AK Parti’de il yönetimine kimler girecek?

AK Parti’de sıra il yönetiminin şekillenmesine geldi. Uzun ve yorucu bir sürecin ardından ilçe ana kademeler ile gençlik ve kadın kolları oluşturuldu. En son il kadın kolları ve gençlik kolları seçimleri de yapıldı. Sırada il ana kademe seçimi kaldı. Geçtiğimiz dönem yüzlerce kişi il yönetimine girmenin çabası içerisindeydi. Bu dönemde benzer bir talep furyası var.

Hatta bu dönem çok daha yoğun bir talep olduğu söyleniyor.

Bu dönem kurulacak il yönetimini, önemli iki seçim bekliyor. Normal şartlarda 2019’da başkanlık ve yerel yönetimler seçimi yapılacak. Her iki seçiminde önemi büyük...

Bu yüzden, bu dönem özenli bir yönetim hazırlanacağı kanısındayım. Görev geldiğin gün itibariyle yoğun bir tempoda 2 genel seçim atlatan, 1 referandum atlatan ve bir de darbe girişimi olayı atlatan Şemsettin Ceyhan, partisi tarafından başarılı kabul edildi ve ikinci dönem için yeniden adaylığının yolu açıldı.

Teşkilatının güvenini alan Ceyhan, bana sorarsanız 2019’da milletvekilliği için oynayacak. Genel merkezinde bu durumun farkında.
Eğer 2019’da Ceyhan Milletvekili adayı olursa, yönetimin sarsılmaması için tedbirini bugünden alacaktır.

İşin özü bu dönem asil yönetim kurulu üyeleri kadar, yedek yönetim kurulu üyelerinin de büyük önemi bulunuyor.

Bu detay göz ardı edilmeden yedeklerin belirleneceği kanısındayım.

Şuan 11 bayan yöneticinin bulunduğu il yönetiminde bayan sayısı 15’e kadar çıkartıla bilir.

Şöyle bir düşünüyorum da yeni yönetimde kimler olur, kimler gider diye… Genç bir yönetim oluşturmak isteyen AK yeniden göreve talip olur mu? Partinin kadrolu il yöneticileri olarak kabul gören Uzunoğlu ve İpşiroğlu, teşkilat tarafından da benimsenen ve partilerine karşı kendilerini ispat etmiş isimler. Önümüzdeki yoğun dönem için müsaade isteye bilirler.

Kulislerde konuşulanlara göre AK Parti İl Yönetimin içerisinde, eski ilçe başkanlarından birkaçı yer alabilir. Eski ilçe yöneticilerinden de yeni il yönetimine girecek isimlerin olduğu kulağıma geliyor.
Gelen isimleri şuan yazmak istemiyorum çünkü hiçbir isimin şuan garantisi bulunmuyor. Önümüzdeki hafta ise bu isimlerin bazılarını sizlerle paylaşacağım. Yeni il yönetiminde sürpriz isimlerde bulunacak, il yönetimine girmesi muhtemel isimlerde bulunacak.

Ama şunun tekrar altını çizmek isterim, “Bu dönem yedek il yönetimi” bile çok çok önemli.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?