Karamürsel’in başkan adayı Fuar Müdürü Feyzi Utaş mı?

Belediye başkanları ve yerlerine seçilecek başkan adaylarının isimleri belli olmaya başladı.

AKP Genel Merkezinin son günlerde Ankara’daki karargahı  hızlı tren gibi görüntü verirken,

Kocaeli’de yerlerini bırakacak Belediye Başkanlarının isimleri iyice belirleniyor.

Basına sızan haberlere göre, durumları kritik olan Belediye Başkanları sıtma nöbetine tutulmuş gibi.

Hiç birinin ağzını bıçak açmıyor…

Değişmesine kesin gözü ile bakılanlar arasında gösterilen Karamürsel Belediye Başkanının ismi değil, yerine getirilmek istenen isim üzerinde yeni iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Karamürsel AKP teşkilatı içinde özellikle “kırgınlar” gurubu ve GENÇLERİN başı çektiği mevcut Belediye Başkanını “istemeyenler” in yeni adaylarının ise Kocaeli Fuar Müdürü Feyzi Utaş olacağı yolundaymış.

5148.jpg?

Seçimlere 6 ay gibi bir zaman var, ama Karamürsel’de Belediye Başkanlığı ADAY isimleri her geçen gün daha da artmaya başladı.

Şu andaki Belediye Başkanının AKP’ye geçmeden önce kendilerine çok hakaret ve küfür ettiklerini unutmadıklarını söyleyenler, bu seçimde AKP tarafından tekrar aday gösterilse bile “ kendisine OY vermeyeceklerini “ oylarını başka parti adaylarına vereceklerini söylerken,

Karamürsel için en iyi adayın halen Kocaeli Fuar Müdürlüğünü 15 yıldır başarı ile yürüten ve geçmişte Sedat Özalay Başkanın Yardımcılığının yapan, halen Kocaeli İlim Yayma Cemiyeti Başkanı olan Feyzi Utaş olduğunu ve bu konuda yoğun temaslar yapıldığını açıklamaktan çekinmiyor.

Karamürsel Belediye Başkanlığı için ADAY isimleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından söylenirken ortaya atılan son isim Fuar Müdürü Feyzi Utaş henüz bu konuda bir açıklama yapmış değil.

Ancak, bir hafta öncesine kadar ismi anılmayan Utaş’ın isminin ortaya çıkmasından sonra kulağa bu konuda çok söylentiler gelmeye başladı.

Söylentiler arasında Feyzi Utaş’ın mevcut başkandan daha ılımlı tecrübeli olduğu çevresindekilerin başkan adaylığı açıklanırsa, kendisinin yanında büyük bir halka oluşturacakları var.

Feyzi Utaş, aday olur mu olmaz mı henüz belli değil ama,

Karamürsel’de çok tanınan ve geniş bir aile olan Utaş hakkında olumlu sözler iyiden iyiye duyulmaya, sokak başlarında, kahvelerde iş çevrelerinde söylenmeye başlamış.

Özellikle Karamürsel AKP teşkilatı içinde “sonradan” AKP’li olan Belediye Başkanına karşı olanların Feyzi Utaş ismi üzerinde yoğunlaştıkları, onu mutlaka Karamürsel’e başkan yapacakları iddiaları öylesine yoğun ki, Karamürsel şu günlerde dolar zammını ne benzine yapılmış zamları, ne kuru soğanın fiyatını, ne patatesin 2.5 liradan satılmasını değil, Belediye Başkanlığı seçiminde kendilerinin adayı olmasını istedikleri FEVZİ UTAŞ’ı konuşuyor ve tartışıyor.

Bu konu da öyle iddialar var ki;

Geçen dönem seçim öncesi Feyzi Utaş AKP tarafından düşünülmüş. Feyzi Utaş kendisinin aday olmasının doğru olmadığını, partiye yeni katılmış bir başkanın “dışlanmış” duruma düşürülmemesini, aday isteniyorsa kendisinden başkasının olmasını tavsiye etmiş.

Söylenenler doğru veya yanlış ortada bir gerçek var,  Karamürsel’de,  AKP’YE OY VEREN VATANŞLARDAN BİR KISIM vatandaş belli ki şu andaki Belediye Başkanından memnun değil.

AKP, AKP olalı Karamürsel’de hiçbir zaman bugünkü kadar Belediye Başkanına bu kadar isyankar olmuş değil…  Aralarında kan uyuşmazlığı mı, yoksa başka nedenler mi, bir siyasi bir hakaret suçlaması “HeSAPLAŞMASI”mıI var her neyse bir şeyler var ve AKP Karamürsel de yeni Belediye Başkanı ismi arayışları var oğlu var.

Tabi yerin kulağı da var;

Son günler de özellikle “değişecek” belediye başkanlarının isimleri açıklandıkça ve telaffuz edildikçe sinirler geriliyor, ister istemez onlar bile en yakınlarını kırabiliyor

Bir de kendilerinin yerine getirilmek istenen isimleri duydukça huzursuz oluyorlar.

Hele hele kendilerine rakip olacak aday taraftarlarının, AKP’nin sayılı kişilerinden olup,Ankara’ya gidip kulis yaptıklarını duymaları bile uykularını kaçırıyor.

Karamürsel Belediye Başkanlığı için AKP içinden başka aday adayı çıkar mı bekleyip göreceğiz ama, Feyzi Utaş ismi açıklanırsa hiç şaşırmayın…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdullah KARAGÖZ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

ozgur - Eyvah ki eyvah derim o zaman Kocaeli fuarı bu durumdaysa Karamürsel in halini dusunemiyorum.

Yanıtla . 0Beğen 08 Ekim 12:01
02

Vatandaş - Derince belediye başkanı değişsin Derince belediyesi Türkiye genelinde ilçe belediyeler içinde sonuncu oldu.

Yanıtla . 1Beğen 09 Eylül 12:49
01

Karamürselli - Karamürsel başına bela almak istiyorsa seçimi Utaş dan yana kullanabilir, Yıldırım dyp den geldiyse Utaş da fazilet partisinden geldi

Unutulmamalıdır ki Özalay zamanında yapılan gaddarlıkların arkasında Fevzi Utaş vardır, belediye çalışanının esnafın anası ağladıysa sebebi odur;Karamürsel'in bunu unutacağını sanmam

Bu arada fuar diye bir şey kalmadığından bu söylentileri kendisi gündeme getirmiş olabilir, vakıf dernek işleri kovalamaktan başka bir şey yapmıyor bu aralar nitekim

Yanıtla . 2Beğen 08 Eylül 20:42

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 39 17
Reklam bilgi

Anket Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?