Gizle

Bize de “BAK” artık ‘BAKAN’ım!

Bir süre önce bu sütunlardan yayınladığımız “YAP-İŞLET-MAHVET” başlıklı haberimiz üzerine araştırmalarımız sürüyor. Tesis devrimi yapan kentimizde, tesislerin korunması yönünde hiçbir çalışma yapılmadığı, özellikle futbol sahalarının perişan o halde bulunduğunu irdelediğimiz haberden sonra, personel açığını daha çok gözler önüne serildi.

SORUNUN ÇÖZÜMÜ SPOR BAKANLIĞI’NDA…

KASKF, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün, spor tesislerinin personel istihdamı konusunda ortak bir çözüm bulması gerekiyor. Tabii ki bunun en üstündeki kurum olan, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tek çözüm noktası olduğu ortaya çıkıyor. Güreşten gelen spor bakanı Osman Aşkın Bak’ın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde tesis devrimi yapan Kocaeli’ne özellikle el uzatması, bu tesislerin korunması, milyon liraların boşa gitmemesi için personel istihdamı yaratması gerekiyor.

FEDERASYONLARA YAĞDIRILIYOR AMA…

Ülkemizde faaliyet gösteren bakanlığa bağlı amatör spor branşlarının federasyonlarına önemli kaynak aktarılmasına rağmen, yerel bazda hizmet veren amatör kulüplere ve yapılan tesislere kaynak aktarılmaması, sorunun baş kaynağı olarak görülüyor. Federasyonlara aktarılan paraların eşit dağıtılmadığı, özellikle Kocaeli kentinin spor tesislerine bakıldığında, istihdam konusunda bir çalışmanın yapılmadığı görülüyor. Bu da, bizlerin parasıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan onlarca spor salonu, futbol sahaları, fitness salonları ve diğer spor tesislerinin çürümeye bırakılması anlamını taşıyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Hakan Yağcıoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?