Fatma Şahin, KOTO’ya “Ortaklık” teklif etti

Kocaeli gündemi yoğun olan bir kent… Bir günü bir gününe benzemeyen Kocaeli’de yaşamak ve başarılı olmak için zihinlerin hep açık olması şart.

Yoğun ve faal bir kentte yaşıyor olmanın dezavantajları gibi avantajları da bulunuyor. En önemli avantajı ise Türkiye genelinde bilinilir olmak.

Geçtiğimiz hafta sonu Kocaeli Ticaret Odası, Müşterek Komite Toplantılarını yapmak üzere Gaziantep’e gitti.

Kalabalık bir kafile ile yapılan bu toplantı organizasyonda KOTO bir taş ile birkaç kuş vurmayı başardı.

Gaziantep için Kocaeli önemli bir ticaret kentiydi ve KOTO grubuna da bu önem hissettirildi.

KOTO Gaziantep’ti ki toplantısından sonra, Gaziantep Ticaret Odası ile kardeş oda protokolü imzaladı.

Ama bunların tümünden daha önemli bir ayrıntıyı da yaşadı Gaziantep’te…

Gözden kaçan detay Gaziantep Belediye Başkanı’nın ağzından çıkmıştı oysaki.

Eski bakan ve şimdinin Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, KOTO nezdinde Kocaeli’ye bir ortaklık teklif etti.

Fatma Şahin, Kocaeli ve Gaziantep’in özellikle sanayi ve ticari alanında paylaşması gereken çok şeyi var diyerek “Siz yüksek teknolojide bizden çok iyisiniz. Bizim de bölgeden kaynaklı olarak insanımızın yüksek cesareti, müteşebbis ruhu var. Bu coğrafya bize riskle beraber çok ciddi rızık da getirdi. Ortadoğu pazarı açısından baktığımızda birçok yeni imkânı da veriyor. O yüzden Kocaeli’yle beraber birbirimizi iyi tamamlayıp kullanabilirsek, tecrübelerimizi ve bilgimizi paylaşırsak o imkânları değerlendireceğimize, hem iki şehrin, hem ülkenin ekonomisini çok ciddi güçlendireceğimize inanıyorum. İki şehrin işbirliğini sürdürebilir kılmak adına, Büyükşehir olarak ne yapılması gerekiyorsa yanınızdayız” dedi.

Fatma Şahin bu söylemiyle Ortadoğu da özellikle inşaat sektörü konusunda Kocaeli’ye açık ortaklık davetinde bulundu.
Ortadoğu’daki pazarın farkında olan Gaziantep, bu pazardan Kocaeli’nin de yararlanması için davetçi oldu.

Son derece faydalı bir görüşmelerin yapıldığı müşterek komite toplantısı ve Gaziantep temasları KOTO’nun prestijini arttırdı.

KOTO Başkanı Necmi Bulut, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, yönetim kurulları, meclis üyeleri ve komitelerini tebrik etmek istiyorum.

Umarım faydalı gecen Gaziantep toplantıları, Kocaelili iş adamları için planlandığı şekilde yeni iş kolları açar hem ülkeye hem kentimize yeni gelir kapıları açılır.

Gaziantep’te yapılan Müşterek Komite Toplantısı’nın turistik bir geziye çevirmedikleri için tüm KOTO ailesini ayrıca kutlamak istiyorum.

Tiner bağımlısı genç sonunda hastaneye kabul edildi

Gölcük ilçesinde yaşayan Serpil Engüçlü’nün 17 yaşındaki oğlu T.Ç.’nin hayat hikayesini pek çoğunuz duymuştur.

Yaklaşık bir aydır hemen her gün bu konu gündeme gelmişti.

Hatırlamayanlar için bir kez daha anlatayım.

17 yaşındaki tiner bağımlısı bir genç olan T.Ç. tedavi olmayı bir türlü kabul etmiyordu. Annesi ve babası ayrı olan T.Ç. annesi ile birlikte kalıyordu. 2 yıldır tiner ve bali kullanıyordu.

Bu sentetik metteler yüzünden beyni zarar görmüş ve saldırgan bir tavır içerisine girmişti. Annesine bile saldıran genç sık sık evden kaçıyordu.

Tedavi olmak istemediği içinde hiçbir hastane onu yataklı tedaviye kabul edemiyordu.

Bu durumu Kocaeli Gazetesi aracılığıyla duyuran Yalı Mahallesi Muhtar Nuran Zaim bu işin peşini bırakmadı.

Çalmadık kapı, aramadık siyasetçi bırakmadı. Kocaeli Gazetesi olarak bir omuzda biz attık bu konunun çözülmesi için.

Sonunca Gölcük Adliyesinden “T.Ç.’nin zorunlu olarak tedavi edilebilmesi için mahkeme kararı çıkartıldı.

Peki sonra…?

Pazartesi günü bu karar ve bir polis eşliğinde İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine gidiydi.

T.Ç. tedavi olmak istemedi ve zorunlu tedavi altına alındı. Şu sıralar uyutuluyor.

T.Ç.’nin annesi Serpil Engüçlü, hayatının en mutlu günlerinden birini yaşıyor.

Hastane başhekimi Serpil Hanım’a, “Siz merak etmeyin. Oğlunuz buradan çıktığında pamuk gibi olacak, yeniden doğmuş bir bebek gibi olacak” dedi.

Muhtar Nuran ve çilekeş anne Serpil Hanım’ın şu sıralar yüzünde güller açıyor.

Bu süreçte kendilerine destek olan, Kocaeli Gazetesi’ne, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’a, CHP Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan’a, İl Sağlık Müdürü Şenol Erguney’e, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş’a ve bu çalışmada kendilerine destek olan herkese teşekkür ediyorlar.

Bende buradan azimli muhtar Nuran Zaim’i tebrik etmek istiyorum. Bu işin peşini bırakmayarak T.Ç.’nin tedavisinde gösterdiği katkıdan dolayı.

KODOSK, kayak kampı bu yılda Bulgaristan’da yapılıyor

Kocaeli Doğa Sporları Kulübü her sene geleneksel olarak organize ettiği kayak kampını bu yılda düzenledi.

Şu sıralar Bulgaristan Borovest’te bulunan kafile Rita Otel’de kayağın tadını çıkartıyor. 28 Ocak tarihine kadar da burada kalacaklar.

Kartepe yerine Bulgaristan’ı tercih eden KODOSK’u sakın eleştirmeyin. KODOS kayak yapmak için Bulgaristan’ı Kocaeli’den çok daha uygun olduğu için tercih ediyor. Burnumuzun dibindeki Kartepe kayak merkezi tekelleşmiş ve kendi krallığını ilan etmiş durumda. Bu yüzden KODOSK’ta çok çok daha ucuza kayak sporu yapmak için Kartepe’yi değil Bulgaristan’ı tercih ediyor.

Küpçü’nün kitap tanıtımı Cuma günü

Gazetemiz yazarlarından Mustafa Küpçü “Deliormanlı” ismini taşıyan 4’üncü kitabını yadsı. Hatta önümüzdeki günlerde kitabın tanıtımı yapılacak. Mustafa Küpçü yazdığı son kitabın satışından elde edilecek tüm gelirini Spastik Çocuklar Derneği’ne bağışlama kararı aldı. Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği 26 Ocak’ta kitabın tanıtımını yapacak. Kocaeli Sanayi Odası’nda yapılacak olan tanıtıma kitabın yazarı Mustafa Küpçü’de davet edildi. Anı zamanda imza günüde yapılacak olan tanıtım saat 18.00’da başlayacak. Zengin bir program hazırlayan Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği bu özel güne tüm Kocaelilileri davet ediyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?