Gizle

2. Şemsettin dönemi

AK Parti 6. olağan genel kurulunu hafta sonu tamamlayarak önümüzdeki dönemin il yöneticilerini belirledi.

2015 yılında ilk olarak il başkanlığı koltuğuna oturan Ceyhan, bu süreçte hayli yoğun bir tempo içerisindeydi.

Mahmut Civelek’in ardından il başkanlığı koltuğuna oturan Ceyhan, aslında iyi yetişmiş bir siyasetçiydi.

Gençlik kolları başkanlığı, meclis üyeliği, il yöneticiliği derken Şemsettin Ceyhan siyasetin basamaklarını emin adımlarla çıkıyordu.

Kritik bir süreçte il başkanı olan Ceyhan teşkilatın büyük bir bölümünü arkasına almıştı. Milletvekili adayı olduğu dönemde yapılan temayülün sonucu buna en açık kanıttı.

Bana göre yaşanan 3 yılın sonucunda Ceyhan’ın başarılı olduğunu gösteriyor. Hatalarıyla ve başarılarıyla değerlendirilen Ceyhan, artık ikinci dönemini planlıyor.

İlk dönemde 2 genel seçim, 1 referandum, 2 olağan üstü kurultay atlatan Ceyhan, hayatının belkide en önemli sınavını da bu görev süreci içerisinde verdi.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yaşandığı gün, girişimin ilk saatlerinde, sözüm ona sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde bende muhabir arkadaşlarımla beraber sokaktaydım. AK Parti il binası önüne gittiğimde partinin önünde 70-80 kişilik bir grup vardı.

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da il binasında partisinin başındaydı. Cesaret isteyen bir davranış sergiledi. Demokrasi savunuculuğunu Türk milletiyle beraber yaptı.

Sonrasında kurulan il başkanları masasının devam etmesi ve farklı partilerin il başkanlarının aynı masa etrafında bir araya gelmelerinin devamı için büyük çaba sarf etti.

Darbe girişimi sonrası yaşanan stresli dönemi de göğüsleyen Ceyhan, onca badirenin ardından yeniden il başkan adayı olarak açıklandı ve geçtiğimiz pazar günü Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla yapılan kongrenin ardından yeniden il başkanı olarak seçildi.

İkici Şemsettin dönemi böylelikle başladı…

Heykel mevkiindeki demirmerdiven elden geçirilsin…

İzmit Heykel mevkiinde bulunan ve tren istasyonu ve tramvay durağına gidenlerin kullandığı bu demir merdiven, kullanıcıları tarafından eleştiriliyor. Bakımsız olan ve ağaç dallarının sardığı merdiven yoğun olarak kullanılıyor. Akşam ve sabah erken saatlerde karanlık olduğu için bu merdiveni korka korka kullananlar varmış. Bölge sakinleri bu merdivenlerin elden geçirilmesini ve aydınlatılmasını istiyor.

Eski muhtara vefa ziyareti

KartepeEmekevler eski muhtarlarından Mehmet Genççiftci geçirdiği rahatsızlıktan dolayı bir süredir Seka Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor. Rahatsızlığından dolayı İsmail Şişman ve İsmail Özkar, tarafından ziyaret edilen Mehmet Genççiftci’ninsağlık durumu iyiye gidiyor.

Çocuklardan huzurevi ziyareti

Türkan Dereli İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileri huzurevindeki ninelerini ve dedelerini ziyaret ederek onların gönlünü aldı. Sınıf öğretmenleri Savaş Kılıç, 24 öğrencisi ve velileri Pınar Çağlayan Zeynep Uzan, Gülsün Durmuş, Şirin Kahraman, Ayşe Gençtürk, Nesrin Sönmez Yaprak Kırdudu ve Sibel Kocagöbek ile Kocaeli Huzurevi'ni ziyaret etti. Yaşlıların gönüllerinde taht kuran örgenciler Huzurevinde kalan yaşlılarla tek tek ilgilenip çiçek hediye etti. Huzurevi sakinleriyle bol bol sohbet etme imkanı bulunan çocuklar ve öğretmenleri Savaş Kılıç, bu ziyaretten büyük keyif aldıklarını söylediler.

Göksel Erim’e geçmiş olsun

İHH Kocaeli Derneği Başkan Yardımcısı Göksel Erimgeçtiğimiz pazar akşamı Gebze’de bir trafik kazası geçirerek yaralanmıştı. Derince Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Erim bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra aynı hastanenin göğüs hastalıkları servisine alındı. Durumu iyiye giden Göksel Erim’e geçmiş olsun diyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?