinin ardından konuşmak istese de kurallar gereği kongrede hiçbir konuşma yapılmadan direkt olarak seçime gidildi. İki başkan adayının de kongrede konuşma yapmaması, gerçekten de çok ilginç.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?