Reklamı Kapat

Miting eziyeti!

Pazar günü Dolphin İş Merkezinde ofise uğramam gerekti. Saat 17.00 itibariyle her zaman olduğu gibi Adalet köprüsünden giderek Dolphin İş Merkezinin otoparkına aracıma park etmek istedim. Baktım polis barikatı var ve araçları Adapazarı’na doğru yönlendiriyorlar. Adapazarı istikametine giderek Kandıra sapağından geriye döndüm ve tekrar Adalet köprüsüne girdim. Yine Dolphin tarafına giriş yasak.

Mecburen devam ettim, Emniyetin oradan içeri girerek oradan Dolphin İş Merkezine girmeyi düşündüm. Ne var ki, sanat okulunun yanından Perşembe Pazarına doğru içeriye girmek yasak. Sanat okulundan yukarıya çıkarak sağa döndüm. Erenler Bayırından oradan perşembe pazarına doğru yöneldim, yine Dolphinin oraya girmek yasak. Otoparka aboneyim, oraya aracımı bırakmak benim hakkım ama ne mümkün. Yollar belediye otobüsleri ile kapatılmış, araçla içeri girmek imkansız. Baktım ki; kıyamet kopsa, dünya yıkılsa aracımla dolphine giremeyeceğim. Döndüm dolaştım, eski devlet hastanesinin yanındaki eczanelerden birinin önüne arabamı park etmeyi başardım. Bari yürüyerek ofise gideyim dedim.

Bu defa yürüyerek Dolphinin otoparkına girerek, oradan asansörle ofisime gitmek istedim. Ama ne mümkün, asansöre ulaşmak için açılması gereken kapının şifreleri çalışmıyor, kapı içeri girişlere yasaklanmış. Dolphinin yöneticilerinden izinsiz kim bu kapıyı kilitledi, neden kilitledi anlamak mümkün değil. Anlayacağınız ofise gitmek için kullanmam gereken asansöre de ulaşamadım.

Tekrar dışarı çıktım, yürüyerek giriş katından duyarlı kapıdan Dolphine girdim ve hele şükür ki ofisin olduğu ikinci kata ulaşabildim. Ofis, Perşembe Pazarına bakıyor. Ofisin anahtarını çıkarttım tam kapıyı açacağım ki ne göreyim, yanımda bir polis memuru, siz kimsiniz diye sormaya başladı. Ben avukatım, ofis de benim ofisime gireceğim kardeşim dedim. Üstünüzü aramam lazım diye tutturdu. Avukatlar ve ofisleri aranmaz biliyorsun, dedim. Biliyorum ama aldığım emir bu dedi. Artık pes etmiştim. Bu arada mesleğim icabı polis memurlarının zorluklarını, sıkıntılarını bilirim. Emir almıştır, kalbini kırmayayım dedim ve üstümü arattım. Sonunda  büyük bir mücadele ile ofisime ulaşabildim.

Bugün başka şeyler yazacaktım. Ama yaşadığım şeye şaşırdım. Herkesin benzer zorluklar geçirdiğini biliyorum. Bu yüzden bu konuya yazma gereği hissettim. İnsanın abonesi olduğu otoparka aracı ile girmesi, hatta yaya olarak girmesi miting gerekçesi ile böyle yasaklanır mı? Daha bir gün önce aynı alanda Muharrem İnce’nin mitingi vardı. Hiç buna benzer en küçük bir şey yaşanmadı. AK Parti mitinginde kimi kime karşı korurlar, neden bu kadar kraldan fazla kralcı  olunur, anlamak mümkün değil? Bütün vatandaşların da aynı duyguları paylaştığına eminim. Bu ülke seçimden ve mitinglerden bıktı, yoruldu. Bir de mitinglerde vatandaşa çektirilen eziyete yazık değil mi?

Adım gibi biliyorum ki bugün bu alanda görev yapan emniyet güçleri de çocuklarından uzak, hafta sonu sıkıntılı çalışıyorlar. Hatta belki de belediye çalışanları mitinge zorla götürülmüş olabilir. Böyle  demokrasi olur mu ? Görünen o ki; muhalefetin mitingi halkın mitingi, iktidarın mitingi, millete eziyet çektiren Devlet mitingi haline gelmiş. İktidar bu ülkede Devlet olanaklarını kullanır, lüks araçlar, eskortlarla yolları tıkar anladık da insanlara miting eziyeti çektirmek de nedir anlayan var mı ?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Fahri Örengül - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İzmitli - ELİTİST OLDULAR ARTIK -2

AKP'li ELİTİST'lerin Ufacık çoluk,çocuklarının altlarındaki araçlar bile MİLYON TL.'lik araçlar!

Devletin Hazinesi AKP ve Yandaşlara çalışıyor!..

Sikorsky helikopterler,Lüks yüksek silindirli makam araçları,Yine yüksek silindirli koruma araçları,Özel uçaklar,Özel otobüsler,Koruma ordusu,Koruma helikopterleri,Özel sahne tırlar...

Özel ayrılmış billboardlar,Yandaş TV. ve Gazeteler,Köprü,bina,üst geçit afişleri...

Canlı yayında olunduğu sırada bile hemen padişahın veya vezirinin konuşmasına bağlanan TV. kanalları...

Seçimler Eşit şartlarda ve koşullarda yapılmıyor! İKTİDAR DEVLETİN BÜTÜN İMKANLARINI KULLANIYOR!

Hiçbir Gazeteci ve TV. Kanalı bunu dile getirmiyor!..

Susmayan yeri geldimi kendi partisini için öz eleştiri yapabilen bir Adam ben Herkesin Cumhurbaşkanı olacağım diyor...Yandaşlık olmayacak diyor...Refahı herkese eşit paylaşacağım diyor...Huzuru,barışı,adaleti sağlayacağız diyor...İş,aş sağlayacağız diyor,Güçlü üreten bir Türkiye diyor...

Evet Geçmişini inkar etmeyen,övünç duyan,utanmayan,fakiri hakir görmeyip refah seviyesi herkese eşit olacak diyen...

Anadolu çocuğu Fakir Muharrem İNCE'yi destekliyoruz.

Sayın Muharrem İNCE Başkan seçildiğinde zaten doğal olarak CHP'nin başında olacak...Asıl yeniden bir diriliş ve uyanış o zaman başlayacak,Başka Türkiye yok.

Yanıtla . 0Beğen 12 Haziran 20:11
01

İzmitli - ELİTİST OLDULAR ARTIK -1

Ülkede ve Devlette Elitist olmuş azınlık çoğunluğun ulaşmadığı refah içerisinde yaşıyor!

Özelilikle iktidarın kaynaklarını kendilerine hortumlayan,Devletin hazinesini yağmalayan AKP'liler,Devlet kurumları ve Belediyelerdeki yöneticileri ikitarın yandaşları finansal olarak nemalanıyorlar,servetlerine servet katıyorlar haramzadeler!

Bunlar tabiki biz dürüst,namuslu Vatandaşlara fakir diyecekler!

AKP'nin yandaş Politikası her yerde uygulanıyor,hani Padişah diyorsa ''Ya taraf olacaksınız...Yada bertaraf.'' Doğru söylüyor Devlet kurumlarında ve Belediyelerde taraf olanların ücretleri maaşları aldıkları ücretler bile farklıymış,Bunlar kan emiciler parayla ELİTİST oldular ya!..

Fakir Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Cumhurbaşkanımız dediler!..Kendileri Ülke liderleri içinde Dünya zenginleri sıralamasında oldukları için,yani ELİTİST'oldukları için!

Bu bilinen serveti ya bilinmeyen!

Biz helal rızık kazanma yolunda mücadele edelim...varsın Fakir olalım...Elit kaymak yiyici azınlıktan...Haramzadelerden olmayalım.

Ülkeyi haraç,mezat satanları,yağmalayanları...Söylemlerinde Milletin önünde sürekli Millilikten söz edip,tam tersi icraatlar ve kapalı kapılar arkasında yapılan antlaşmalar!

Ülkeye Katma değeri olmayan maliyetlerinin çok üzerinde yapılan projeler ve ödenen faizleri!

Ülke Toprakları dahi satıldı ve satılmaya devam ediyor!

Tarım ve Hayvancılık dahi bitirildi...gıda ürünleri ithal,üreten değil tüketen ve borçla büyüyen bir ekonomi!

Sonuç İngiltere'de Para baronları karşısında diz çöktürülen Türkiye!

Sadece tek tarafı dinlemeyiniz,Futfol takımı tutar gibi parti tutmayınız,

Muhalefetide dinleyiniz ne anlatıyorlar diye!

Yanıtla . 0Beğen 12 Haziran 19:50

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?